Битката за оцеляване ще се води до последно след нулев хикс между Ботев Вр и Царско село

Ботев Враца и Царско село завършиха при резултат 0:0 в мач от предпоследния кръг на долната четворка на втората осмица. По този начин двата тима оставят битката за оцеляване отворена до последния кръг.

Врачани и столичани са с равен актив от 25 точки, като Ботев е с по-добри показатели в преките мачове, но с по-тежък двубой с последния кръг. “Зелените” ще гостуват на Пирин в Благоевград, докато Царско село ще приеме Локомотив София.DSPORT.BG

Домакините започнаха по-активно мача, но първото по-опасно положение бе пред вратата на Ботев Враца, след като Лукас Мартинс стреля от далечна дистанция, но неточно.

В 21-ата минута Мартинс нахлу в наказателното поле, но бе спрян чисто от Чавдар Ивайлов.

Шест минути по-късно Юлиан Ненов се откъсна от защитата на гостите, но Хадим Ндиайе спаси удара му.

В следващите минути двуострата игра на стадион “Христо Ботев” продължи, но чистите положения пред двете врати липсваха. В добавеното време на първата част Ненов нахлу в наказателоното поле отляво, но пробивът му бе блокиран от Давиде Витурини и така атаката на домакините бе спряна.

При ответната атака Реди Каса центрира много добре с левия крак, но Седрик Каломбо не успя да засече топката с глава отблизо.

Това бе и последното по-опасно положение за първата част и двата отбора се прибраха на полувремето при нулево равенство.

В 46-ата минута Юлиан Ненов получи топката на границата на наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но Хадим Ндиае показа добър рефлекс и спаси.

В 74-ата минута Царско село имаше добра възможност за гол от пряк свободен удар, но Реди Каса стреля в стената. Малко по-късно се стигна и до разбъркване в наказателното поле на врачани, но отново гол не падна.

Десет минути преди края на редовното време Чавдар Ивайлов стреля опасно от пряк свободен удар, но Хадим Ндиае изби в корнер.

Царско село – Ботев Враца 0:0

Стратови състави:

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 2. Валери Христов, 22. Диего Фераресо, 3. Луиз Соарес, 77. Мартин Николов, 17. Чавдар Ивайлов (88′ 20. Мохамед Бентахар) , 24. Стефан Гаврилов (78′ 10. Теодор Георгиев) , 6. Антонио Георгиев, 19. Браян Переа, 94. Юлиан Ненов (к), 28. Красимир Тодоров (62′ 11.Виктор Василев)

Резерви: 33. Любомир Василев, 18. Илия Миланов, 14. Асен Русинов, 88. Йоан Бауренски, 10. Теодор Георгиев, 20. Мохамед Бентахар, 11. Виктор Василев

Старши треньор: Дженаро Иедзо

Царско село: 22. Хадим Ндиае, 3. Мартин Кавдански (к), 4. Валентино Пулиезе (66′ 17. Давиде Масела) , 10. Реди Каса, 15. Пиер Зебли, 16. Алесандро Копола, 19. Лукас Мартинс, 23. Седрик Каломбо, 44. Николай Николаев (83′ 9. Юсуфа Яфа) , 66. Давиде Витурини, 91. Венцислав Христов (59′ 8. Аюб Абу)

Резерви: 1. Гуидо Гуериери, 5. Давиде Чиполети, 8. Айуб Абу, 9. Юсуфа Яфа, 17. Давиде Масела, 24. Алесандро Мартела, 20. Фелипе Ронкети

Старши треньор: Стефано Макопи

Главен съдия: Георги Кабаков

Жълти картони: Диего Фераресо (Б); Пиер Зебли (Ц)