Димитър Митков герой за Локо Сф срещу Пирин в мач с два незачетени гола

Локомотив София победи Пирин Благоевград с 1:0 в мач от предпоследния кръг на долната четворка на втората осмица. Единственото попадение бе дело на Димитър Митков. По едно попадение на двата тима не бе зачетено заради засада, като реализаторите бяха Милошев и Костов.

Двата тима вече са с равен актив от 33 точки. В следващия кръг Локомотив София гостува на Царско село, докато Пирин е домакин на Ботев Враца.

Първият удар в мача бе на сметката на гостите, след като в 12-ата минута Преслав Йорданов пробва късмета си от далечна дистанция, но бе неточен.DSPORT.BG

Пет минути по-късно Локомотив отговори с акробатично изпълнение на Октавио, наподобяващо задна ножица, но топката премина над вратата.

В 30-ата минута Божидар Кацаров центрира към Красимир Милошев, той отклони топката в ръката на Занев, след което стреля към вратата, Кирев спаси, а при добавката Милошев прати топката в мрежата, но се оказа, че е бил в засада и попадението не бе зачетено.

Седем минути по-късно Мики Орачев центрира прецизно към Димитър Митков, който с глава засече безпощадно топката в мрежата на Марио Кирев.

В началния четвърт час на второто полувреме головите положения липсваха.

Все пак до интересна ситуация се стигна в 62-ата минута, когато Станислав Костов получи хубаво центриране отляво от Петър Занев, успя да се позиционира добре и с глава насочи топката в мрежата, но се оказа, че нападателят на “орлетата” е бил в засада.

В 85-ата минута Фране Чиряк бе близо до това да удвои аванса на своя тим, но стреля в аут.

Локо Сф – Пирин 1:0

1:0 Димитър Митков 37′

Локомотив Сф: 24. Александър Любенов, 26. Красимир Милошев, 6. Пламен Крачунов, 5. Георгиос Катсикас, 4. Мики Орачев, 22. Владимир Семерджиев, 44. Божидар Кацаров, 58. Октавио, 89. Матеус Роча, 45. Димитър Митков, 10. Валентин Николов

Резерви: 1. Дамян Дамянов, 7. Александър Александров, 8. Симеон Славчев, 9. Илия Димитров, 13. Селсо Рапосо, 15. Лука Иванов, 25. Фране Чиряк

Треньор: Иван Колев

Пирин: 1. Марио Кирев, 19. Вячеслав Велев, 5. Николай Бодуров (К), 3. Петър Занев, 6. Юлиан Попев, 10. Казуки Такахаши, 18. Светослав Дяков, 73. Венцислав Бенгюзов, 26. Иван Тасев, 20. Даниел Иванов, 9. Преслав Йорданов

Резерви: 76. Максим Ковальов, 7. Лазар Еринин, 11. Станислав Манолев, 29. Станислав Костов, 31. Красимир Станоев

Треньор: Радослав Митревски