Ботев обърна Монтана и е плътно 3-ти

Ботев (Пд) постигна трета победа в “А” група. Канарчетата спечелиха домакинството си на Монтана с 3:1, осъществявайки пълен обрат. Пред около 8000 зрители на “Колежа” тимът на Ферарио Спасов проспа първия половин час, като допусна гол след грешка на вратаря Шеткус. Попадението за Монтана вкара Миро Антонов. Но от 30-ата минута нататък “жълто-черните” се вдигнаха и заслужено вкараха три безответни попадения чрез Виейра (34′), Цветков (55′) и Огнянов (85′ д.). NOVSPORT.COM

По този начин те останаха твърдо на 3-ата позиция в класирането с актив от 9 точки, колкото има и Пирин (ГД). Монтана пък записа 4-та поредна загуба и е предпоследен в класирането пред слабака Ботев (Вр).

Ботев водеше играта в първите минути, но нямаше агресия у възпитаниците на Ферарио Спасов. Чак в 18-ата минута домакините създадоха първото си сериозно положение за откриване на резултата. Виейра проби в наказателното поле и пусна за Огнянов, който излезе сам срещу Цветковски. Халфът обаче стреля слабо и вратарят изби.

Монтана стигна до първия гол. Това стана в 21-ата минута след грешка на вратаря на Ботев Шеткус. Той изпусна топката при едно центриране, тя попадна в Миро Антонов, който от точката на дузпата откри резултата.
Попадението смути домакините, които се нуждаеха от време, за да се окопитят.
Неделев пропусна с шут от 24 метра преди в 34-ата минута Ботев да изравни резултата. Виейра бе точен с плътен удар от 25 метра с левия крак в долния ъгъл.
Точно преди почивката домакините можеха да осъществят пълен обрат, но Виейра, който излезе сам срещу вратаря, стреля силно право в неговото тяло.
След последния съдийски сигнал за първата част настана скандал в Монтана, след като Ковачев и Личков тръгнаха да се бият, но страстите бяха охладени и двамата се отправиха към съблекалните.
Ботев започна вихрено втората част, решен на всичко да стигне до обрат. В 46-ата минута Паласуелос нацели напречната греда с удар с глава.
В 55-ата минута „канарчетата” обърнаха развоя на срещата в своя полза. Иван Цветков вкара петия си гол за сезона, след като бе намерен от Йордан Христов, който проби, и на празна врата не сбърка.
Ботев можеше да реши мача в 65-ата минута, когато шут на Тодор Неделев бе изчистен от голлинията, а в следващата минута Иван Цветков стреля близо до долния десен ъгъл.
В 71-ата минута домакините претендираха за дузпа за игра с ръка на защитник на Монтана в пеналтерията. Реферът Атанас Димитров обаче остана безмълвен. Той обаче посочи бялата точка в 83-ата минута, когато вратарят Цветковски фаулира Иршак. Мариян Огнянов бе точен от бялата точка и донесе третата победа на Ботев от началото на сезона.

9. Виейра Гол Смяна за състезател излизащ от игра
8. Неделев Смяна за състезател излизащ от игра Контузия или получаване на медицинска помощ
Атанас Джамбазки

90+3′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!
90+2′ Bнимание Костов нахлу в наказателното поле, мина през цялата защита на Монтана, излезе на малкия пеналт, но се замота и вратарят улови
90′ 3 минути добавено време
90′ Удар Шут на Костов над вратата
89′ Миро Антонов влиза в пеналта, но топката му е отнета
86′ Смяна за състезател влизащ в игра Петър Атанасов влиза
86′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в състава на Ботев. Цветков излиза под овациите на публиката
85′ Гол от дузпа 3:1 за Ботев! Мариян Огнянов реализира отсъдената дузпа!
84′ Жълт картон Жълт картон за Цветковски
83′ Bнимание Дузпа за Ботев за нарушение на вратаря Цветковски срещу Иршак!
82′ Костов се опита да изведе Цветков, но подаването на младока беше крайно неточно
78′ Жълт картон Жълт картон за Миро Антонов
74′ Смяна за състезател влизащ в игра Костов влиза
74′ Смяна за състезател излизащ от игра Виейра излиза
74′ Смяна за състезател влизащ в игра Дяков влиза
74′ Смяна за състезател излизащ от игра Неделев излиза принудително
73′ Контузия или получаване на медицинска помощ Неделев получи контузия
71′ Bнимание Ботев претендира за дузпа за игра с ръка в наказателното поле на защитник на Монтана, който спря устрема на топката, но реферът остана безмълвен
70′ Удар След изпълнение на корнер Иван Цветков се оказа на стрелкова позиция, но ударът му с левия крак мина над напречната греда
69′ Смяна за състезател влизащ в игра Деян Христов влиза
69′ Смяна за състезател излизащ от игра Трета смяна в състава на Монтана. Чипилов излиза
68′ Удар Удар на Неделев от свободен удар, топката минава на около педя от горния ъгъл
66′ Bнимание Цветков стреля с левия крак по диагонала, топката мина на милиметри от долния десен ъгъл
65′ Bнимание Тодор Неделев имаше възможност да вкара гол, но ударът му с левия крак бе изчистен от голлинията на вратата на Монтана
60′ Смяна за състезател влизащ в игра Костадинов влиза
60′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна в състава на Монтана. Петков излиза
59′ Жълт картон Жълт картон за Мариян Огнянов за задържане
58′ Контузия или получаване на медицинска помощ Цветков се нуждае от медицинска помощ извън пределите на терена
55′ Гол Гол за Ботев – 2:1! Иван Цветков отбелязва на празна врата с левия крак след пробив на Йордан Христов!
54′ Смяна за състезател влизащ в игра Тодоров влиза
54′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в състава на Монтана. Петров излиза
51′ Виейра проби в наказателното поле, но защитата на Монтана се справя
49′ Центриране Центриране на малкия пеналт, Караславов игра с глава, но стреля над напречната греда
48′ Цветков беше подкосен, но реферът не показва картон на футболиста на Монтана, фаулирал нападателя
46′ Греда Неделев центрира на задната греда, Грънчаров върна във вратарското поле, след което Паласуелос уцели горната греда с удар с глава, получи се разбъркване и в крайна сметка гостите чистят
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+3′ Ковачев се опита да се сбие със своя съотборник Личков, но страстите се охладиха впоследствие и двамата се прибраха в съблекалнята.
45+2′ Край на мача Край на първото полувреме!
45+1′ Bнимание Виейра излезе сам срещу вратаря, но стреля право в тялото на вратаря
45′ 1 минута добавено време
44′ Фаул на 20 метра, пред линията на пеналтерията на Монтана. Виейра беше съборен. Цветков стреля в стената и ъглов удар. Остро центриране, защитата чисти
42′ Удар Много неточен удар на Мечечиев минава високо над вратата
41′ Жълт картон Жълт картон за Пашов за задържане на Мариян Огнянов
38′ Удар Удар на Неделев с левия крак над вратата
34′ Гол Ботев изравнява – 1:1. Виейра бележи с удар от 25 метра с левия крак в долния ъгъл
27′ Плахи опити на Ботев да стигне до вратата
25′ Удар Шут на Неделев от 24 метра минава опасно встрани от вратата
22′ Веднага атака на Ботев. Топката е центрирана в наказателното поле, гостите чистят в ъглов удар.
21′ Гол 1:0 за Монтана! Груба грешка на вратаря Шеткус! Първо той улови топката при центриране, но после я изпусна и Миро Антонов, който дебнеше на дузпата, се възползва и отбеляза
18′ Bнимание Пробив на Виейра, навлезе в наказателното поле, пусна към Огнянов, който излезе сам срещу Цветковски, стреля слабо, но вратарят изби топката
17′ Ботев е по-активният отбор, като действа предимно с атаки по фланговете чрез Артур
13′ Иван Цветков е изведен в наказателното поле, но Мирослав Антонов се връща и успява да отнеме
11′ Удар Йордан Христов стреля от линията на пеналта, топката профучава опасно над напречната греда
8′ Нарушение срещу Вандер в половината на Монтана. Домакините разиграват постепенно. Те имат предимство във владеенето на топката от началото на срещата
6′ Центриране Центриране на Иршак, получи се рикошет и топката е корнер. След изпълнението Димитър Петков чисти
3′ Центриране Данчо Христов центрира в наказателното поле на Монтана, топката е изчистена в ъглов удар. След изпълнението топката е чак в тъч на другия край на терена
1′ Феновете на Ботев хвърлиха жълто-черни хартийки с първия съдийски сигнал
1′ Начало на мача Начало на мача!