Етър преклони глава пред Пирин (Гоце Делчев) в дербито на новаците

Отборът на Пирин (Гоце Делчев) продължава да очарова с играта си. Новаците постигнаха третия си успех в „А” група, побеждавайки с 1:0 Етър на стадион „Ивайло” във Велико Търново,NOVSPORT.COM

Единственото попадение за гостите отбеляза Албин Ходжа в 51-ата минута.

През първата част играта бе равностойна. След нервното начало на срещата домакините първи успяха да организират по-сериозна атака. В 17-ата минута Мартин Станкев бе изведен сам срещу стража на Пирин след отлично подаване на Радослав Анев. Станкев обаче се засуети и не успя да преодолее Абдиков.

„Виолетовите” се опитаха да натиснат своя съперник, но момчетата на Тенчо Тенев се бранеха организирано и чакаха своя шанс на контраатака.

Гостите се възползваха максимално от създадените ситуации. В 51-ата минута Пирин ликуваше след като Албин Ходжа засече от воле центриране отдясно в наказателното поле, извеждайки своя тим напред в резултата.

Етърци реагираха като ужилени след попадението и веднага се впуснаха в атака. Пропуски пред вратата на тима от Гоце Делчев обаче направиха Луис Едуардо и резервата Жандре.

В 79-ата минута резултатът можеше да бъде изравнен, но страхотна намеса на Абдиков запази преднината на гостите. Четин Садула бе намерен от Едуардо в наказателното поле, след което стреля много силно, но стражът на Пирин спаси топката, която летеше със страшна сила под гредата.

До края на срещата домакините атакуваха хаотично и така и не съумяха да отбележат изравнително попадение.

По този начин отборът на Пирин заема четвърта позиция в класирането с актив от 9 точки след три победи и само една загуба от шампиона Лудогорец. Етър пък е на 12-о място с 3 пункта.

Събития

90+5′ Край на срещата
90+3′ Хаотични атаки на Етър по посока на вратата на гостите. Футболистите на Пирин се бранят самоотвержено
90′ Пет минути добавено време
87′ Маркес от състава на домакините също е санкциониран с жълт картон
87′ Жълт картон за Марчев от тима на Пирин
83′ Сериозен натиск на домакините, които са обсадили вратата на Абдиков, но така и не съумяват да вкарат изравнително попадение. От своя страна футблистите на Пирин се опитват да печелят време с всякакви хитрини.
79′ Страхотна намеса на стража на гостите! Абдиков спасява много силен удар на Садула, който бе намерен от Едуардо в наказателното поле.
76′ Радослав Анев напуска
76′ Последна смяна в състава на Етър. Нери влиза в игра
74′ Ели Маркес намира Пивати в пеналта, който стреля технично, но вратарят избива в корнер
73′ Жълт картон за Атанасов от състава на домакините
66′ Четин Садула стигна почти до аутлинията, след което върна топката към точката на дузпата за Жандре, който веднага стреля, но високо над вратата
65′ Атанас Фиданин получава жълт картон
63′ Драги Коцев напуска
63′ Първа промяна в отбора на Пирин. Иван Стоянов ще доигра срещата
62′ Мартин Станкев отстъпва мястото си на терена
62′ Нова смяна в тима на Етър. Йоан Пивати влиза на терена
61′ Едуардо засича с глава центриране на Станкев отдясно, но стреля твърде слабо, право в ръцете на вратаря
56′ Заменя го Грегъри Жандре
56′ Първа смяна в състав на домакините. Бето напуска игра
55′ Луис Едуардо нахлува в наказателното поле и се строполява на тревата. Георги Кабаков решава, че нападателят симулира и му показва жълт картон
52′ В бурната си радост Ходжа рита ъгловото флагче и получава жълт картон
51′ Гол за Пирин! Албин Ходжа засича от воле центриране отдясно и извежда гостите напред в резултата!
46′ Начало на второто полувреме
45′ Край на първата част
45′ Венцислав Димитров избива удар от далеч
44′ Луис Едуардо комбинира със Станкев, който с прехвърлящ удар праща топката на сантиметри над напречната греда
38′ Садула насочва с глава топката към полуопразнената врата, но защитник на Пирин се намеси решаващо и изби от голлинията. Домакините искат фаул и червен картон на вратаря за нарушение срещу Садула, но Кабаков показва жълт картон на Бето за протест
31′ Красиво изпълнение на Едуардо, който обаче не успя да отправи добър удар със задна ножица след центриране на Атанасов отляво. След това Бето не успява да насочи топката
24′ Удар на Ходжа от фаул преминава встрани от вратата на Етър
22′ Домакините се опитват да натиснат съперника си в неговата половина
17′ Страхотна възможност за домакините! Мартин Станкев бе изведен по перфектен начин от Радослав Анев, но останал сам срещу вратаря, не успя да го преодолее
10′ Първи корнер за “виолетовите”. Защитата на Пирин обаче се справя с опасността
6′ Равностойно начало на срещата
5′ Драги Коцев засече с глава центриране от корнер, но прати топката над напречната греда
3′ Гостите изпълняват пряк свободен удар отдясно на наказателното поле, но право в стената
0′ Феновете създават прекрасна атмосфера на стадион “Ивайло”