Черноморец – Локомотив (Пд) 1:1

Отборът на Черноморец посреща пловдивския Локомотив на стадион “Лазур” в Бургас в среща от четвъртия кръг на “А” група. Двубоят е с начален час 20:00 и ще бъде ръководен от Георги Йорданов,novsport.com

Домакините заемат незавидната 14-а позиция със скромния актив от една точка. Мястото на “акулите” обаче не съответства на тяхното представяне, след като имаха малшанса да се изправят срещу Левски и ЦСКА в първите два кръга и да гостуват на Ботев в третия. Наставникът на “акулите” Димитър Димитров – Херо няма да може да разчита на Николов, Балджийски и Трифонов, които са контузени.

От своя страна “смърфовете” са 12-и след три равенства от първите си три мача. До този момент тимът, воден от Емил Велев се е изправял срещу съименника си от София, Литекс и ЦСКА. Единствено наказаният Дани Георгиев отпада от сметките на гостите за срещата.

Novsport.com ви предоставя възможността да проследите двубоя на живо посредством подробен текстови коментар!

Бързи факти

Черноморец е спечелил точно половината от своите досегашни домакинства срещу Локо Пд -14 от 28, а железничарите са стигали до победата в половината от всички шампио- натни двубои помежду им – 28 от 56.

“Акулите” имат само една победа в последните си 8 мача за първенство – 4:2 над Монтана в последния кръг на миналия шампионат.

С 334 двубоя като старши треньор в А група Димитър Димитров е доайенът сред наставниците на сегашните отбори в елита с огромна преднина пред Ферарио Спасов (169) и Илиан Илиев (168).

Футболистът на Локо Пловдив Христо Златински ще изиграе своя мач №200 в А група, досега халфът е отбелязал 36 гола

Срещу ЦСКА в миналия кръг пловдивчани не вкараха гол след 12 поредни шампионатни срещи, в които неизменно се разписваха, предишната “нула” в головия им актив бе също срещу червените – при 0:3 на “Лаута” в 20-ия кръг на миналия сезон.

“Смърфовете” завършиха наравно пет от последните си 6 мача за първен

56 мача, 17 победи за Черноморец, 11 равенства, 28 победи за Локо Пд, голова разлика 96-68 за Локо Пд

Черноморец като домакин: 28 мача, 14 победи за Черноморец, 6 равенства, 8 победи за Черноморец, голова разлика 45-33 за Черноморец

Събития

90+3′ Край на мача Край на срещата
90+3′ Центриране Центриране от пряк свободен удар на Даниел Младенов, но защитниците на Локомотив се справят с опасността
90+3′ Главният рефер Георги Йорданов изгони наставника на Локомотив Емил Велев от резервната скамейка
90+2′ Жълт картон Жълт картон за Стефано Кунчев за бавене на време
90′ Три минути добавено време
87′ Натиск на Черноморец в заключителните минути на срещата.
81′ Смяна за състезател излизащ от игра Абушев напуска накуцвайки терена
81′ Смяна за състезател влизащ в игра Николай Станков заменя Абушев, чиято травма явно се е оказала сериозна
80′ Контузия или получаване на медицинска помощ Играта е временно спряна докато Рангел Абушев получава медицинска помощ
76′ Удар Силен удар на Яник Боли преминава над напречната греда на вратата на гостите
74′ Центриране Разбъркване в наказателното поле на Локомотив след центриране от фаул на Дани Младенов. Домакините не успяха да се възползват от суматохата
72′ Удар Първо съприкосновение на Йорданов с топката. Нападателят стреля с глава, но праща топката в аут
71′ Смяна за състезател излизащ от игра Венцислав Христов напуска терена
71′ Смяна за състезател влизащ в игра Втора смяна в тима на бургазлии. Преслав Йорданов ще доиграе срещата
69′ Въпреки импулса в играта на Черноморец, “акулите” не могат да създадат чисто голово положение след изравнителното попадение
67′ Смяна за състезател излизащ от игра Атанасов отстъпва мястото си
67′ Смяна за състезател влизащ в игра Втора смяна в тима на гостите. Стелиус Димитруи се появява на терена
66′ Засада Яник Боли е изведен зад гърба на защитата на Локомотив, след което стреля, но страничният рефер вдига своя флаг
63′ Смяна за състезател излизащ от игра Напуска Георги Стефанов
63′ Смяна за състезател влизащ в игра Първа смяна в състава на Локомотив. Христо Спасов влиза в игра
59′ Домакините се активизираха след попадението. Черноморец се впуска в атака в търсене на втори гол
55′ Гол ГООООЛ за Черноморец! Яник Боли бележи феноменален гол със задна ножица!
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Даниел Младенов
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Една смяна в състава на Черноморец на почивката. Гаел Нландулу напуска терена
46′ Начало на мача Започнаха вторите 45 минути
45+1′ Край на мача Край на първото полувреме
45′ Една минута добавено време на първата част
44′ Нищо опасно след ъловия удар
44′ Центриране Центриране от пряк свободен удар в наказателното поле на Локомотив, Кунчев чисти в корнер
42′ Удар Изключително неточен удар на Уатара не застрашава с нищо Стефано Кунчев
40′ Жълт картон Жълт картон за Яник Боли за опасна игра срещу Диего
39′ Решителна намеса на Терзиев, който със сетни сили успя да избие топката от краката на откъсващия се сам срещу вратаря Абушев
37′ Жълт картон Жълт картон за Цветомир Цонков за нарушение срещу Христо Златински
35′ Гол ГОООЛ за Локомотив! Марин Петров центрира отляво от фаул, няколко футболисти на пловдивчани попречиха на Стоян Колев да реагира по най-добрия начин, а от суматохата се възползва Рангел Абушев, който отблизо откри резултата
30′ Центриране Остро центриране в наказателното поле на Черноморец. Стоян Колев обаче запазва самообладание и чисти топката
26′ След корнера футболистите на Черноморец задържаха топката, но така и не успяха да нанесат точен удар в очертанията на вратата
25′ Домакините имат териториално преимущество. Нов ъглов удар за “акулите”
24′ Засада Боли е изведен зад гърба на отбраната на Локомотив, но има маркирана засада
20′ Скуката на “Лазур” продължава… Двата отбора все още не могат да сътворят интересни ситуации
15′ Два последователни ъглови удара за Черноморец. Отбраната на Локомотив се справя с опасността
11′ Центриране Корнер за домакините. Нищо интересно след изпълнението
9′ Спокойни начални минути на срещата. До този момент головите положения липсват, а играта е предимно в централната част на терена
4′ Mалко публика на стадион “Лазур”. Не повече от 700 зрители по трибуните
1′ Начало на мача Начало на срещата