Попето, Блажевич и Роналдо се запознаха със синята публика

Левски и новакът в efbet Лига Септември София завършиха наравно 1:1 в контрола, изиграла се на стадион „Георги Аспарухов“.DSPORT.BG

Проверката беше първа за „сините“, които продължават подготовката си за новия сезон. Тя беше във странен формат от първо полувреме 25 минути и второ 35.

През първата част Левски игра с дублиращия си отбор, воден от Елин Топузаков, който ще се състезава във Втора или Трета лига. Септември също не заложи на всичко най-добро на разположение.

След почивката Станимир Стоилов вкара титулярния си състав, от който отсъстват осем човека. Тримата нови – Ивелин Попов, Роналдо и Анте Блажевич направиха неофициалния си дебют и се запознаха със „синята“ публика.

Марио Илиевски вкара във вратата на Пламен Андреев секунди след началото на втората част, докато Билал Бари изравни в 37-ата минута.

Двата отбора изиграха контролата на бързи обороти, въпреки че не се намират в най-доброто си състояние, защото тепърва ще навлизат във форма за новия шампионат. Със сигурност зрителите на „Герена“ са останали доволни от динамиката в играта.  ,

Мъри: С тази игра не можем да победим и втородивизионен гръцки тим (ВИДЕО)

Попето: Не може да се притесняваме от ПАОК, шансовете са ни големи

Славко Матич: Ще се радвам, когато бием Левски с 3:0

В 4-ата минута Левски създаде първата сериозна опасност за една от двете врати. Антоан Стоянов проби през центъра и изведе в коридор Ивайло Марков. Младокът залъга защитник и стреля, но вратарят Ивайло Илиев успя да избие.

Секунди по-късно стражът на гостите подцени едно центриране в наказателното поле. Той увисна и даде шанс на Борислав Рупанов да вкара. Илия Миланов обаче се намеси блестящо и изчисти.

В 7-ата минута Септември отговори. Борислав Маринов проби по десния фланг и нахлу в наказателното поле. Той пробва да завърши с удар по диагонала, но покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Йоан Загоров.

Минутка след това Маринов пробва изстрел от средна дистанция, но не успя да затрудни Загоров, който улови без никакви затруднения.

В 20-ата минута Мартин Ачков преодоля  Марио Дадаков отляво и пробва прострелно центриране. Йоан Загоров, както и всички играчи на Септември се разминаха с топката, така че Левски извади късмет в случая.

До почивката нулевото равенство се запази, като главният съдия Станимир Тренчев сложи край на първата част по-рано от очакваното – още след 25 минути игра, а не след 30 каквито бяха първоначалните планове. Решението беше втората част да е малко по-дълга – 35 миниути.

За второто полувреме на терена за Левски се появиха голяма част от титулярите, които са налични за Станимир Стоилов на този етап от подготовка. Неофициален дебют за домакините направиха Анте Блажевич, Ивелин Попов и Роналдо.

Септември също направи много промени в състава си и успя да поведе секунди след почивката. Мартин Стойчев центрира от десния фланг. Голмайсторът на гостите Марио Илиевски скочи високо и с глава матира Пламен Андреев.

Две минути по-късно „сините“ развиха добро нападение. Двамата бразилци Роналдо и Велтон комбинираха. Атаката завърши с удар на Велтон от границата на наказателното поле, който не затрудни Димитър Шейтанов.

Половин час игра след началото Ивелин Попов изведе Роналдо и вдигна на крака феновете в сектор „А“ на стадион „Георги Аспарухов“. Нападателят опита да вкара първи си гол със синия екип, но ударът му по диагонала премина покрай целта.

В 33-тата минута Симеон Александров беше изведен зад защитата на Левски. Той опита да прехвърли Пламен Андреев. Топката обаче премина над напречната греда.

В 35-ата минута Ивелин Попов беше изведен в коридор. Той пусна към Роналдо успоредно на голлинията и бразилецът прати топката в мрежата, но беше отсъдена засада. Видимо бившият играч на Сочи беше зад бранителите на Септември в момента на подаването. В ответната атака Димитър Костадинов стреля опасно, но встрани от целта.

Две минути по-късно резултатът беше изравнен. Ивелин Попов отклони с глава дълго подаване. Плеймейкърът изведе Билал Бари. Той напредна и преодоля Шейтанов за 1:1. Останаха съмнения за засада, но страничният съдия не сигнализира за нарушение на правилата.

15 минути преди края Симеон Александров направи огромен пропуск. Играчът на Септември се озова абсолютно сам срещу Пламен Андреев, но прати топката в аут.

Секунди по-късно Велтон проби отляво и намери Роналдо в наказателното поле. Неговият удар премина на сантиметри встрани от целта. Левски бързо отне топката и Асен Митков стреля, но неточно.

В 59-ата минута гостите направиха нов пропуск. Мартин Стоянов надбяга Цунами и прокара топката покрай Пламен Андреев. Получи се рикошет в гредата, а Димитър Костадинов пропусна да довкара на празна врата.

Секунди преди края Билал Бари не успя да донесе победата на Левски. Нападателят беше изведен с дълго подаване зад защитата на гостите. Той опита да завърши с  мощен шут в близкия ъгъл, но Шейтанов реагира инстинктивно и отрази с една ръка.

Последната възможност се откри пред Мартин Стоянов, който стреля от дистанция. Топката кацна върху напречната греда, но не попадна в мрежата на Пламен Андреев.

Левски – Септември София 1:1

(0:1 Марио Илиевски 26′, 1:1 Билал Бари 37′)

Левски: 99. Йоан Загоров, 36. Марио Дадаков, 38. Димитър Андонов, 35. Денис Динев, 45. Александър Божилов, 71. Антоан Стоянов, 27. Асен Митков, 16. Преслав Бачев, 42. Антон Иванов, 41. Ивайло Марков, 37. Борислав Рупанов

Резерви: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 10. Ивелин Попов, 17. Велтон, 18. Роналдо, 19. Билал Бари, 21. Анте Блажевич, 33. Хосе Кордоба

Треньор: Станимир Стоилов

Септември Сф: 12. Ивайло Илиев, 2. Захари Атанасов, 16. Кристиян Пешов, 26. Илия Миланов, 11. Мартин Ачков, 3. Виктор Зоров, 7. Айкут Рамадан, 20. Борислав Маринов, 17. Симеон Александров, 9. Валери Божинов, 13. Александър Петров

Резерви: 21. Димитър Шейтанов, 24. Димитър Костадинов, 5. Мартин Стойчев, 14. Марио Илиевски, 8. Мартин Стоянов, 22. Асен Георгиев, 25. Миирза Делимеджац

Треньор: Славко Матич