Саша Илич започна със загуба начело на ЦСКА

СНИМКИ: instagram.com/kleeblatt_fuerth_officia

ЦСКА допусна загуба с 1:4 от германския Гройтер Фюрт в първата си контрола от лятната подготовка. Това бе и неофициален дебют на новия старши треньор Саша Илич. В рамките на проверката на австрийската земя “армейците” ще посрещате местния ден на 21 юни. DSPORT.BG

“Детелините” поведоха в 24-ата минута, когато Тобиас Рахл тахнично преодоля Бусато. Шест минути по-късно Даксон Абиама удвои преднината на германците с удар извън наказателното поле. Гройтер Фюрт поведе с 3:0 в началото на втората част след хубав удар на Рагнар Ахе. “Червените” върнаха едно попадение чрез Калоян Кръстев четвърт час преди края на редовното време. Пет минути по-късно Фюрт върна преднината си от три попадения с нов гол на Рагнар Ахе.

Първата по-добра възможност в мача дойде в 13-ата минута, когато Лазар Туфегджич комбинира с Марк-Емилио Папазов, който стреля точно в далечния ъгъл, но Шафран изби в ъглов удар.

Три минути по-късно Гройтер Фюрт отговори с удара на Лусиен Литбарски, който е отразен от Густаво Бусато.

В 2-ата минута се стига до полето на германе в наказателното поле, Браян Морено се оказва най-съобразен и стреля от движение, но вратата спасяват.

Само минута по-късно Гройтер Фюрт поведе в резултата с 1:0, след като Тобиас Рахл бе изведен сам срещу Густаво Бусато, като с техническия финт го преодоля и нямаше проблеми срещу празната врата да гледат топката в мрежата.

Половин час след началото на мача Джетро Вилемс проби през центъра и примера на Диксон Абиама, който с хубав удар от дистанция в близкия ъгъл се намери мрежата на Бусато за втория път.

Четири минути по-късно Бусато предотврати трето попадение, след като изби далечен изстрел. ЦСКА отговаря с неточен удар на Маурисио Гарсез.

Втората част започва по перфектен начин за Гройтер Фюрт, след като Рагнар Ахе е изведен по лявото крило и с прецизен изстрел в близкия ъгъл не оставя никакви шансове за влизане от резервната скамейка Димитър Евтимов.

В 55-ата минута Йоан Баи показа техника на десния фланг, след което центрира към Калоян Кръстев, но нападателят бе много неточен с глава.

Три минути по-късно Гройтер Фюрт ще бъде близо до четвъртото попадение, след като “армейците” сгрешиха при изнасянето на топката, но удар на Ахе бе спасен от Димитър Евтимов.

В 67-ата минута Йоан Баи проби през центъра и стреля но вратарят на германците спаси, след това добавка на Калоян Кръстев, която също ще бъде отразена от стража на “детелините”.

В 75-ата минута ЦСКА върна едно попадение, след като Марк-Емилио Папазов намери Федерико Варела отляво, аржентинецът навлезе в наказателното поле и задължи Калоян Кръстев да реализира от близката дистанция сам срещу вратата.

Пет минути по-късно германците възстановяване на аванса си от попадения, след като Евтимов първоначално спаси удара на футболиста в зелено-черен екип, няма шанс но добавката на Рагнар Ахе, който реализира второто си попадение в срещата.

Саша Илич: развитие се, че ще има по селекцията

Калоян Кръстев: Саша Илич е доста мотивиращ треньор

ЦСКА – Гройтер Фюрт 1:4

0:1 Тобиас Рахл 24′, 0:2 Диксон Абиама 30′, 0:3 Рагнар Ахе 48′, 1:3 Калоян Кръстев 75′, 1:4 Рагнар Ахе 80′

ЦСКА:  1. Густаво Бусато (к), 16. Асен Дончев, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 13. Галин Минков, 11. Лазар Туфегджич, 15. Тибо Вион, 27. Маурисио Гарсес, 28. Браян Морено 24. Марк-Емилио Папазов, 20. Йоан Бауренски

Резерви:  25. Димитър Евтимов, 29. Росен Маринов, 17. Александър Бучков, 3. Жеферсон , 5. Федерико Варела, 7. Йоан Баи, 8. Станислав Шопов, 14. Калоян Кръстев, 21. Амос Юга

Гройтер Фюрт:  25. Леон Шафран, 2. Симон Аста, 11. Диксон Абиама, 15. Джетро Вилемс, 17. Лусиен Литбарски, 20. Тобиас Рахл, 21. Тимоти Тилман, 22. Сбеастиан Грисбек, 1. Ютинг, 23. Девин Англебергер, 34. Ел Фатахи

ЦСКА замина призори за лагера в Австрия (ВИДЕО)Dsport е и във Viber! Присъединете се и бъдете преди всички