Лудогорец стартира защитата на титлата с безпроблемен успех в София

СНИМКИ: startphoto.bg

Шампионът Лудогорец започна успешно защитата на титлата и победи новака Септември София с 3:0 на националния стадион „Васил Левски“. 11-кратните шампиони поведоха в 11-ата минута с елегантен прехвърлящ удар на Алекс Сантана, който бе изведен перфектно от Матиас Тисера. “Септемврийци” останаха с човек по-малко в 22-ата минута, когато Кристиан Пешов бе последен в защитата и фаулира навлизащия на скорост Рик Джонатан, за което получи директен червен картон.DSPORT.BG

Второто полувреме също започна перфектно за Лудогорец, като шампионите реализираха второ попадение в 55-ата минута след хубав пробив на Каули. 11 минути преди края на редовното време с мощен удар Пиерос Сотириу покачи на 3:0.

Лудогорец врменно се настанява на познатото си първо място с равен актив и по-добра голова разлика от Хебър. Септември остава на последното 16-о място. В следващия кръг „орлите“ посрещат Локомотив Пловдив, като преди това гостуват в Черна гора за реванш със Сутиеска в Шампионска лига. Септември пък ще гостува на друг новак – Хебър.

Лудогорец поведе още в 11-ата минута, когато Алекс Сантана бе изведен перфектно от Матиас Тисера сам срещу Димитър Шейтанов и с елегантен прехвърлящ удар преодоля Димитър Шейтанов.

В 22-ата минута Рик Джонатан напредна по лявото крило, скоростта му се оказа твърде висока за Кристиян Пешов, който бе последен в защитата и го спъна на границата на наказателното поле. Зад топката застана Каули, който с лек удар не затрудни Шейтанов.

Четири минути по-късно Тисера бе изведен сам срещу Шейтанов, като аржентинецът успя да прехвърли стража на столичани, но топката срещна напречната греда.

В 40-ата минута Атанас Кабов излезе на добра позиция и стреля, но Серджио Падт спаси.

В 50-ата минута Рик Джонатан напредна отляво, след което стреля към близкия ъгъл, но топката излезе в аут.

Пет минути по-късно “орлите” удвоиха своя аванс, след като Алекс Сантана намери Каули Оливейра, който премина през Мартин Ачков и от добра позиция намери мрежата на Шейтанов.

В 79-ата минута Пиерос Сотириу сложи точката на спора, след като с топовен изстрел в далечния десен ъгъл на вратата на Шейтанов не остави шансове на вратаря на Септември.

В добавеното време на срещата Лудогорец получи дузпа за игра с рука на Илия Миланов. След преразглеждане с ВАР решението бе отменено.

Шимунджа: Феновете на Септември видяха доброто им представяне

Славко Матич: Бяхме храбри срещу шампиона

Септември Сф – Лудогорец 0:3

0:1 Алекс Сантана 11′, 0:2 Каули 55′, 0:3 Пиерос Сотириу 79′

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 22. Мартин Стойчев, 16. Кристиян Пешов (К), 4. Иван Арсов, 11. Мартин Ачков, 7. Айкут Рамадан (69′ 19. Реди Каса), 8. Александър Тодоров, 18. Красиан Колев, 6. Атанас Кабов (86′ 13. Александър Петров), 17. Симеон Александров, 15. Виктор Зоров (46′ 9. Димитър Костадинов(76′ 2. Борислав Маринов)

Резерви: 12. Иван Василев, 2. Борислав Маринов, 3. Захари Атанасов, 9. Димитър Костадинов, 13. Александър Петров, 14. Михаил Полендаков, 19. Реди Каса

Треньор: Славко Матич

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков (К) (81′ 14. Дени Групер), 4. Сисиньо, 7. Алекс Сантана, 8. Клод Гонзалвеш, 10. Матиас Тисера (72′ 19. Пиерос Сотириу), 21. Жан Карничник, 32. Игор Пластун, 37. Бернард Текпетей (63′ 11. Кирил Десподов), 73. Рик Джонатан (64′ 64. Доминик Янков), 95. Каули Оливейра (71′ 90. Спас Делев)

Резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 11. Кирил Десподов, 14. Дени Групер, 19. Пиерос Сотириу, 64. Доминик Янков, 90. Спас Делев