Томаш постигна първа победа начело на Локо Пд след обрат срещу Пирин

Локомотив Пловдив започва новия сезон в efbet Лига с победа, след като обърна от 0:1 до 2:1 Пирин Благоевград на „Лаута“ в първия кръг на новия шампионат. „Орлетата“ поведоха с гол на Станислав Костов в 9-ата минута, но попаденията на Преслав Боруков и Бирсент Карагарен донесоха успех за „черно-белите“. Това е първата победа на Александър Томаш начело на Локомотив Пловдив. DSPORT.BG

Пирин поведе с 1:0 още в 9-ата минута, когато Станислав Костов получи хубав пас от Юлиян Попев в наказателното поле на Локомотив, след което изскочи сам срещу Илко Пиргов и прати топката във вратата му. Страничният съдия маркира засада, но ситуацията бе разгледана 3:30 минути с ВАР и попадението бе признато, тъй като при паса Костов бе покрит в наказателното поле на Локомотив от Александър Василев и Димитър Илиев.

Димитър Илиев получи възможност в 22-ата минута в наказателното поле на Пирин и стреля, но право в ръцете на Янко Георгиев.

След центриране в наказателното поле на Пирин от фал в 23-ата минута, Димитър Илиев стреля с глава, но в аут.

Минута по-късно последва центриране в наказателното поле на Локомотив, където Станислав Костов стреля с глава, но неточно в аут.

Казуки Такахаши отправи далечен удар в 33-ата минута, но право в ръцете на Илко Пиргов.

Локомотив Пловдив успя да изравни резултата в 42-ата минута. Бирсент Карагарен преодоля трима футболисти на Пирин, навлезе в наказателното поле на гостите, след което подаде към Преслав Боруков, който беше изпуснат от защитата на “орлетата” и отблизо вкара във вратата на Янко Георгиев.

Локомотив Пловдив направи много сериозен пропуск в 52-ата минута. Преслав Боруков се пребори с Петър Занев в наказателното поле на Пирин, след което подаде към Димитър Илиев, но той не успя да играе с топката. Красимир Станоев отклони топката, но на пътя на Бабакар Дион, който отблизо не успя да отправи завършващ удар, тъй като не успя да обработи добре топката.

Локомотив Пловдив осъществи пълен обрат в мача в 61-ата минута. Райън Бидунга подаде към Петър Витанов, който се измъкна между двама играчи на Пирин и пусна към Бирсент Карагарен, който беше покрит от Петър Занев. Карагарен излезе сам срещу Янко Георгиев и технично го прехвърли, за да вкара топката във вратата му за 2:1.

Станислав Костов получи контузия в китката на ръката и няма да може да продължи участието си в мача.

Пред Димитър Илиев се откри добра възможност в 68-ата минута. Той стреля от границата на наказателното поле на Пирин, но изключително неточно в аут.

Петър Витанов получи контузия в допълнителното време на мача и бе заменен.

В следващия кръг Локомотив Пловдив гостува на Лудогорец, а Пирин Благоевград е домакин на ЦСКА 1948.

Локомотив Пловдив – Пирин Благоевград 2:1

0:1 Станислав Костов 9′

1:1 Преслав Боруков 42′

2:1 Бирсент Карагарен 61′

Локомотив Пловдив: 1. Илко Пиргов – 20. Милош Петрович, 91. Райън Бидунга, 4. Мартин Паскалев, 19. Александър Василев – 34. Петър Витанов (90+2′ – 5. Тодор Павлов), 15. Пиер Зебли – 9. Бирсент Карагарен (88′ – 25. Христо Иванов), 14. Димитър Илиев (к), 7. Бабакар Дион (76′ – 11. Ивайло Димитров) – 99. Преслав Боруков

резерви: 23. Динко Хоркаш, 6. Петър Андреев

старши треньор: Александър Томаш

Пирин Благоевград: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 11. Андрей Йорданов, 23. Казуки Такахаши, 31. Красимир Станоев, 5. Николай Бодуров, 3. Петър Занев, 10. Славчо Шоколаров (56′ – 73. Венцислав Бенгюзов), 29. Станислав Костов (64′ – 9. Преслав Йорданов), 6. Юлиян Попев (89′ – 20. Даниел Иванов), 7. Китан Василев (64′ – Юки Айзо)