Фалстарт за Левски, ЦСКА 1948 спечели с човек по-малко

startphoto.bg

ЦСКА 1948 спечели с 1:0 срещу Левски в първи мач от новия сезон. Единственият гол в мача предоставя Георги Русев 6 минути след началото на втората част. “Червените” играха с човек по-малко от 44-ата минута на двубоя, когато червен картон получи Стефан Цонков. dsport.bg

Левски направи силно първо полувреме, през което пропусна няколко добри положения. През втората част ЦСКА 1948 започна по-добре, създадени няколко ситуации и вкара гол. След това “сините” опитаха да изравнят, но не им се получи. В заключителните минути “сините” поистаха дузпа за игра с ръка на Лазар Марин, но реферите прецениха, че такава няма.

ЦСКА 1948 – Левски 1:0
1:0 Георги Русев 51

На стадиона в Бистрица мача гледа Стойчо Младенов, а малко по-късно се появява и Димитър Бербатов.

През първата половина на първата част “сините” са по-активни и създадоха няколко добри глави положения, но не успяха да се реализират. В 44-ата минута Стефан Цонков, от тима на ЦСКА 1948, получава втори жълт и съответно червен картон. Той влиза опасно в краката на Роналдо, но въпреки това, че игра първи с топката, Ивайло Стоянов го изгони. От скамейката на ЦСКА 1948 останаха недоволни от това решение на съдията.

6 минути след подновяването на играта ЦСКА 1948 направи страховита атака, при която Георги Русев се озова сам срещу Николай Михайлов и аз влизам в мрежата.

Стойчо Младенов прие поканата – гледа ЦСКА 1948 – Левски (ВИДЕО)

Още в 16-ата секунда Левски направи първа атака. Билал Бари влезе в наказателното поле и падна, но дузпа не бе нямаше. Следващото продължаване на атаката “сините” стигна до пряк свободен удар. След центрирането на Роналдо игра с глава, но топката се удря в левия страничен стълб.

Новото попълване на ЦСКА 1948 Стефан Цонков получи ранен жълт картон за нарушение срещу Георги Миланов.

Малко след началото на мача на трибуната се появи Димитър Бербатов, който преди това изглежда на живо двубой между Локомотив Пловдив и Пирин.

След по-силните начални минути на Левски домакините от ЦСКА 1948 успяха да изравнят играта и погледната към вратата на Николай Михайлов.

В 12-ата минута Левски направи добра атака. Билал Бари пусна към Уелтън в ляво, той опита успореден пас към Роналдо, но Джонатан Перейра изби в корнер.

В 21-ата минута Адриан Краев стреля с глава, след ъглов удар, но не успя да уцели вратата.

Само след още няколко минути игра Левски отново направи добра атака. Велтон опита красив удар извън наказателното поле. Топката полетя към горния ляв ъгъл, но излиза в аут.

Вторият жълт картон в мача отида при Александър Александров за грубо нарушение срещу Краев.

Гостите направиха нова добра атака в 34-ата минута. Миланов центрира към Бари, но Лазар Марин изби в ъглов удар.

В 40-ата минута домашните направиха най-силната си атака. Георги Русев нахлу отдясно, прекара топката покрай Цунами, центрира, Михайлов първоначално хвана, след изпусна топката. Карлос Охене се опитва да се добере до топката, падна и погледна съдията, но реферът нямаше основание да отсъди дузпа.

Само след няколко минути ЦСКА 1948 направи нова добра атака. Георги Русев направи няколко финта, центрира към Алекс Колев, но бранител в синьо изби преди топката да стигне до тарана на “червените”.

В 44-ата минута Стефан Цонков от тима на ЦСКА 1948 получава втори жълт и съответно червен картон. Той влиза опасно в краката на Роналдо, но въпреки това, че игра първи с топката, Ивайло Стоянов го изгони. От скамейката на ЦСКА 1948 останаха недоволни от това решение на съдията.

В началото на втората част в играта за Левски влезе Илиян Стефанов, който замени Цунами. Бразилецът получава травма в края на първата част, но успя да доиграе полувремето.

ЦСКА 1948 продължи по-силно през второто полувреме и създаде две много добри ситуации.

След 3 минути игра домашните създадоха първо по-сериозно голово положение. Октавио центрира, Георги Русев стреля с глава, но не уцели вратата.

В 50-ата минута Георги Русев центрира, топката кацна върху гредата, върна се в наказателното поле, Карлос Охене стреля, но я изпрати в аут.

Само 60 секунди по-късно “червените” поведоха. Октавио подаде към Марио Топузов отляво, той пусна успореден пас към Георги Русев. Крилото на ЦСКА 1948 се озова срещу вратаря и пусна топката към Николай Михайлов, вкарвайки го в мрежата на съперника – 1:0.

В 60-ата минута Левски създаде първото си опасно положение през втората част. След центриране от ъглов удар Роналдо стреля с глава, но я изпращам в аут.

В 66-ата минута Филип Кръстев направи страхотен пробив в наказателното поле, той финтира двама защитници на домашните, стреля, но не уцели вратата.

Постепенно Левски увеличава натиска срещу ЦСКА 1948, опитвайки се да изравни резултата. Хосе Кордоба опита далечен силен удар, който Даниел Наумов спаси.

В 77-ата минута Велтон прави добра атака отляво, шутира, но топката се рикошира в защитник и излиза в ъглов удар. Следващото изпълнение на футболист в синьо игра с глава, но Наумов спаси.

След още 3 минути игра Левски отново пропусна. Филип Кръстев пусна към Марин Петков, който стреля от малък ъгъл, но не уцели вратата.

Дълбоко в добаването време Илиян Стефанов шутира, топката се удари в ръката на Лазар Марин, но реферите прецениха, че тя е в естествено положение и не отсъди дузпа.

ЦСКА 1948:  29. Даниел Наумов – 15. Александър Александров, 3. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 2. Джонатан Перейра – 22. Реян Даскалов, 6. Карлос Охене – 58. Октавио (90 – 46. Стоян Стоичков), 7. Марио Топузов (70 – 17. Енрике Рафаел), 10. Георги Русев (80 – 11. Денислав Александров) – 9. Александър Колев (80 – 20. Ангел Бастунов)

Резерви:  33. Генадий Ганев, 4. Ангел Лясков, 20. Ангел Бастунов, 11. Денислав Александров, 17. Енрике Рафаел, 23. Кристофър Ачемпонг, 46. Стоян Стоичков

Старши треньор:  Любослав Пенев

ЛЕВСКИ : 13. Николай Михайлов – 21. Анте Блажевич (73 – 22. Патрик-Габриел Галчев), 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами (46 – 14. Илиян Стефанов) – 8. Адриан Краев ( 73 – 5. Келиан Ван Дер Каап), 30. Филип Кръстев – 7. Георги Миланов, 17. Велтон, 18. Роналдо – 19. Билал Бари (73 – 88. Марин Петков)

Резерви:  1. Пламен Андреев, 4. Нейтън Олдър, 5. Келиан Ван Дер Каап, 14. Илиян Стефанов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 88. Марин Петков

Старши треньор:  Станимир Стоилов

Жълти картони:  Стефан Цонков, Александър Александров, Лазар Марин (ЦСКА 1948); Ван Дер Каап (Левски)

Червен картон:  Стефан Цонков (ЦСКА 1948, 44 минути)

Рефер:  Ивайло Стоянов

Станимир Стоилов: След гола играхме глупав футбол

Любо Пенев: Показахме, че с 10 футболисти се играе по-добре

Георги Русев: Много е сладко да победим един добър съперник

Добрин Гьонов: Това е пътят за едно истинско обединение на феновете (ВИДЕО)