ЦСКА потегли в efbet Лига с разгром над Арда след хеттрик на Гарсез

СНИМКИ: startphoto.bg

ЦСКА започна много силно сезона в efbet Лига, побеждавайки Арда с 3:0 на стадион „Българска армия“. С хеттрик за „армейците“ се отчете Маурисио Гарсез.DSPORT.BG

В 29-ата минута Милен Желев остави Арда с човек по-малко, след като по глупав начин спря с ръка атака на ЦСКА и получи втори жълт картон. В добавеното време на срещата “армейците” поведоха след гол с глава на Маурисио Гарсез. Бразилецът удвои преднината на “армейците” по сходен начин в 52-ата минута, като този път асистенцията бе на Станислав Шопов. Четири минути по-късно Гарсез реализира своя хетррик, след като се възползва от грешка на Деян Лозев.

В следващия кръг ЦСКА гостува на Ломомотив София, докато Арда приема Берое в Кърджали.

В началните 15 минути на срещата ЦСКА имаше териториално предимство, но до положения за двата тима не се стигна.

В 18-ата минута Васил Симеонов загуби топката и даде шанс на Туфегджич да обстрелва опразнената врата, като ударът бе блокиран, а малко преди това бе отсъдено нарушение на Калоян Кръстев срещу Симеонов.

В 29-ата минута Милен Желев направи голяма глупост, като спря атака на ЦСКА като волейболист, за което получи втори жълт и респективно червен картон. От последвалото статично положение топката бе центрирана към Брадли де Нойер, който стреля с глава право в ръцете на Васил Симеонов.

Десет минути по-късно Калоян Кръстев бе изведен сам срещу Васил Симеонов, като стражът успя да спаси, но дори топката да бе попаднала в мрежата, попадението нямаше да бъде зачетено, тъй като Кръстев бе в засада.

В първата минута от добавеното време на първата част ЦСКА поведе, след като Тибо Вион центрира от ъглов удар, а най съобразителен в наказателното поле се оказа Мауирисио Гарсез, който с глава засече във вратата на Васил Симеонов.

В 49-ата минута Тибо Вион напредна отляво, навлезе в наказателното поле и шутира право в ръцете на вратаря на гостите.

Три минути по-късно “червените” удвоиха аванса си, като Васил Симеонов излезе неразчетено при ъглов удар и Маурисио Гарсез се възползва от доброто центриране на Станислав Шопов, като за втори път намери мрежата на кърджалийци.

В 56-ата минута Маурисио Гарсез отне топката от Деян Лозев, навлезе в наказателното поле и с елегантен удар разпечата вратата на гостите за трети път.

“Червените” продължиха да са по-активният тим на терена, но след третото попадение темпото значително падна и чистите положения не изобилстваха.

Саша Илич: Трябват ни поне още двама нови

Гарсез за хеттрика: Първи в кариерата ми е

Александър Тунчев: Не стояхме зле на терена и с 10 човека

ЦСКА – Арда 3:0

1:0 Маурисио Гарсез 45’+1, 2:0 Маурисио Гарсез 52′, 3:0 Маурисио Гарсез 56′

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей (К) (67′ 22. Енес Махмутович), 6. Християн Петров, 5. Брадли де Нойер, 21. Амос Юга, 15. Тибо Вион (78′ 3. Жеферсон), 8. Станислав Шопов, 27. Мурисио Гарсез (67′ 24. Марк-Емилио Папазов), 11. Лазар Туфегджич (77′ 23. Радослав Живков), 14. Калоян Кръстев

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 3. Жеферсон, 16. Асен Дончев, 22. Енес Махмутович, 23. Радослав Живков, 24. Марк-Емилио Папазов, 28. Браян Морено

Треньор: Саша Илич

Арда: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 8. Милен Желев, 9. Тонислав Йорданов (74′ 18. Ласана Н’диайе), 1-. Светослав Ковачев (74′ 7. Румен Руменов), 17. Иван Коконов (К), 20. Деян Лозев, 33. Иван Тилев (46′ 11. Александър Георгиев), 77. Илия Юруков (70′ 70. Христо Иванов), 80. Лъчезар Котев

Резерви: 1. Анатолий Господинов, 2. Джунейт Али, 5. Петко Ганев, 7. Румен Руменов, 11. Александър Георгиев, 18. Ласана Н‘диайе, 70. Христо Иванов