Берое подчини Ботев Враца с дузпа, направена от Меси

Берое обърна Ботев Враца и победи с 2:1 в мач от първия кръг на efbet Лига, игран в Стара Загора. Преди срещата бе планувано да бъде пуснат химнът на България, но проблем с уредбата не позволи това да се случи и феновете го изпяха акапелно.DSPORT.BG

Врачани поведоха в деветата минута, когато Жан Пиер Да Силва отне от Спас Георгиев, остана очи в очи с Иван Караджов и го преодоля без проблеми. Заралии изравниха в 21-ата минута, когато с технично изпълнение Стив Траоре откри головата си сметка за Берое. В 77-ата минута Абубакар Тунгара се разписа от дузпа и даде аванс на Берое.

В следващия кръг заралии гостуват на Арда в Кърджали, докато врачани посрещат Ботев Пловдив на стадион „Христо Ботев“.

В деветата минута Спас Георгиев шутира от дистанция, но опитът му премина встрани от вратата на Красимир Костов.

Секунди по-късно врачани излязоха напред в резултата, след като Жан Пиер Да Силва се възползва от грешка на Спас Георгиев, озова се очи в очи с Иван Караджов и намери мрежата на заралии.

В 21-ата минута Стив Траотре получи дълго подаване, овладя си добре топката и с прецизен прехвърлящ удар преодоля Красимир Костов.

В следващите минути темпото значително падна и до положения пред двете врати не се стигна.

В 52-ата минута Ботев Враца можеше отново да излезе напред в резултата след ъглов удар, като Мартин Кавдански се озова на пътя на топката, но не успя да нанесе удар, който да затрудни Иван Караджов.

Час след началото на срещата Берое получи пряк свободен удар на около 25 метра от вратата. Серкан Юсеин пробва късмета си, но ударът му бе много неточен.

Старозагорци натиснаха в следващите минути, като на два пъти се създаде суматоха пред вратата на Красимир Костов, но гол не падна.

В 76-ата минута Берое получи дузпа за нарушение на Меси Биатумусока в наказателното поле. Зад топката застана Абубакар Тунгара, който излъга Красимир Костов и даде преднина на заралии.

Шест минути по-късно Венцислав Христов опита пробив, като премина няколко играчи в зелено, след което стреля от дистанция, но топката прелетя встрани от вратата на Иван Караджов.

Берое – Ботев Враца 2:1

0:1 Жан Пиер Да Силва 9′, 1:1 Стив Траоре 21′, 2:1 Абубакар Тунгара 77′ (д)

Берое: 1. Иван Караджов, 3. Димитър Пиргов, 7. Лукас Мартинс, 8. Серкан Юсеин (90’+4 77.Божидар Пенчев), 9. Луизиньо (88′ 2. Димитър Стоянов), 10. Абубакар Тунгара, 11. Стив Траоре (90’+3 4. Валентино Пулиезе), 15. Георги Динков (К),  16. Симеон Мечев, 17. Спас Георгиев, 44. Николай Николаев

Резерви: 23. Иван Гошев, 2. Димитър Стоянов, 4. Валентино Пулиезе, 77. Божидар Пенчев

Треньор: Петър Хубчев

Ботев Враца: 76. Красимир Костов (К), 3. Мартин Кавдански, 4. Луиз Соарес, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 14. Мартин Атанасов (70′ 20. Меси Биатумусока), 17. Чавдар Ивайлов, 19. Браян Варгас, 21. Жан Пиер Да Силва, 23. Браян Мендоса, 24. Стефан Гавраилов (57′ 91. Венцислав Христов)

Резерви: 34. Федерико Бариос, 11. Виктор Василев, 15. Мирослав Маринов, 16. Красимир Тодоров, 20. Меси Биатумусока, 77. Мартин Николов, 91. Венцислав Христов

Треньор: Росен Кирилов

Жълти картони: Симеон Мечев (Б), Стефан Гавраилов, Мартин Атанасов, Меси Биатумусока (БВ)