Лудогорец с огромна крачка към третия квалификационен кръг на Шампионска лига

startphoto.bg

Лудогорец направи огромна крачка към класирането за третия квалификационен кръг на Шампионска лига, след като победи с 3:0 като домакин Шамрок Роувърс в Разград. Пиерос Сотириу вкара два гола във вратата на ирландците, а Игор Тиаго оформи крайния резултат в срещата. Лудогорец имаше тотално превъзходство срещу своя съперник и съвсем заслужено спечели с толкова убедителен резултат. DSPORT.BG

Рик Джонатан с лекота преодоля Лий Грейс в 8-ата минута и върна назад към дъгата за Алекс Сантана, който стреля, но ирландците се бяха подредили добре в защита и топката бе изчистена в ъглов удар. Четири минути по-късно Бърнард Текпетей се озова сам отдясно в наказателното поле на Шамрок и отправи прострелно центриране, но нямаше негов съотборник, който да засече топката.

Лудогорец поведе с 1:0 в 25-ата минута. Сисиньо подаде към Каули Оливейра, който центрира в наказателното поле на Шамрок, където Шон Хор изпусна Пиерос Сотириу и той с глава отблизо прати топката под напречната греда и във вратата на Алън Манус.

Лудогорец поведе с 2:0 в 35-ата минута с втория гол на Пиерос Сотириу в мача. Алекс Сантана пусна диагонален пас към Сисиньо, който продължи към Каули, а той центрира в наказателното поле на Шамрок. Бърнард Текпетей замахна да стреля, но не уцели топката. Тя стигна до Рик Джонатан, който стреля, но Лий Грейс успя да избие от голлинията. След това Пиерос Сотириу нямаше кой да го спре да вкара своя втори гол в мача, пращайки отблизо топката във вратата на Алън Манус.

Пиерос Сотириу вкара трети гол в 36-ата минута, но попадението правилно не бе зачетено заради засада. Бърнард Текпетей пусна извеждащ пас към кипърския нападател, който обаче беше зад гърба на отбраната на ирландския тим.

Лудогорец беше много близо до това да вкара трети гол в 41-ата минута. След центриране в наказателното поле на Шамрок, Пиерос Сотириу стреля с глава, след което топката се отклони в ръката на Роберто Лопес и срещна десния стълб на вратата на Алън Манус. Кипърският нападател имаше претенции за дузпа, но реферът не свири такава. ВАР в мачовете от квалификациите на Шампионска лига не се използва.

Две минути по-късно Лудогорец имаше нова добра възможност. Каули Оливейра пусна от фал към Алекс Сантана в наказателното поле на Шамрок, а той стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Алън Манус.

Каули Оливейра отправи много опасен в 45-ата минута от около 20 метра, но Алън Манус успя да се намеси и да избие в корнер.

Рори Гафни стреля в 49-ата минута, но много неточно в аут.

Рик Джонатан получи добър пас от Каули Оливейра в 60-та минута и стреля, но неточно в аут.

Пред Шон Хор се откри много добра възможност в 69-ата минута. След центриране в наказателното поле на Лудогорец той бе оставен непокрит и стреля, но изключително неточно.

Греъм Бърк стреля от фал в 88-ата минута, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Серджио Падт.

Пред Алекс Сантана се откри добра възможност във втората минута на добавеното време на срещата. Бразилецът отправи удар от разстояние, но Алън Манус плонжира и успя да спаси.

Лудогорец вкара трети гол в четвъртата минута на добавеното време на мача. Сисиньо пресече едно подаване, след което подаде към Кирил Десподов, който центрира в наказателното поле на Шамрок. Спас Делев овладя топката на гърди и бе сам срещу Алън Манус, но вратарят на ирландците успя да спаси удара му. След това топката попадна в Игор Тиаго, който си нагласи топката и не пропусна да я прати във вратата на Шамрок за 3:0.

Ако елиминират ирландците, разградчани ще играят с хърватския гранд Динамо Загреб или македонския Шкупи в трети квалификационен кръг на най-престижния европейски клубен турнир. При отпадане от Шамрок, Лудогорец ще продължи в третия предварителен кръг на Лига Европа.

Лудогорец – Шамрок Роувърс 3:0

1:0 Пиерос Сотириу 25′

2:0 Пиерос Сотириу 35′

3:0 Игор Тиаго 90+4′

Лудогорец: 1. Серджио Падт – 4. Сисиньо, 24. Оливие Вердон, 32. Игор Пластун, 3. Антон Недялков (К) – 7. Алекс Сантана, 23. Мануел Шоу – 73. Рик Джонатан (78′ – 90. Спас Делев), 95. Каули Оливейра (89′ – 9. Игор Тиаго), 37. Бърнард Текпетей (70′ – 11. Кирил Десподов) – 19. Пиерос Сотириу (90′ – 10. Матиас Тисера)

резерви: 12. Симон Слуга, 67. Дамян Христов, 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонзалвеш, 14. Дени Групер, 21. Жан Карничник, 64. Доминик Янков, 82. Иван Йорданов

старши треньор: Анте Шимунджа

Шамрок Роувърс: 1. Алън Манус – 3. Шон Хор, 4. Роберто Лопес, 5. Лий Грейс – 8. Райън Фин (К) (76′ – 2. Шон Ганън), 7. Дилан Уотс (61′ – 10. Греъм Бърк), 26. Крис МакКан, 16. Гари Онийл, 22. Андрю Лайънс – 17. Ричи Тауъл (78′ – 11. Шон Кавана), 20. Рори Гафни

резерви: 25. Леон Полс, 9. Аарън Грийн, 21. Джъстин Феризай, 23. Нийл Фаруджа, 29. Джак Бърн, 38. Айдомо Емаку