Фалстарт за ЦСКА, ”армейците” не успяха да вкарат на десет от Македония ГП

СНИМКИ: startphoto.bg

ЦСКА започна с груба грешка участието си в евротурнирите, след като не успя да победи скромния Македония Гьорче Петров в мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите, завършил 0:0 в Скопие. Така след седмица „армейците“ ще трябва задължително да победят съперника си на стадион „Българска армия“, за да не отпаднат още на старта на европохода си през тази кампания.DSPORT.BG

Двата отбора направиха много слабо първо полувреме, в което нямаше нито един точен удар в очертанията на двете врати. В добавеното време обаче Матеус Лемос бе изгонен за втори жълт картон и така Македония ГП трябваше да играе с човек по-малко цяло второ полувреме.

След почивката хората на Саша Илич доминираха, но ясно се видя головата немощ на „армейците“, които дори с човек повече не успяха да преодолеят Християн Стевковски и защитата пред него, създавайки съвсем малко положения за гол.

Македония ГП – ЦСКА 0:0

Червен картон: Матеус Лемос (М)

Мачът на жегата в Скопие започна с опит за натиск от ЦСКА, но защитата на домакините стоеше добре и Македония ГП опитваше шансовете си на контраатака. В 6-ата минута северномакедонците изпълниха пряк свободен удар, но шутът на Есмин Личина отдалеч попадна в стената.

След 9 минути игра Станислав Шопов допусна грешка и се стигна до опасна ситуция за Македония ГП, но ударът на футболист на домакините бе неточен. Последваха равностойни минути, при които гостите опитваха да нападат с постепенни атаки, докато домакините разчитаха на дълги подавания.

В 18-ата минута Тибо Вион центрира от ъглов удар. В надказателното поле Мено Кох не успя да я насочи с глава към вратата, а след това защитник в жълто-черно изчисти току пред погледа на Дюкенс Назон.

Малко преди изтичането на половин час игра Тибо Вион центрира меко в наказателното поле от пряк свободен удар. Защитата на северномакедонците забрави Маурисио Гарсез, но ударът с глава на бразилеца мина вляво от вратата на Християн Стевковски.

Следващата опасност бе пред вратата на ЦСКА, но в 35-ата минута Личина не уцели вратата след като засече с глава центриране от пряк свободен удар. Четири минути по-късно пресата на “червените” даде резултат и топката стигна до Назон пред наказателното поле, но изстрелът му с левия крак бе много неточен. Хората на Мухарем Байрами отговориха с шут на Сефер Емини.

Във втората минута на второто полувреме домакините останаха с човек по-малко. Матеус Лемос леко закъсня при едно съприкосновение с Енес Махмутович и му бе показан втори жълт картон, като така лявото крило остави тима си с човек по-малко на терена.

В началото на второто полувреме се стигна до спиране на играта, тъй като футболистът на домакините Сефер Емини получи удар и се свлече на земята. Халфът на Македония ГП не можя да продължи и се наложи да бъде заменен от Адама Самаке.

В 50-ата минута Филип Алексовски прати топката във вратата на ЦСКА, но секунди по-рано съдията бе спрял играта заради нарушение срещу Иван Турицов.

Три минути след това Стевковски направи брилянтно спасяване. Тибо Вион с глава свали топката след центриране от лявото крило. Лазар Туфегджич бе на границата на вратарското поле и стреля силно от воле с десния крак, но втаратят на Македония ГП парира майсторски.

Натискът на “червените” обаче ставаше все по-сериозен, способстван и от това, че ЦСКА бе с човек повече на терена.

В 69-ата минута обаче се стигна до страхотен шанс за Македония ГП. Защитата на “червените” не успя да изчисти добре една топка и капитанът на домакините Ермедим Адем стреля от движение от около 20 метра, то топката профуча покрай левия страничен стълб на Бусато.

В следващите минути домакините опитаха няколко пъти да излязат от хватката на “червената” обсада, но не успяха да стигнат до нищо сериозно пред вратата на Бусато. Атаките на ЦСКА, макар и повече на брой, не затрудняваха “лъвовете”. В 81-ата минута Туфегджич центрира добре отляво, но в наказателното поле на македонците трима футболисти на “червените” се разминаха с топката. Минута по-късно сърбинът стреля неточно с глава от малък ъгъл.

Шест минути преди края на редовното време Иван Турицов се хвана за дясното бедро и се наложи да напусне терена за медицински преглед. Няколко минути по-късно обаче той се върна на терена.

В заключителната част от мача играта се накъса и така ЦСКА не успяваше да създава голови положения. Все пак, в 87-ата минута Асен Дончев центрира добре отдясно, а Калоян Кръстев надскочи защитата на домакините и стреля с глава, но топката мина над вратата.

В третата минута на добавеното време Кръстев стреля, но се получи пак към Радослав Живков, който отблизо не успя с пета да прати топката в мрежата. Две минути по-късно Брадли де Нойер направи глупав фал на границата на наказателното поле и така домакините получиха страхотен шанс да стигнат до успеха. Ударът с десен крак на Филип Мишевски обаче мина над вратата.

Това бе и последното интересно положение от мача в Скопие, в който ЦСКА получи златен шанс да играе с човек повече на терена цяло полувреме, но така и не го оползотвори. Реваншът в София е в четвъртък (28 юли), от 20:00 часа.

Саша Илич: Дори с повече хора създадохме малко положения

Мено Кох: Трябва да се сбием по-яко в следващия мач

Слави Шопов: Не трябва да се оправдаваме с условията

Македония ГП: 1. Християн Стевковски – 5. Боян Илиевски, 6. Есмин Личина, 4. Филип Мисевски, 3. Фисник Зука – 23. Филип Алексовски (77′ – 18. Джон Мена Перес), 8. Сефер Емини (49′ – 24. Адама Самаке), 9. Ермедим Адем (к), 17. Матуес Лемос – 29. Фахрудин Джурджевич (66′ – 19. Емир Скендери), 32. Кристиян Стойковски (77′ – 20. Ваня Вучевич)

Резерви: 12. Амирхосеин Хайага, 25. Стефан Тасев, 11. Стефан Лазаревик, 14. Александър Гьоргиески, 15. Мартин Йованович, 16. Петър Обадич, 18. Джон Мена Перес, 19. Емир Скендери, 20. Ваня Вучевич, 22. Аган Абази, 24. Адама Самаке, 33. Християн Пецов

Старши треньор: Мухарем Байрами

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов (к), 4. Мено Кох, 22. Енес Махмутович, 5. Брадли Де Нойер, 15. Тибо Вион (68′ – 16. Асен Дончев), 3. Жеферсон (60′ – 21. Амос Юга), 8. Станислав Шопов, 27. Маурисио Гарсез (45′ – 11. Лазар Туфегджич), 9. Дюкенс Назон (59′ – 14. Калоян Кръстев), 26. Браян Морено (76′ – 23. Радослав Живков)

Резерви: 12. Алекс Божев, 25. Димитър Евтимов, 2. Юрген Матей, 6. Християн Петров, 11. Лазар Туфегджич, 13. Галин Минков, 14. Калоян Кръстев, 16. Асен Дончев, 20. Йоан Бауренски, 21. Амос Юга, 23. Радослав Живков