Край на безупречната серия на Лудогорец след голова фиеста срещу ЦСКА 1948 в Бистрица

ЦСКА 1948 и Лудогорец завършиха наравно 2:2 на стадион „Витоша“ в Бистрица в мач от третия кръг на efbet Лига. „Червените“ достигнаха до пълен обрат срещу „орлите“, които досега имаха само победи със сухи мрежи, но не успяха да го задържат.DSPORT.BG

Лудогорец поведе в добавеното време на първата част след добра комбинация между Алекс Сантана и Каули Оливейра, завършила с попадение на бразилеца. “Червените” изравниха в 72-ата минута чрез Ивайло Чочев след сериозно разбъркване в наказателното поле след свободен удар. Само три минути по-късно ЦСКА 1948 направи пълен обрат, след като Лясков изведе Русев на изгодна позиция, а той преодоля двама в зелено и с колеблив удар преодоля Симон Слуга. В 81-ата минута шампионите изравниха с неспасяем удар на Текпетей от над 20 метра.

Лудогорец остава на първата позиция във временното класиране със 7 точки от 3 мача, докато ЦСКА 1948 е трети с 5 пункта. В следващия кръг отборът на Любослав Пенев гостува на Хебър Пазарджик на националния стадион „Васил Левски“, докато Лудогорец посреща Спартак Варна в Разград, но преди това има протоколен реванш срещу Шамрок Роувърс в Дъблин след победа с 3:0 в България.

Лудогорец бе близо до откриване на резултата в петата минута, когато Кирил Десподов намери в наказателното поле Спас Делев, който стреля към вратата, но Даниел Наумов показа добър рефлекс.

В 18-ата минута Спас Делев стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе блокиран от Александър Александров и топката излезе в ъглов удар, от който не последва нищо пред вратата на Наумов.

Две минути по-късно отново Делев опита късмета си от около 16 метра, като заложи на силата и шутира в аут.

В 21-ата минута Джонатан Перейра бе принудително заменен, като на негово място се появи Ангел Лясков.

Осем минути по-късно се стигна до първия точен удар към вратата на Симон Слуга, след като в наказателното поле след ъглов удар най-съобразителен се оказа Реян Даскалов, който насочи с глава, но хърватският страж улови без проблеми.

Лудогорец отговори в ответната атака с разбъркване в наказателното поле и два удара на Кирил Десподов, отразени от Даниел Наумов.

В 36-ата минута Алекс Колев опита да намери горния десен ъгъл на вратата на Лудогорец с удар от над 20 метра, но ударът му прелетя високо над вратата.

Минута по-късно Алекс Сантана също опита да се разпише с шут от дистанция, но Даниел Наумов внимаваше и спаси.

Дълбоко в добавеното време на първата част Каули Оливейра и Алекс Сантана комбинираха отлично, като бразилецът се озова на отлична позиция и с хубав удар прати топката в мрежата на Наумов в помощта на напречната греда.

В 57-ата минута Спас Делев потърси изненадата и нанесе тежък удар от над 30 метра, като затрудни Даниел Наумов, но вратарят все пак успя да се справи.

Четири минути по-късно ЦСКА 1948 имаше добра възможност да изравни резултата, като Ивайло Чочев се озова на стрелкова позиция, но ударът му бе блокиран от Оливие Вердон на по-малко от 2 метра от голлинията.

В 72-ата минута “червените” все пак достигнаха до изравнително попадение, след като Алекс Колев стреля мощно от пряк свободен удар в близост до наказателното поле, Симон Слуга изби, Георги Русев уцели гредата от около два метра, а Ивайло Чочев не сбърка срещу опразнената врата с прецизно изпълнение с десния крак.

Само три минути по-късно ЦСКА 1948 достигна до пълен обрат, след като Георги Русев получи подаване от Ангел Лясков в наказателното поле, след кето преодоля Антон Недялков и Оливие Вердон и с не докрай прецизен удар се разписа във вратата на Лудогорец.

В 81-ата минута Лудогорец достигна до изравнително попадение, след като Бърнард Текпетей се възползва от неточност на Ангел Лясков и с неспасяем шут от над 20 метра матира Даниел Наумов за 2:2.

Двата тима продължиха да търсят победата, като в следващите минути Георги Русев и Оливие Вердон пропуснаха да се разпишат за своите отбори.

ЦСКА 1948 – Лудогорец 2:2

0:1 Каули 45’+3, 1:1 Ивайло Чочев 72′, 2:1 Георги Русев 75′, 2:2 Бърнард Текпетей 81′

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К), 15. Александър Александров (62′ 19. Стив Фуртадо), 22. Реян Даскалов, 24. Лазар Марин, 2. Джонатан Перейра (21′ 4. Ангел Лясков), 18. Ивайло Чочев, 6. Карлос Охене, 58. Октавио, 17. Енрике Рафаел (62′ 7. Георги Русев), 9. Александър Колев (89′ 7. Ангел Бастунов), 7. Марио Топузов

Резерви: 33. Генадий Ганев, 3. Стефан Цонков, 4. Ангел Лясков, 10. Георги Русев, 19. Стив Фуртадо, 20. Ангел Бастунов, 46. Стоян Стоичков

Треньор: Любослав Пенев

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 3. Антон Недялков (К), 4. Сисиньо, 7. Алекс Сантана, 10. Матиас Тисера (46′ 9. Игор Тиаго), 11. Кирил Десподов (77′ 37. Бърнард Текпетей), 24. Оливие Вердон, 32. Игор Пластун, 82. Иван Йорданов (77′ 23. Мануел Шоу), 90. Спас Делев (65′ 73. Рик Джонатан), 95. Каули

Резерви: 1. Серджио Падт, 9. Игор Тиаго, 19. Пиерос Сотириу, 21. Жан Карничник, 23. Мануел Шоу, 37. Бърнард Текпетей, 73. Рик Джонатан

Треньор: Анте Шимунджа

Жълти картони: Реян Даскалов, Даниел Наумов (Ц), Иван Йорданов, Кирил Десподов, Антон Недялков(Л)

Съдия: Драгомир Драганов