Късен гол донесе на Септември точка срещу Ботев Вр

Септември и Ботев Враца не успяха да се победят в двубой от третия кръг на efbet Лига, завършил 1:1.

Врачани поведоха в началото на първата част с гол на Мартин Кавдански. Новакът в елита Септември обаче успя да стигне до точката с попадение на Атанас Кабов в 79-ата минута. DSPORT.BG

В следващия кръг Септември гостува на бившия клуб на Славко Матич – Арда. Ботев Враца пък е домакин на Локомотив Пловдив.

На трибуните на Националния стадион бе и новият селекционер на България Младен Кръстаич, както и неговият помощник Иван Иванов.

Първият точен изстрел в двубоя бе отправен от Атанас Кабов, но Краси Костов с лекота изби топката. В 10-ата минута Жан Пиер Да Силва отправи хубав пас към Венцислав Христов, но централният нападател на гостите не успя да прати топката във вратата на Шейтанов.

В 19-ата минута Димитър Костадинов получи до точката за дузпата, преодоля Кавдански, но след това Браян Мендоса се намеси, за да не му позволи да отправи силен изстрел и Костов улови топката.

Отговорът на Септември бе изстрел на Симеон Александров, но Костов се намеси подобаващо.

В следващите минути опасните ситуации пред двете врати липсваха.

Второто полувреме започна страхотно за Ботев Вр. Жан Пиер Да Силва центрира, а Мартин Кавдански с глава матира Шейтанов.

В 58-ата минута Стефан Гаврилов пропусна добра възможност да удвои аванса на гостите.

В 79-ата минута Септември се върна в мача. Реди Каса чукна топката към Атанас Кабов, който със силен изстрел не остави шанс на Красимир Костов за 1:1.

В добавеното време Айкут Рамадан центрира от пряк свободен удар, но Кабов стреля встрани от вратата.

Матич: Направихме тактически грешки, може и аз да съм виновен

Росен Кирилов: Септември играе впечатляващо с тези млади момчета

Септември – Ботев Враца 1:1

0:1 Мартин Кавдански 46′, 1:1 Атанас Кабов 79′

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев – к, 6. Атанас Кабов, 9. Димитър Костадинов, 18. Красиан Колев, 16. Кристиян Пешов, 11. Мартин Ачков, 14. Мартин Стоянов (46′ 7. Айкут Рамадан), 22. Мартин Стойчев, 25. Мирза Делимеджач (46′ 8. Александър Тодоров), 17. Симеон Александров

Резерви: Иван Василев, 7. Айкут Рамадан, 8. Александър Тодоров,  15. Виктор Зоров, 23. Йоан Гаврилов, 13. Мартин Николов, 19. Реди Каса

Треньор: Славко Матич

Ботев Враца: 71. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 4. Луиз Соарес, 3. Мартин Кавдански, 8. Диего Фераресо, 24. Стефан Гаврилов, 17. Чавдар Ивайлов, 21. Жан Пиер Да Силва, 19. Браян Переа, 9. Даниел Генов (85′ 14. Мартин Атанасов), 91. Венцислав Христов (66′ 15. Мирослав Маринов)

Резерви: 34. Федерико Рубио, 14. Мартин Атанасов, 15. Мирослав Маринов, 7. Митко Панов, 77. Радослав Захариев, 22. Петър Кепов, 20. Меси Биатумусока