Десет от Лудогорец загубиха в Дъблин, но продължават похода си към групите на ШЛ

startphoto.bg

Лудогорец загуби гостуването си на Шамрок Роувърс с 1:2, но все пак се класира за третия квалификационен кръг в Шампионската лига, след като у дома победи ирландците с 3:0. Така за тима на Анте Шимунджа предстоят двубои с Динамо Загреб, който елиминира северномакедонския Шкупи с общ резултат 3:2. DSPORT.BG

Пластун: Всеки фал беше жълт картон, внимавахме за всяко съприкосновение

Текпетей: Сигурен съм, че ще сме в групите на ШЛ

Шимунджа: Реферът не беше на нивото на мача

Шкупи опита, но Динамо го излъга и си уреди среща с Лудогорец

Разградчани останаха на терена на “Тала Стейдиъм” с десет човека още в началото на втората част, но въпреки това удържаха фронта и не допуснаха обрат, който да ги изхвърли от битката за място в груповата фаза на най-престижния клубен турнир.

Шамрок поведе в резултата в 21-ата минута с гол на Аарън Грийн. В 51-ата минута Мануел Шоу остави отбора си с човек по-малко след втори жълт картон. В последните минути на двубоя Айдомо Емаку върна надеждите на ирландците, вкарвайки топката за втори път във вратата на Серджио Падт. Каули Оливейра обаче сложи край на спора с гол в добавеното време на срещата.

Така “орлите” си осигуриха със сигурност поне място в групите на Лигата на конференциите.

Плакати срещу Боби Михайлов и в ШЛ – феновете в Дъблин си казаха мнението

Първият добър шанс в двубоя бе в 9-ата минута, когато Ричи Тауъл отблизо стреля покрай вратата на Падт. Първата възможност за Лудогорец беше три минути след това, но Алън Манус внимаваше.

В 21-ата минута Шамрок поведе в резултата. Падт отрази изстрел на Бърк с глава, но при добавката Аарън Грийн бе точен от близка дистанция.

В следващите минути ирландците опитаха да приложат натиск на Лудогорец, който да доведе до втори гол, но до такъв не се стигна.

В 32-ата минута Бърнард Текпетей опита изстрел от дистанция, но Манус без проблем улови. В добавеното време на първата част и Падт се справи с удар от далеч.

След почивката в игра за българския шампион се появиха Рик Джонатан и Спас Делев на местата на Бърнард Текпетей и Кирил Десподов.

В 51-ата минута разградчани останаха с човек по-малко, след като Мануел Шоу получи втори жълт картон.

В 56-ата минута Падт отрази изстрел от пряк свободен удар на Греъм Бърк. В 65-ата минута контраатака на Шамрок завърши с картон за симулация на Ричи Тауъл.

В 73-ата минута Каули Оливейра прати топката в наказателното поле, Делев стреля, но ударът му бе блокиран и топката се върна до Алекс Сантана, но Манус отрази изстрела на бразилеца.

В 88-ата минута Айдомо Емаку взриви трибуните на “Тала Стейдъм”, след като матира Серджио Падт и ирландците увеличиха преднината си.

Второто попадение обаче не стресна разградчани. В 91-ата минута Рик Джонатан и Каули Оливейра направиха двойно подаване, което завърши с майсторско изпълнение на Оливейра във вратата на Манус за 2:1.

Шамрок – Лудогорец 2:1

1:0 Аарън Грийн 21′, 2:0 Айдомо Емаку, 88′, 2:1 Каули Оливейра

Шамрок Роувърс: 1. Алън Манус, 2. Шон Ганън, 3. Шон Хор, 5. Лий Грейс, 8. Ронан Фин – к (71′ 23. Нийл Фаруджа), 26. Крис МакКан (83′ 21. Джъстин Феризай), 16. Гари О’Нийл (71′ 20. Рори Гафни), 17. Ричи Тауъл (78′ 38. Айдомо Емаку), 22. Андрю Лайънс, , 9. Аарън Грийн, 10. Греъм Бърк (71′ 7. Дилан Уотс)

Резерви: 25. Леон Полс, 30. Томс Лейтис, 7. Дилан Уотс, 11. Шон Кавана, 20. Рори Гафни, 21. Джъстин Феризай, 23. Нийл Фаруджа, 27. Кори О’Съливан, 28. Гидео Тете, 38. Айдомо Емаку

Треньор: Стивън Брадли

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 21. Жан Карничник, 32. Игор Пластун, 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков – к, 23. Мануел Шоу, 7. Алекс Сантана, 95. Каули Оливейра, 37. Бърнард Текпетей (46′ 73. Рик Джонатан), 19. Пиерос Сотириу (86′ 9. Игор Тиаго), 11. Кирил Десподов (46′ 90. Спас Делев)

Резерви: 12. Симон Слуга, 67. Дамян Христов, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 9. Игор Тиаго, 10. Матиас Тисера, 14. Дени Групер, , 64. Доминик Янков, 73. Рик Джонатан, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев

старши треньор: Анте Шимунджа

Жълти картони:  Ронан Фин (Ш), Бърнард Текпетей, Кирил Десподов, Мануел Шоу, Алекс Сантана, Рик Джонатан (Л)