С два гола за три минути Динамо спечели първата битка с Лудогорец

startphoto.bg

Лудогорец загуби с 1:2 първата битка с Динамо Загреб за плейофа, водещ към групите на Шампионска лига.

Хърватите вкараха два бързи гола в първия мач от третия квалификационен кръг. Още в 6-ата минута Дино Перич даде аванс на гостите, а в 9-ата Серджио Падт си отбеляза автогол, опитвайки се да пресече пас в наказателното поле.

Текпетей върна Лудогорец в играта в 22-ата минута, като през втората част “орлите” имаха още няколко шанса да се разпишат, като дори удариха греда в 69-ата минута, но така и не стигнаха до втори гол. dsport.bg

Лудогорец започна по-активно срещата, като още в 3-ата минута Расмус Лауритсен успя на метри пред вратата да изчисти топката след изстрел на Пиерос Сотириу.

Първи до гол обаче стигнаха гостите от Загреб. В 6-ата минута Дино Перич си свали топката с глава и с удар от воле матира Серджио Падт.

Само три минути след това Динамо удвои преднината си. Роберт Любичич прати остро подаване в наказателното поле, а при опита си да го пресече с крак Падт прати топката в собствената си врата.

Веднага след това Димо Перич задържа откъсващия се Пиерос Сотириу, но реферът Джунейт Чакър не отсъди нарушение, макар кипърецът да излизаше сам срещу Ливакович, а и ВАР не се намеси.

В 18-ата минута двойно подаване между Сотириу и Рик Джонатан завърши с блокиран удар на бразилеца. В 21-ата минута Текпетей пробва силен изстрел от дистанция, но бе доста неточен.

Минута по-късно домакините се върнаха в двубоя. Изстрел на Якуб Пьотровски бе блокиран и защитата на Динамо се опита да изчисти топката, но тя попадна в краката на Бърнард Текпетей, който с диагонален удар намали изоставането на българския шампион.

В 30-ата минута Каули пропусна добра възможност да изравни резултата, пращайки топката над вратата. В следващите минути опасности пред двете врати липсваха.

В добавеното време на първата част Сотириу получи от Джонатан, но Ливакович бе застанал точно пред кипъреца и не му позволи да отправи хубав удар, а го принуди да се завърти, след което нападателят загуби топката.

За втората част Анте Шимунджа пусна в игра Симон Слуга на мястото на Серджио Падт.

Още в началото на втората част Рик Джонатан стреля извън наказателното поле, но топката се приплъзна по голлинията, а Ливакович успя да я хване преди да я премине.

В 55-ата минута Рик Джонатан отправи още един изстрел, но над вратата. Десет минути след това Сотириу получи пас в наказателното поле и стреля към средата на вратата, но Ливакович се намеси и изби.

В 69-ата минута разградчани бяха близо до втория си гол, но Пиерос Сотириу уцели напречната греда.

Отговорът на Динамо бе изстрел встрани от вратата на Лука Менало в 72-ата минута. Десет минути след това Менало бе изведен, но за щастие на Лудогорец стреля над вратата, след като защитата на “орлите” не успя да го настигне и спре.

В 89-ата минута влезлият като резерва Игор Тиаго стреля към вратата на Ливакович, но топката премина покрай нея.

Кирил Десподов: Мачът в Хърватия ще е по-труден, но Динамо е преодолим отбор

Шимунджа: Имахме прекалено много шансове, заслужавахме равенство (ВИДЕО)

Лудогорец – Динамо Загреб 1:2

0:1 Дино Перич 6′, 0:2 Серджио Падт (авт), 1:2 Бърнард Текпетей 22′

Лудогорец: 1. Серджио Падт (46′ 12. Симон Слуга), 4. Сисиньо, 32. Игор Пластун, 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков – к, 82. Иван Йорданов, 6. Якуб Пьотровски, 95. Каули Оливейра (46′ 64. Доминик Янков), 37. Бърнард Текпетей (73′ 11. Кирил Десподов), 19. Пиерос Сотириу (79′ 9. Игор Тиаго), 73. Рик Джонатан (79′ 90. Спас Делев)

Резерви: 12. Симон Слуга, 67. Дамян Христов, 5. Георги Терзиев, 9. Игор Тиаго, 10. Матиас Тисера, 11. Кирил Десподов, 14. Дени Гропер, 21. Жан Карничник, 64. Доминик Янков, 90. Спас Делев

Треньор: Анте Шимунджа

Динамо Загреб: 40. Доминик Ливакович, 13. Стефан Ристовски, 6. Расмус Лауритсен, 55. Дино Перич, 14. Роберт Любичич, 10. Мартин Батурина, 27. Йосип Мишич, 5. Ариан Адеми – к, 7. Лука Иванушец (46′ 77. Дарио Шпикич ), 18. Йосип Дрмич (60′ 9. Бруно Петкович), 99. Мислав Оршич (71′ 70. Лука Менало)

Резерви: 1. Даниел Загорац, 33. Иван Невистич, 2. Садех Мохарами, 3. Даниел Штефул, 4. Бошко Шутало, 9. Бруно Петкович, 12. Петар Бочкай, 20. Антонио Марин, 24. Марко Толич, 66. Емир Дилавер, 70. Лука Менало, 77. Дарио Шпикич

Треньор: Анте Чачич

Жълти картони: Оливие Вердон, Бърнард Текпетей, Кирил Десподов (Л), Йосип Мишич (Д),