Осем от Лудогорец изхвърчаха от Шампионска лига след мач с три дузпи и шест гола

startphoto.bg

Лудогорец допусна втора загуба от Динамо Загреб, след като падна на “Максимир” с 2:4 и така с общ резултат 6:3 отпадна от Шампионска лига. “Орлите” завършиха двубоя с осем човека след червени картони на Доминик Янков, Рик Джонатан и Жан Карничник. DSPORT/BG След загубата тимът, воден от Анте Шимунджа, ще играе плейоф за влизане в групите на Лига Европа с Жалгирис.

Домакините поведоха в 12-ата минута с гол на Йосип Дрмич. Доминик Янков пък бе изгонен в 17-ата минута. Десет минути след това Мислав Оршич вкара от дузпа, а в 44-ата минута направи резултата 3:0. В самия край на полувремето Кирил Десподов върна един гол за “орлите”. В началото на втората част Десподов се разписа и от дузпа.

В 73-ата минута Лудогорец вече бе с девет човека на терена, след като Рик Джонатан получи втори жълт картон. В 84-ата минута Динамо получи втора дузпа в срещата след задържане от страна на Карничник срещу Мислав Оршич.

В края на срещата и тийм мениджърът Николай Кирчев бе изгонен от резервната скамейка.

Първият двубой в Разград завърши със загуба за “орлите” с 1:2.

Първата по-интересна ситуация в двубоя бе за Динамо. В 4-ата минута Адеми стреля стреля силно, но Слуга отрази удара му.

Натискът на домакините даде резултат в 12-ата минута, когато Йосип Дрмич вкара красив гол с глава.

В 17-ата минута Доминик Янков отправи мощен изстрел, който бе отразен от Ливакович. След това юноша на “орлите” бе изгонен за нарушение срещу Адеми.

В 25-ата минута съдията Беноа Бастиен отсъди дузпа за нарушение на капитана на “орлите” Антон Недялков срещу Шпикич. Зад топката застана Мислав Оршич – Слуга хвана ъгъла, но не и топката и така Динамо поведе с 2:0.

Още преди края на първата част Динамо направи преднината си класическа. Мислав Оршич проби в наказателното поле, справи се с лекота със защитата на “орлите” и преодоля за втори път в двубоя Симон Слуга.

В края на първото полувреме Лудогорец върна един гол на хърватите, след като Кирил Десподов не остави шанс на Ливакович с мощен изстрел.

В началото на втората част съдията Бастиен отиде лично да прегледа с ВАР дали има игра с ръка на Перич, след което свири дузпа за Лудогорец. Зад топката застана Кирил Десподов, който с удар по земя направи резултата 3:2.

В 56-ата минута Слуга изби изстрел на Иванушец от дистанция.

В 73-ата Лудогорец остана с девет човека на терена, след като, обръщайки се Рик Джонатан удари в лицето играч на Динамо и получи втори жълт картон.

В 84-ата минута бе свирена трета дузпа в срещата, след като Жан Карничник задържа Мислав Оршич в наказателното поле. Съдията Бастиен първо показа жълт картон на Карничник, но след като разгледа ситуацията с ВАР му вдигна червен. Зад топката застана Бруно Петкович, който вкара за 4:2.

В края на срещата и тийм мениджърът на “орлите” Николай Кирчев бе изгонен от резервната скамейка.

Десподов: Съдията беше 12-ият играч, не може да се подиграваш с отбор като Лудогорец

Шимунджа след трите червени картона: Манталитетът ни не е да ритаме всички (ВИДЕО)

Динамо – Лудогорец 4:2

1:0 Йосип Дрмич 12′, 2:0 Мислав Оршич 27′, 3:0 Мислав Оршич 44′, 3:1 Кирил Десподов 45+4, 3:2 Кирил Десподов (д) 49′, 4:2 Бруно Петкович 87′

Динамо Загреб: 40. Доминик Ливакович, 13. Стефан Ристовски (46′ 2. Садех Мохарами), 4. Бошко Шутало, 55. Дино Перич, 14. Роберт Любичич, 10. Мартин Батурина (46′ 7. Лука Иванушеч), 27. Йосип Мишич (46′ 8. Амер Гояк), 5. Ариан Адеми, 99. Мислав Оршич, 77. Дарио Шпикич (90+1′ 70. Лука Менало), 18. Йосип Дрмич (72′ 9.Бруно Петкович)

Резерви: 1. Даниел Загорац, 2. Садех Мохарами, 6. Расмус Лауритсен, 7. Лука Иванушец, 8. Амер Гояк, 9.Бруно Петкович, 11. Маир Емрели, 12. Петар Бочкай, , 20. Антонио Марин, 24. Марко Толич, 66. Емир Дилавер, 70. Лука Менало

Треньор: Анте Чачич

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 3. Антон Недялков, 32. Игор Пластун (46′ 82. Иван Йорданов), 24. Оливие Вердон, 4. Сисиньо (46′ 21. Ян Карничник), 23. Мануел Шоу (46′ 90. Спас Делев), 6. Якуб Пиотровски, 64. Доминик Янков, 11. Кирил Десподов, 73. Рик Джонатан, 9. Игор Тиаго (66′ 10. Матиас Тисера)

Резерви: 1. Серджио Падт, 67. Дамян Христов, 5. Георги Терзиев, 10. Матиас Тисера, 14. Дени Гропер, 17. Жоржиньо, 21. Ян Карничник, 75. Петър Георгиев, 79. Тихомир Димитров, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев

Треньор: Анте Шимунджа

Жълти картони: Стефан Ристовски, Йосипиш Мишич, Садек Мохарами (Д), Доминик Янков, Игор Пластун, Рик Джонатан, Жан Карничник (Л)

Червени картони: Доминик Янков, Рик Джонатан, Жан Карничник (Л)