Рутинен успех срещу Хебър качи Славия в челните места

startphoto.bg

Славия победи Хебър Пазарджик като гост на националния стадион „Васил Левски“ с 3:0, като „белите“ бяха тотален господар на терена и не изпитаха затруднения да грабнат трите точки.DSPORT.BG

Славистите поведоха в 24-ата минута чрез Йон Бакеро, който вкара един от претендентите за гол на кръга с технично изпълнение от далечна дистанция. В 57-ата минута Галин Иванов бе изведен сам срещу Дебърлиев и удвои аванса на “белите”. В добавеното време на срещата Емил Виячки вкара трети гол за Славия с глава, след като бе забравен от защитата на домакините.

С победата Славия влиза в топ 6, макар да не изигра два от мачовете си до момента, събирайки 9 точки. Хебър остава десети с шест пункта. В следващия кръг „белите“ приемат Ботев Враца в „Овча купел“, докато пазарджиклии гостуват на Левски.

В осмата минута Мауро Сикейра успя да вкара топката в мрежата на Светослав Вуцов след грешка в “бялата” отбрана, но се оказа, че при изграждането на нападението е имало засада на футболист в “зелено” и попадението не бе зачетено.

В 12-ата минута Радослав Кирилов пое топката по лявото крило и шутира от дистанция, но неуспешно.

Седем минути по-късно Людовик Соарес намери Йон Бакеро в наказателното поле, испанецът върна технично с пета към Радослав Кирилов, а капитанът на Славия стреля от движение, но Петър Дебърлиев се намеси.

В 24-ата минута Славия получи най-добрата си възможност, след като от далечна дистанция Ертан Томбак уцели греда, няколко секунди по-късно пазарджиклии сгрешиха с изнасянето на топката и от около 20 метра Йон Бакеро откри резултата с техничен удар.

Четири минути след това Тони Тасев опита да намери Йон Бакеро в наказателното поле, като испанецът бе на отлична позиция, но не успя да засече топката.

До края на първата част темпото спадна и до положения пред двете врати не се стигна.

Второто полувреме започна с натиск на Славия, който даде резултат в 58-ата минута, когат Галин Иванов бе изведен сам срещу Дебърлиев, след което го елиминира и вкара на празна врата.

Десет минути по-късно Олекси Лобов опита да изненада Светослав Вуцов от дистанция, като отправи първия удар за Хебър, но той се оказа неточен.

В 72-ата минута Галин Иванов получи токата на около 20 метра от наказателното поле, след серия от финтове си освободи пространство за удар и шутира, но в аут.

Три минути след това Радослав Кирилов стреля опасно, като топката рикошира в бранител на домакините и затрудни Петър Дебърлиев, но той показа добър рефлекс и изби в корнер топката, която отиваше точно в сглобката между двете греди.

В 80-ата минута Славия бе близо до трето попадение след неразбирателство между отбраната на Хебър и Петър Дебърлиев, като в крайна сметка след удар на Йон Бакеро вратарят успя да спаси.

В добавеното време на срещата Славия вкара и трети гол, след като Емил Виячки бе забравен в наказателното поле при изпълнение на корнер и реализира без проблеми.

Хебър – Славия 0:3

0:1 Йон Бакеро 24′, 0:2 Галин Иванов 58′, 0:3 Емил Виячки 90’+1

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 98. Георги Търтов (90′ 11. Цветелин Тонев), 5. Мартин Михайлов, 10. Пламен Крумов, 38. Хлеб Бухал, 25. Мауро Сикейра, 12. Емануил Манев (70′ 9. Адернисола Есеола), 23. Клаудио Бонани, 30. Боян Кнежевич (55. Олекси Лобов), 77. Октай Хамдиев, 99. Тодор Чаворски (46′ 39. Ивайло Михайлов)

Резерви: 88. Диян Димов, 9. Адернисола Есеола, 11. Цветелин Тонев, 15. Милен Кременович, 28. Осира Корнел, 39. Ивайло Михайлов, 55. Олекси Лобов

Треньор: Фулвио Пеа

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес (90’+2 83. Христо Попадийн), 71. Кристиян Стоянов, 33. Галин Иванов, 93. Кемело Нгуена (70′ 77. Георги Вълчев), 10. Радослав Кирилов, 88. Тони Тасев (73′ 88. Тони Тасев), 7. Йон Бакеро

Резерви: 12. Николай Кръстев, 9. Ахмед Ахмедов, 11. Кристиан Добрев, 55. Константин Чешмеджиев, 73. Иван Минчев, 77. Георги Вълчев, 83. Христо Попадийн

Треньор: Златомир Загорчич

Жълти картони: Октай Хамдиев (Х), Галин Иванов, Венцислав Керчев (С)