Серията на Чочев продължава, ЦСКА 1948 отново на върха

startphoto.bg

ЦСКА 1948 победи Арда Кърджали с 1:0 като гост. Единственото попадение в срещата бе дело на обичайния заподозрян Ивайло Чочев от дузпа в 31-ата минута, Това е седми гол за национала от началото на сезона.DSPORT.BG

С победата ЦСКА 1948 се изкачва на върха с актив от 14 точки, докато Арда остава с девет. В следващия кръг „червените“ приемат Локомотив София в Бистрица, докато Арда гостува на Спартак във Варна.

Арда първи опита да застраши противниковата врата, след като Светослав Ковачев пое топката по лявото крило, предолоя Джонатан Перейра и стреля от дистанция, но встрани от вратата.

Гостите отговориха с удар на Алекс Колев след лоша намеса на Милен Желев, като той бе блокиран от защитник и излезе в корнер.

Кърджалийци получиха ноа добра възможност в 28-ата минута, след като Христо Иванов стреля от воле, но Джонатан блокира.

Две минути по-късно ЦСКА 1948 получи дузпа за нарушение на Алекс Петков срещу Георги Русев. Зад топката застана Ивайло Чочев, който реализира седмия си гол за сезона.

Арда опита да отговори в 38-ата минута, но далечен удар на Ласана Н’диайе излезе в аут.

Набезите на Арда продължиха до края на първата част, като Светослав Ковачев отправи нов удар от дистанция, който премина на сантиметри от десния страничен стълб.

В 48-ата минута Христо Иванов получи пас от Христо Иванов на границата на наказателното поле и шутира от движение, но Даниел Наумов показа добър рефлекс и изби в корнер.

Домакините имаха нов шанс в 55-ата минута, когат отбита топка се качи на главата на Ласана Н’диайе, който веднага стреля, но над вратата.

Ласана Н’диайе се оказа най-съобразителен в наказателното поле при корнер в 63-ата минута и стреля мощно с глава, но Наумов се намеси на сантиметри от голлинията.

20 минути по-късно Светослав Ковачев опита да изравни със странична ножица, но неуспешно.

Тунчев: Доста удари, но точните са малко

Пенев: Трябва да работим скромничко и да печелим трофеи през уикенда

Арда – ЦСКА 1948 0:1

0;1 Ивайло Чочев (д) 31′

Арда: 36. Васил Симеонов, 6. Пламен Крачунов, 8. Милен Желев, 10. Светослав Ковачев, 18. Ласана Н’диайе (68′ 9. Тонислав Йорданов), 20. Деян Лозев, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев (46′ 17. Иван Коконов), 70. Христо Иванов (68′ 97. Жозе Жуниор), 77. Илия Юруков, 80.Лъчезар Котев (К)

Резерви: 1. Анатолий Господинов, 4. Милен Стоев, 9. Тонислав Йорданов, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 26. Ел Мами Тетах, 97. Жозе Жуниор

Треньор: Александър Тунчев

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К), 19. Стив Фуртадо, 22. Реян Даскалов, 14. Елитон, 2. Джонатан Перейра (76′ 4. Ангел Ляско), 18. Ивайло Чочев, 58. Октавио, 20. Ангел Бастунов (62′ 39. Парвиз Умарбаев), 10. Георги Русев (76′ 11. Денислав Александров), 9. Александър Колев, 17. Енрике Рафаел (61′ 7. Марио Топузов)

Резерви: 33. Генадий Ганев, 3. Стефан Цонков, 7. Марио Топузов, 11. Денислав Александров, 24. Лазар Марин, 39. Парвиз Умарбаев