Резервите на ЦСКА не сбъркаха срещу Септември преди битката в Европа

startphoto.bg

ЦСКА постигна четвъртата си победа от началото на сезона, след като надви Септември София с минималното 1:0 в двубой от шестия кръг на efbet Лига. По този начин „армейците“ събраха 13 точки и се изкачиха на второто място във временното класиране. В герой за домакините се превърна Браян Морено, който вкара единственото попадение в мача в 59-ата минута след контраатака и завършващо подаване на Лазар Туфегджич.  DSPORT.BG

Така възпитаниците на Саша Илич ще влязат в битките с Базел от плейофите на Лигата на конференциите след успех в шампионата, като „червените“ запазиха 100-процентовия си актив в своите домакинства от началото на сезона.

ЦСКА – Септември 1:0

1:0 Браян Морено (59′)

Мачът на стадион “Българска армия” започна спокойно, като нито един от двата отбора не успяваше да вземе предимство.

В 9-ата минута Димитър Костадинов получи топката в средата на терена. Той вдигна глава и видя включилия се на скорост Симеон Александров. Последва извеждащо подаване към младия футболист. Александров се измъкна сам срещу вратаря и безпроблемно преодоля Димитър Евтимов. Страничният съдия обаче бе вдигнал флага си за засада.

След тази ситация “червените” опитаха да притиснат хората на Славко Матич в търсене на попадение.

Три минути преди да е изтекъл половин час игра Жеферсон подаде към Георги Йомов на около 25 метра от вратата на Димитър Шейтанов. Българският национал с едно докосване изведе Дюкенс Назон в наказателното поле, но хаитянският нападател прати топката покрай левия страничен стълб.

Възпитаниците на Славко Матич обаче стояха много добре срещу тези на сънародника му Саша Илич и създаваха по-опасните положения.

В 40-ата минута Жеферсон изведе Линдсет на границата на наказателното поле. Норвежецът видя, че вдясно от него Георги Йомов е на по-добра позиция и му подаде. Вместо да стреля от движение, капитанът на ЦСКА опита да си овладее топката, в резулатат на което Шейтанов скъси дистанцията до него и Йомов стреля покрай вратата.

Три минути след това Александър Тодоров блокира удар от малък ъгъл на Дюкенс Назон и извади топката в корнер, след който Енес Махмутович стреля над вратата с глава.

До края на полувремето хората на Саша Илич притиснаха новака в елита на България, но така и не успяха да разпечатат вратата на Димитър Шейтанов и така двата отбора се прибраха на полувреме при нулево равенство.

Три минути след началото на второто полувреме Линдсет изведе Назон зад защитата, но излезлият Шейтанов отрази удара на деветката на ЦСКА, а и бе отсъдена засада.

В 53-ата минута таранът на “червените” бе изведен на дясното крило, но опитът му да центрира бе опропастен от Мартин Стойчев.

Така се стигна до 59-ата минута, когато ЦСКА направи бърза контраатака. Топката стигна до Браян Морено в средата на терена. Той с едно докосване изведе Лазар Туфегджич сам на лявото крило. Седмицата на ЦСКА напредна необезпокояван към наказателното поле. Последва пас към Морено, който се озова сам срещу вратаря и с премерен удар по земя прати топката в мрежата – 1:0 за ЦСКА.

Линдсет продължи да е много активен през мача и в 71-ата минута показа страхотна техника в наказателното поле. Той се измъкна между трима футболисти на Септември и центрира към центъра, но ударът с глава на Морено бе спасен от Шейтанов. Две минути след това Димо Вълчев вдигна флага си, след като Морено бе изведен с хитър пас на Шопов, но бе зад защитата на гостите.

Десет минути преди края на редовното време ЦСКА пропиля златен шанс за втори гол. Линссет изведе Калоян Кръстев сам по дясното крило. Резервата навлезе към центъра и нахлу в наказателното поле. Там той вместо да стреля, реши да комбинира с включилия се фронтално срещу вратата Морено, но подаването му бе прекалено силно и не стигна до колумбиеца. Освен това се видя, че при подаването на Линдсет Кръстев е бил в засада.

Треньорът на домакините Саша Илич възропта срещу решението на съдиите и получи жълт картон, който бе трети за него и така той ще пропусне следващият мач на тима в efbet Лига.

В добавеното време на мача вратарят на гостите излезе добре и хвана топката току пред погледа на Морено. Септември отговори с центриране на Мирза Делимеджач от пряк свободен удар, след която Мено Кох изчисти с глава. Това бе и последното опасно положение в мача.

В следващия кръг от efbet Лига ЦСКА няма да играе, защото „армейците“ отложиха гостуването си на Локомотив Пловдив заради участието си в плейофите на Лигата на конференциите. Септември София пък ще приеме Берое в неделя (21 август), от 21:00 часа.

Славко Матич: Изиграхме храбър мач, но ни липсваше късмет
Саша Илич: Извинявам се, много обичам Кръстев, но има проблем
Браян Морено: Благодаря на треньора за шанса, който ми даде

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов – 16. Асен Дончев, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 13. Галин Минков (64′ – 15. Тибо Вион) – 3. Жеферсон, 10. Георги Йомов (к) (64′ – 4. Мено Кох), 8. Станислав Шопов, 11. Лазар Туфегджич (79′ – 14. Калоян Кръстев), 7. Джонатан Линдсет – 9. Дюкенс Назон (54′ – 28. Браян Морено)

Резерви: 1. Густаво Бусато, 15. Тибо Вион, 4. Мено Кох, 20. Йоан Бауренски, 14. Калоян Кръстев, 23. Радослав Живков, 28. Браян Морено

Старши треньор: Саша Илич

Септември: 21. Димитър Шейтанов – 22. Мартин Стойчев (72′ – 25. Мирза Делимеджач), 16. Кристиян Пешов (к) (46′ – 5. Асен Георгиев), 4. Иван Арсов, 11. Мартин Ачков – 8. Александър Тодоров (90′ – 13. Мартин Николов), 14. Мартин Стоянов, 7. Айкут Рамадан, 18. Красиан Колев (77′ – 19. Реди Каса), 17. Симеон Александров – 9. Димитър Костадинов (77′ – 10. Асен Чандъров)

Резерви: 1. Иван Василев, 5. Асен Георгиев, 10. Асен Чандъров, 13. Мартин Николов, 25. Мирза Делимеджач, 23. Йоан Гаврилов, 19. Реди Каса