Наслада за окото – Черно море надви Ботев Пд в мача на сезона до момента

startphoto.bg

Черно море победи Ботев Пловдив с 4:3 като гост в мач от седмия кръг на efbet Лига. Пловдивчани вкараха първите си голове пред собствена публика, но това едва ли ще стопли привържениците на отбора.dsport.bg

“Канарчетата” поведоха в осмата минута, когато с техничен удар Антоан Бароан преодоля Иван Дюгеров. “Моряците” изравниха след много добра атака в 19-ата минута, завършила с красив удар на Закария Беншаа. В 41-ата минута с актобатично изпълнение Антоан Бароан отново даде аванс на домакините. В 64-ата минута Матеуш Клементе изравни след добавка при пряк свободен удар. В 67-ата минута Рой Херман се възползва от грешка на Мартин Дичев и отново даде аванс на “канарчетата”. Гостите достигнаха до пълен обрат в рамките на минута, след като в 88-ата Матиас Курьор изравни, а в 89-ата Точукву Ннади прати топката в собствената си врата.

Така Ботев Пловдив остава 15-и в 1 точка. Черно море вече е лидер с 15 пункта. В следващия кръг „канарчетата“ приемат амбициозния млад тим на Септември София, докато Черно море е домакин на шампиона Лудогорец.

Първата опасност в мача дойде в четвъртата минута, когато “канарчетата” бяха близо до попадние след разбъркване при ъглов удар, а Закария Беншаа се намеси току пред погледа на Антоан Бароан, който не успя да нанесе удар на 2 метра от голлинията.

Антоан Бароан все пак успя да се разпише четири минути по-късно, когато получи пас с едно докосване от Елвис Ману и с техничен удар намери мрежата на Иван Дюлгеров.

Само 11 минути по-късно Черно море проведе атака като по учебник, Виктор Попов получи пас в наказателното поле и пусна към Закария Беншаа, който с прецизен удар не остави шансове на Георги Аргилашки.

В следващите минути темпото значително падна и до положения пред двете врати не се стигна.

В 37-ата минута Мимито намери Мади Кета, който стреля от дистанция, но неточно.

Четири минути по-късно след статично положение Виктор Генев свали с глава към Антоан Бароан, който бе оставен абсолютно сам и с акробатично изпълнение отново даде аванс на Ботев.

В добавеното време на първата част Мохамед Брахими напредна в наказателното поле, стигна се до няколко удара към вратата на Иван Дюгеров, като последният бе на Емануел Току, но бе блокиран от защитник и изчистен в корнер.

Малко след това Елвис Ману проби по лявото крило и стреля в близкия ъгъл, но в аут.

Първият четвърт час на второто полувреме премина при ниско темпо на игра и без положения пред вратите на Аргилашки и Дюлгеров.

В 64-ата минута Евгений Сердюк стреля опасно от пряк свободен удар, Георги Аргилашки не се намеси по най-дорбия начин и Матеуш Клементе с добавка от близка дистанция изравни резултата.

Три минути по-късно Ботев отново излезе напред в резултата, след като Мартин Дичев не изчисти по най-добрия начин и прати топката в краката на Рой Херман, а той я прати във вратата на Иван Дюлгеров за трети път.

В 80-ата минута Велислав Василев стреля от близка дистанция, но прати топката в аут.

Осем минути по-късно на стрелкова позиция излезе Николай Минков, но от границата на наказателното поле шутира високо над вратата.

Секунди по-късно влезлият като резерва Матиас Курьор получи подаване от Стефан Велев и абсолютно непокрит и с доза късмет прати топката в мрежата на “канарчетата”.

“Моряците” достигнаха до пълен обрат още след изпълнението на центъра, след като Дилан Мертенс изчисти топката в Точукву Ннади, който нямаше шанс за реакция и топката навести мрежата на Ботев.

Копич: Във футбола всеки път е едно и също

Илиан Илиев: Направихме доста глупости и грешки

Курьор: Тъжно за Ботев, но спечелихме много хубав мач

Ботев Пловдив – Черно море 3:4

1:0 Антоан Бароан 8′, 1;1 Закария Беншаа 19′, 2:1 Антоан Бароан 41′, 2:2 Матеуш Клементе 64′, 3:2 Рой Херман 67′, 3:3 Матиас Курьор 88′, 3:4 Точувку Ннади 89′

Ботев Пд: 1. Георги Аргилашки, 2. Рой Херман (79′ 24. Джаспър ван Хертъм), 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс (79′ 21. Точукву Ннади), 7. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан (69′ 17. Николай Минков), 18. Самуел Супрайен (41′ 15. Джеймс Ето’о), 22. Реда Рабей, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец

Резерви: 84. Християн Славков, 9. Мартин Секулич, 15. Джеймс Ето’о, 17. Николай Минков, 21. Точукву Ннади, 23. Димитър Тонев, 24. Джаспър ван Хертъм

Треньор: Желко Копич

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 4. Росен Стефанов (73′ 10. Велислав Василев), 15. Петар Босанчич, 6. Виктор Попов, 7. Матеуш Клементе, 32. Мартин Дичев (73′ 77. Стефан Велев), 71. Васил Панайотов (К), 88. Мимито, 20. Мадри Кета (78′ 39. Николай Златев), 31. Закария Беншаа (66′ 19. Матиас Курьор), 9. Евгений Сердюк

Резерви: 22. Георги Георгиев, 10. Велислав Василев, 11. Алекс Фернандес, 19. Матиас Курьор, 23. Лъчезар Йорданов, 39. Николай Златев, 77. Стефан Велев

Треньор: Илиан Илиев

Жълти картони: Дилан Мертенс, Роберто Пунчец, Виктор Генев (БП), Закария Беншаа, Мартин Дичев, Матеуш Клементе, Евгений Сердюк, Петар Босанчич, Васил Панайотов (ЧМ)

Съдия: Станислав Тодоров

Новините на Dsport и във FacebookViberYouTube и TikTok!