Десет от Пирин обърнаха Ботев Вр за първа победа през сезона

startphoto.bg

Пирин Благоевград завоюва първа победа от началото на сезона, след като надигра заслужено Ботев Враца с 2:1 в мач от 9-ия кръг на efbet Лига.DSPORT.BG

Гостите от Враца дори не отправиха точен удар по посока очертанията на вратата на „орлетата“, като голът за тях бе автогол на Петър Занев. Интересното е, че и трите попадения в срещата бяха отбелязани с глава, като обратът за Пирин дойде след попадения на Станислав Костов и Красимир Станоев и дори червен картон на Венцислав Бенгюзов в края не спря благоевградчани по пътя към трите точки.

Петър Занев си вкара нелеп автогол в 45-ата минута след центриране на Том Зарандона и грешка на Янко Георгиев. В добавеното време на първото полувреме Радослав Цонев центрира от корнер и Станислав Костов с глава изравни. В 68-ата минута Красимир Станоев направи обрата за Пирин пълен, след като засече с глава центриране на Вячеслав Велев. Десет минути преди края на редовното време “орлетата” останаха с човек по-малко на терена след втори жълт картон на Венцислав Бенгюзов. Това обаче не се оказа фатално и феновете в Благоевград видяха първа победа за сезона на техните любимци.

С тази победа хората на Красимир Петров събраха 6 точки и се изкачиха на 14-ото място във временното класиране, докато Ботев Враца остава 12-и с точка повече в актива си.

Пирин – Ботев Вр 2:1

0:1 Петър Занев (45′) аг. 1:1 Станислав Костов (45+3′), 2:1 Красимир Станоев (68′)

Червен картон: Венцислав Бенгюзов (П) 80′

Мачът започна с мошен домакински натиск, като още до 4-ата минута хората на Красимир Петров имаха два страхотни шанса за гол. В 4-ата минута станислав Костов надскочи Меси Биатумусока и насочи топката към Мартин Смоленски, който стреля от по-малко от метър, но на пътя на топката застана Диего Фераресо, който успя да спре нейния път към вратата.

В 6-ата минута Костов направи добро спасяване след силен удар отдалеч на Венцислав Бенгюзов. 6 минути след това топката стигна до Петър Занев вдясно от вратата на гостите, но той стреля неточно.

В следващите минути натискът на благоевградския тим продължи и Ботев Враца трябваше повече да се брани. Малке преди изтичането на половин час игра Костов бе изведен в наказателното поле и върна топката към Мартин Смоленски, чийто удар мина над вратата на Ботев Враца, но бе отсъдена и засада на централния нападател на Пирин.

В 35-ата минута се стигна до канонада пред вратата на гостите. Първо Иван Тасев стреля, а Костов спаси. Топката обаче стигна до Борислав Цонев, който опита с пета да насочи топката към вратарското поле, но Меси Биатумусока блокира, а последвалият удар на Станоев бе блокиран от Фераресо.

Половин минута преди да изтече редовното време на първото полувреме Том Зарандона успя да подмина двама футболисти на домакините на лявого крило. Последва центриране в наказателното поле, като изглеждаше, че Янко Георгиев ще улови топката. Вместо това, опитният вратар изпусна топката да мине през ръцете му и стигна до намиращия се отзад Петър Занев, който с глава си вкара курозен автогол.

Отговорът на хората на Красимир Петров обаче дойде много бързо. В третата минута на добавеното време Радослав Цонев центрира дорбе от ъглов удар вдясно от вратата на врачани. На границата на вратарското поле Станислав Костов се пребори за позиция и с глава простреля вратата на Красимир Костов – 1:1.

Така двата отбора се прибраха на почивка при равен резултат.

Второто полувреме бе малко по-равностойно, но отново домакините бяха отборът, който опитваше повече атаки.

При една нападение точно преди изтичането на час игра имаше съмнения, че Диего Фераресо и докоснал топката с ръка в наказателното поле. След преразглеждане с ВАР се видя, че не е имало докосване с ръка и играта продължи.

Така се стигна до 68-ата минута, когато Вячеслав Велев получи топката на дясното крило. Последва центриране на близката греда, където Красимир Станоев се позиционира добре и с красив удар с глава с плонж прати топката в мрежата за радост на феновете на домакините.

В 71-ата минута Ради Цонев бе изведен през центъра, но удара му мина покрай левия страничен стълб.

Десет минути преди края на редовното време Венцислав Бенгюзов фаулира грубо Венцислав Христов и съдията Станимир Тренчев му показа жълт картон, който бе втори за халфа на Пирин и така домакините останаха на терена в намален състав.

Малко клед това Преслав Йорданов получи топката на границата на наказателното поле, но стреля право в ръцете на Костов.

До края на срещата двата отбора не успяха да създадат нови чисти положения и така Пирин постигна първи успех през сезона.

В следващия кръг хората на Красимир Петров гостуват на Арда, като мачът в Кърджали е в понеделник (12 септември), от 17:30 часа. Ботев Враца, от своя страна, приема Лудогорец ден по-рано от 20:15 часа.