Локо задълбочи кризата в Ботев с триумф в битката за Пловдив

startphoto.bg

Локомотив ликува в битката за Пловдив след успех с 1:0 срещу Ботев в двубой от 9-ия кръг на efbet Лига. В герой за „смърфовете“ се превърна Бабакар Дион, който вкара единственото попадение, с което хората на Александър Томаш зарадваха своите привърженици, изпълнили трибуните на стадион „Локомотив“. Той се разписа в 49-ата минута, когато засече топката в мрежата след хубаво подаване на Бирсент Карагарен. DSPORT.BG

С тази победа Локо Пловдив се изкачи на 4-ото място във временното класиране с 16 точки, колкото има и третият Лудогорец. Ботев Пловдив, от своя страна, остава на предпоследното място в таблицата с 4 точки.

Локо Пд – Ботев Пд 1:0

1:0 Бабакар Дион (49′)

Дербито на Пловдив започна с натиск на домакините от Локомотив. В 7-ата минута Бабакар Дион проби по дясното крило и центрира ниско. В наказателното поле Преслав Боруков стреля, но след рикошет топката мина над вратата. При корнера Матеус Да Силва опита акробатично изпълнение, но удара му със задна ножица бе неточен.

Десет минути след началото на срещата Дион пусна топката към Димитър Илиев, но ударът на капитана на “смърфовете” бе блокиран. Това стана пред погледа на съдия №1 в България Георги Кабаков, който бе на трибуните на стадион “Локомотив”.

В 17-ата минута Бирсент Карагарен стреля от пряк свободен удар, но уцели стената на “жълто-черните”.

В средата на първото полувреме Илиев успя да овладее топката и да се измъкне от опеката на Джеймс Етоо. Нападателят успя да напредне и да стреля страховито от малко по-малко от 20 метра, но Хидайет Ханкич спаси много добре. Ботев отговори с далечен удар на Етоо, но Динко Хоркаш бе концентриран и улови топката.

В 27-ата минута Антоан Бароан също опита мерника си от границата на наказателното поле, но стражът на Локомотив отново спаси.

Пет минути след това Елвис Ману проби между двама футболисти на Локомотив и стреля много опасно от границата на наказателното поле, но топката профуча вляво от вратата на домакините.

Локо Пловдив създаде много интересно положение в 37-ата минута, когато много силен удар на Дион бе спасен от стража на “канарчетата”. Две минути след това Роберто Пунчец стреля неточно с глава след центриране от ъглов удар.

До края на първото полувреме двата отбора не успяха да стигнат до нови чисти положения пред двете врати и така се прибраха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна на високи обороти, като играта бе двуостра с атаки и към двете врати.

В 49-ата минута Петър Витанов отне топката от Емануел Току в близост до наказателното поле на Ботев. Той нахлу отляво в пеналта и подаде на крилото към Бирсент Карагарен. Той центрира много добре по земята към далечната греда. Там Бабакар Дион се измъкна от Джеймс Етоо и отблизо прати топката в мрежата – 1:0.

Четири минути по-късно Елвис Ману изведе Реда Рабей в наказателното поле, но ударът му по диагонала бе спасен от Хоркаш.

При ъгловия удар топката стигна до Виктор Генев, който с глава насочи топката към вратарското поле, където Брахими чукна топката в мрежата, но голът не бе зачетен заради засада.

След час игра Реда Рабей бе изведен зад защитата и Хоркаш трябваше да излиза, за да бокира удара му. Халфът на Ботев върна към Антоан Бароан и то стреля, но дебютантът Тодор Павлов изчисти топката точно пред голлинията.

Атаките на хората на Желко Копич обаче продължиха да натискат “смърфовете” в търсене на изравнително попадение.

В 69-ата минута Евандро бе изведен сам по дясното крило. Той центрира ниско в наказателното поле, но там Карагарен и Боруков си попречиха и ударът на втория бе блокиран.

Шест минути след това Бароан получи топката на лявото крило и пусна към центъра, където Мартин Секулич стреля, но топката прелетя много близо до левия страничен стълб. Малко след това Николай Минков се размина с топката при остро подаване на Ману.

В 84-ата минута Елвис Ману получи малко пространство пред дъгата на наказателното поле и стреля от воле, но вратаря на домакините направи страхотно спасяване.

След корнера настъпи разбъркване в наказателното поле на домакините, при което топката стигна до Брахими, който със силен удар порази вратата на Хоркаш, но бе отсъдено нарушение срещу футболист на “черно-белите”.

В последните минути играта бе повече пред наказателното поле на Локо Пловдив, но отбраната на “смърфовете” се държеше. Защитниците в черно и бяло успяваха да се справят много добре, а Динко Хоркаш направи фамозно спасяване в четвъртата минута на добавеното време и така подпечата победата на Локо Пловдив.

В следващия кръг Локо Пловдив ще гостува на Септември София в понеделник (12 септември), от 20:00 часа. Ботев Пловдив, от своя страна, приема ЦСКА 1948 в петък (9 септември), от 20:00 часа.