Бразилска магия спря дъха на Моуриньо в Разград за първа победа на Лудогорец в ЛЕ

startphoto.bg

Лудогорец постигна страхотна победа на старта в групите на Лига Европа, надделявайки над Рома с 2:1 на стадиона в Разград. DSPORT.BG

“Орлите” поведоха в 72-ата минута с гол на Каули, но в 86-ата минута получиха изравнителен гол, след като Шомуродов бе точен с глава. Влезлият като резерва нов играч на разградчани – Нонато, се превърна в герой за тима на Анте Шимунджа, вкарвайки в 88-ата минута.

Двубоят започна с опасна ситуация за Лудогорец. В 4-ата минута Кирил Десподов пусна хубав пас към Текпетей, който бе сам на празна врата, но футболистът на разградчани не успя да стигне до топката, за да я засече във вратата на Свилар.

В 12-ата минута Лоренцо Пелегрини шутира силно малко преди дъгата на наказателното поле, но право в ръцете на Серджио Падт.

В следващите минути Рома започна по-осезаемо да владее топката, но без да застраши Падт. В 32-ата минута Сисиньо центрира към Тиаго, но Миле Свилар боксира.

Натискът на Рома стана все по-осезаем в края на първата част. В 35-ата минута Падт отрази изстрел на Лоренцо Пелегрини, а при следващия ъглов удар Джанлука Манчини уцели страничния стълб. Малко след това Антон Недялков самопожертвователно с глава блокира изстрел на Дибала.

В началото на втората част Лоренцо Пелегрини бе изведен на добра позиция, но стреля над вратата. В 58-ата минута Каули отправи силен изстрел, който обаче не създаде трудност на Свилар.

В 72-ата минута Каули Оливейра даде аванс на разградчани. Аслак Фон Витри пропусна топката за Каули, а бразилецът премина като на шпалир през играчи на Рома и хладнокръвно завърши във вратата на Миле Свилар, за да даде аванс на “орлите”.

В 83-ата минута Оливие Вердон се отличи с ключова намеса, след като изчисти преди голлинията.

Четири минути пред края на двубоя гостите успяха да изравнят – Лоренцо Пелегрини центрира в наказателното поле, а Елдор Шомуродов заби топката във вратата на Падт с глава.

Радостта на Рома обаче беше кратка. В 88-ата минута Рик Джонатан върна към влезлия като резерва Нонато, който преодоля Рожер Ибанес и вкара топката за втори път във вратата на Свилар.

Лудогорец – Рома 2:1

1:0 Каули Оливейра 72′, 1:1 Елдор Шомуродов 86′, 2:1 88′ Нонато

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Сисиньо, 24. Оливие Вердон, 16. Аслак Фон Витри (87′ 5. Георги Терзиев), 3. Антон Недялков, 95. Каули Оливейра (87′ 79. Тихомир Димитров), 6. Якуб Пьотровски, 23. Мануел Шоу (77′ 20. Нонато), 37. Бърнард Текпетей, 9. Игор Тиаго, 11. Кирил Десподов (70′ 73. Рик Джонатан)

Резерви: 12. Симон Слуга, 67. Дамян Христов, 5. Георги Терзиев, 10. Матиас Тисера, 14. Дени Гропер, 20. Нонато, 32. Игор Пластун, 73. Рик Джонатан, 75. Петър Георгиев, 79. Тихомир Димитров, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев

Треньор: Анте Шимунджа

Рома: 99. Миле Свилар, 23. Джанлука Манчини (75′ 37. Леонардо Спинацола), 6. Крис Смолинг, 3. Рожер Ибанес, 19. Зеки Челик (67′ 37. Леонардо Спинацола), 4. Браян Кристанте (75′ 63. Пиетро Бур), 8. Неманя Матич (76′ 20. Мохамед Камара), 7. Лоренцо Пелегрини, 59. Никола Залевски, 21. Пауло Дибала, 11. Андреа Белоти (67′ 14. Елдор Шомуродов)

Резерви: 1. Руи Патрисио, 63. Пиетро Бур, 14. Елдор Шомуродов, 17. Матиас Вина, 20. Мохамед Камара, 37. Леонардо Спинацола, 52. Едоардо Бове, 62. Кристиан Волпато, 65. Филипо Трипи

Треньор: Жозе Моуриньо

Жълти картони: Мануел Шоу, Антон Недялков, Якуб Пьотровски (Л)