Лудогорец проигра страхотен шанс в надстрелването срещу Бетис

Getty Images

Реал Бетис постигна много трудна победа с 3:2 срещу Лудогорец на стадион „Бенито Виямарин“ в мач от група „С“ на Лига Европа. Българският шампион може да съжалява, че не си тръгна с нещо от Севиля, тъй като пропиля страхотна възможност в добавеното време на мача, когато Дени Гропер направи много голям пропуск сам срещу Клаудио Браво.

Мануел Шоу извърши нарушение още във 2-ата минута срещу Паул Акуоку и получи жълт картон.DSPORT.BG

Андрес Гуардадо отправи сериозен удар от дистанция в 15-ата минута, но Серджио Падт спаси.

Бърнард Текпетей си отвори пространство за удар в 23-ата минута, но Клаудио Браво внимаваше и изби в корнер.

Бетис поведе с 1:0 в 25-ата минута. Серхио Каналес отправи мощен удар от дистанция, а Серджио Падт се намеси и боксира топката. Но тя попадна в Хуан Миранда, който се опита да стреля, но намери Луис Енрике, а той с глава вкара топката под напречната греда. Сисиньо не успя да се намеси и да попречи на Луис Енрике да прати топката във вратата на Лудогорец.

Лудогорец направи много сериозен пропуск в 29-ата минута. Топката попадна в Каули Оливейра, който стреля, но ударът му бе отразен от Клаудио Браво.

Хоакин вкара изключително красив гол в 39-ата минута и Бетис удвои своята преднина. Хоакин отправи диагонален удар от границата на наказателното поле на Лудогорец и вкара топката в левия ъгъл на вратата на Падт.

Кирил Десподов получи жълт картон за симулация в 41-ата минута.

Лудогорец върна интригата в мача в първата минута на добавеното време на първата част. Кирил Десподов изненада Клаудио Браво. Десподов стреля от пряк свободен удар и топката премина голлинията, въпреки намесата на чилийския вратар, а съдията  Андрис Трейманис посочи центъра.

Серхио Каналес отправи много опасен удар от границата на наказателното поле на Лудогорец в 47-ата минута, но Серджио Падт се намеси решаващо и изби в корнер.

Лудогорец организира много опасна контраатака в 49-ата минута. Каули подаде към Игор Тиаго в наказателното поле на Бетис, а той стреля, но Клаудио Браво се намеси и изби в корнер.

Минута по-късно Кирил Десподов подаде към Каули, който центрира в наказателното поле на Бетис, където Игор Тиаго се изивси над всички и стреля с глава, но право в ръцете на Клаудио Браво.

Реал Бетис направи много сериозен пропуск в 52-ата минута. Уилиан Жозе подаде към Хуан Миранда, който бе на отлична позиция в наказателното поле на Лудогорец, но стреля над напречната греда в аут.

Бърнард Текпетей получи жълт картон в 53-ата минута за нарушението, което извърши срещу Миранда.

Реал Бетис поведе с 3:1 в 59-ата минута. Серхио Каналес прокара топката между краката на Якуб Пьотровски, след което стреля от дистанция, Серджио Падт не се намеси по най-добрия начин, топката мина между ръцете му и влезе във вратата му.

Антон Недялков и Андрес Гуардадо се спречкаха в наказателното поле на Бетис преди изпълнението на ъглов удар, за което и двамата получиха жълти картони.

Лудогорец отново намали пасива си на един гол в мача в 75-ата минута. Рик Джонатан стреля от около 20 метра и прати топката в долния десен ъгъл на Клаудио Браво, който не се намеси по най-добрия начин.

Родри стреля от границата на наказателното поле на Лудогорец в 81-ата минута, след което Серджио Падт се намеси и изби в корнер.

Лудогорец получи страхотна възможност да изравни резултата в третата минута на добавеното време на мача, когато Каули Оливейра подаде на Дени Гропер, който преодоля играч на Бетис и бе сам срещу Клаудио Браво, но стреля встрани от десния страничен стълб в аут.

Реал Бетис е лидер в група “С” с 6 точки, докато Лудогорец и Рома имат по 3, а ХИК Хелзинки е с 0.

На 6 октомври Лудогорец гостува на ХИК в Хелзинки, а Бетис гостува на Рома.

Реал Бетис – Лудогорец 3:2

1:0 Луис Енрике 25′

2:0 Хоакин Санчес 39′

2:1 Кирил Десподов 45+1′

3:1 Серхио Каналес 59′

3:2 Рик Джонатан 75′

Реал Бетис: 1. Клаудио Браво – 24. Айтор Рубиал, 19. Луис Филипе (72′ – 16. Херман Песела), 3. Едгар Гонсалес, 33. Хуан Миранда – 4. Паул Акуоку (56′ – 5. Гуидо Родригес), 18. Андрес Гуардадо – 11. Луис Енрике (85′ – 15. Алекс Морено), 10. Серхио Каналес (85′ – 14. Уилиам Карвальо), 17. Хоакин (К) (72′ – 28. Родри) – 12. Уилиан Жозе

резерви: 13. Руи Силва, 25. Дани Мартин, 9. Борха Иглесиас, 32. Фран Делгадо

старши треньор: Мануел Пелегрини

Лудогорец: 1. Серджио Падт – 16. Аслак Фон Витри (62′ – 14. Дени Гропер), 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо – 6. Якуб Пьотровски, 23. Мануел Шоу (62′ – 20. Нонато) – 37. Бърнард Текпетей (70′ – 73. Рик Джонатан), 95. Каули Оливейра, 11. Кирил Десподов (69′ – 90. Спас Делев) – 9. Игор Тиаго (80′ – 10. Матиас Тисера)

резерви: 12. Симон Слуга, 67. Дамян Христов, 5. Георги Терзиев, 10. Матиас Тисера, 32. Игор Пластун, 64. Доминик Янков, 82. Иван Йорданов