Даниел Моралес се завърна с победа начело на Ботев Вр

startphoto.bg

Ботев Враца спечели с 2:0 гостуването си на Хебър от 11-ия кръг на efbet Лига. Начело на „зелените“ победоносно се завърна Даниел Моралес.DSPORT.BG

Специалистът стартира втория си престой в тима от северозапада по най-добрия възможен начин, побеждавайки пряк конкурент в битката за оцеляване в елита.

Гостите изиграха силен мач. През по-голямата част от 90-те минути се стараеха да задържат топката и създадоха повече опасности за гол. До трите точки Ботев Враца стигна с два бързи гола в края на първата част. Точен беше Браян Переа, а Хлеб Бухал си вкара автогол.

След успеха врачани сложиха край на негативната серия от 4 поредни загуби и са 11-и във временното класиране с актив от 10 точки. Хебър е 13-и със 7.

Фулвио Пеа: Недопустимо

Моралес: Не съм дошъл да правя революция

В 3-тата минута Ботев Враца имаше първия шанс да обстрелва противниковата врата. Жан-Пиер да Силва се озова на стрелкова позиция, но изпълнението му беше много неточно.

Врачани владееха повече топката, но не стигнаха до много на брой голови положения. В 26-ата минута Браян Переа получи в наказателното поле, обърна се и стреля, но не беше точен.

В 37-ата минута Мирослав Маринов овладя на границата на наказателното. Той имаше достатъчно време, защото беше необезпокояван. С добър финт успя да преодолее защитник и стреля опасно, но Петър Дебърлиев успя да избие в ъглов удар. При последвалото центриране Переа стреля с глава, но топката се отби от напречната греда.

Натискът на врачани продължи. И Браян Мендоса имаше добър шанс да стреля към вратата на Дебърлиев, но от дъгата на наказателното поле го направи в аут.

Секунди по-късно логичното се случи и врачани излязоха напред в резултата. Мирослав Маринов изведе Чавдар Ивайлов. Той опита остро подаване към своя съотборник. Хлеб Бухал отклони към собствената си врата и Ботев поведе. Дебърлиев нямаше никакъв шанс да реагира навреме.

В самия край на първата част Ботев Враца удвои преднината си. Йохан Валбуена проби отляво и намери с хубаво подаване навлезлия на скорост Браян Переа. Колумбиецът се измъкна зад защитниците на Хебър и с хладнокръвие преодоля Дебърлиев за 2:0. Останаха леки съмнения за засада, но след преглед на ВАР стана ясно, че Переа е в напълно редовна позиция.

В 53-тата минута Хебър изпълни заучено пряк свободен удар. Топката беше нагласена на левия крак на Венсан Марсел. Той отправи техничен изстрел от границата на наказателното поле. Красимир Костов не реагира по най-добрия начин, но врачани извадиха късмет, защото топката се отби от напречната греда и излезе в аут.

Десет минути по-късно Арсенио Валпорт пробва изстрел отдалеч, но право в ръцете на Красимир Костов. Четвърт час преди изтичането на редовното време Валпорт отново беше изведен на обещаваща позиция. Той пробва да изненада Костов в близкия ъгъл, но стражът на Ботев Враца внимаваше и се намеси безгрешно.

В 79-ата минута Йохан Валбуена се възползва от оставеното му свободно пространство. Той проби през центъра и стреля мощно. Топката беше в обсега на Дебърлиев и той изби.

В последната редовно минута от мача Даниел Генов изпълни пряк свободен удар от нелоша стрелкова позиция. Той пресили своя удар и топката прехвърли не само стената, но и вратата на Дебърлиев.

До края резултатът се запази непроменен и Ботев Враца подпечата победата си. След паузата за националния отбори врачани гостуват на Черно море в следващия кръг на efbet Лига, а Хебър на Арда.

Хебър – Ботев Враца 0:2

(0:1 автогол Хлеб Бухал 40′, 0:2 Браян Переа 45′)

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 98. Георги Търтов (Адернисола Есеола 78′), 5. Мартин Михайлов, 28. Осира Корнел, 38. Хлеб Бухал, 11. Цветелин Тонев (К) (Роберт Разван 78′), 23. Калудио Бонани, 55. Олекси Лобов, 77. Октай Хамдиев, 39. Ивайло Михайлов (Арсенио Валпорт , 97. Венсан Марсел

Резерви: 22. Хадин Ндиае, 3. Богомил Божуркин, 9. Адернисола Есеола, 10. Пламен Крумов, 17. Арсенио Валпорт, 19. Муса Сила, 27. Роберт Разван

Треньор: Фулвио Пеа

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 20. Меси Биатумусока, 37. Том Зарандона, 23. Браян Мендоса, 8. Диего Фераресо, 15. Мирослав Маринов (Даниел Генов 84′), 24. Стефан Гавраилов (Сантиаго Монтоя 80′), 19. Браян Переа (Венцислав Христов 74′), 17. Чавдар Ивайлов (Антонио Георгиев 80′), 88. Йохан Валбуена, 21. Жан-Пиер Да Силва (Клери Сербер 83′)

Резерви: 34. Федерико Рубио, 6. Антонио Георгиев, 10. Сантиаго Монтоя, 14. Мартин Атанасов, 18. Клери Сербер, 91. Венцислав Христов

Треньор: Даниел Моралес