Чочев няма спирка – заби десети гол и матира десет от Септември

startphoto.bg

ЦСКА 1948 победи Септември София с 1:0 на стадион „Витоша“ в Бистрица в мач от 11-ия кръг на efbet Лига. В 65-ата минута Мартин Николов бе изгонен с втори жълт картон за удар в лицето на Марио Топузов. Обичайният заподозрян Ивайло Чочев донесе успеха с гол в 87-ата минута с глава. Полузащитникът вече има 10 гола от началото на сезона DSPORT.BG

По този начин „червените“ са първи във временното класиране с 23 точки от 11 мача. Септември пък е 12-и с 8. В следващия кръг, който е след паузата за националните отбори, ЦСКА 1948 гостува на Локомотив Пловдив, а „вишневите“ посрещат Спартак Варна.

ЦСКА 1948 първи имаше шанс за гол, след като Парвиз Умарбаев центрира опасно от корнер в петата минута към Александър Колев, който стреля с глава, но Шейтанов изби в нов корнер, от който не последва нищо.

В следващия четвърт час битката се пренесе в средата на терена, като “червените” имаха лек териториален превез, но до положения не се стигна.

В 29-ата минута домакините организираха добра атака, топката се озова в Умарбаев на границата на наказателното поле, той залъга противник и стреля от дистанция, но кълбото премина на сантиметри от десния страничен стълб.

Първото полувреме се доигра при ниско темпо, като единствено в последната минута ан редовното време ЦСКА 1948 получи добър шанс чрез Алекс Колев, който стреля опасно след подаване на Марио Топузов, но Шейтанов се намеси.

В началото на втората част в игра се появиха Евгений Сердюк за ЦСКА 1948 и Радослав Живков за Септември, като това е дебют за двамата нападатели

В 51-ата минута Атанас Кабов взе нестандартно решение и стреля от неудобна позиция от сериозна дистанция, но не успя да уцели вратата на Наумов.

Осем минути по-късно Евгений Сердюк отправи първия си удар с “червения” екип, но той бе блокиран от бранител на гостите.

Секунди след това Димитър Костадинов също пробва късмета си от дистанция, като топката премина опасно близо до вратата.

В 61-ата минута Марио Топузов бе изведен на отлична позиция от Карлос Охене, прехвърли Шейтанов, но защитник в светлосин екип изчисти на сантиметри пред голлинията.

В 65-ата минута Мартин Николов бе изгонен с втори жълт картон в рамките на няколко секунди за удар в лицето на Марио Топузов.

Десет минути по-късно Георги Русев проби отлично отдясно, като преодоля няколко съперникови играчи, след което стреля точно, но Евгений Сердюк блокира удара на своя съотборник.

В 79-ата минута Мартин Стоянов отправи тежък удар от дистанция, но Наумов успя да избие.

В 85-ата минута Георги Русев даде перфектен пас на Ивайло Чочев, който от отлична позиция нанесе мощен удар, но Димитър Шейтанов се справи и изби в корнер.

Две минути по-късно ЦСКА 1948 все пак излезе напред в резултата, като голмайстор отново бе обичаният заподозрян Ивайло Чочев, който се възползва от прекрасно центриране отляво, надскори Мартин Ачков и с глава заби топката в опразнената врата.

ЦСКА 1948 – Септември 1:0

1:0 Ивайло Чочев 87′

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 2. Джонатан Перейра (85′ 19. Стив Фуртадо), 22. Реян Даскалов, 14. Елитон, 4. Ангел Лясков, 6. Карлос Охене (67′ 58. Октавио), 18. Ивайло Чочев, 39. Парвиз Умарбаев (85′ 20. Ангел Бастунов), 7. Марио Топузов (67′ 10. Георги Русев), 99. Радослав Кирилов, 9. Александър Колев (46′ 25. Евгений Сердюк)

Резерви: 33. Генадий Ганев, 10. Георги Русев, 19. Стив Фуртадо, 20. Ангел Бастунов, 24. Лазар Марин, 25. Евгений Сердюк, 58. Октавио

Треньор: Любослав Пенев

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров, 8. Александър Тодоров (46′ 9. Димитър Костадинов), 6. Атанас Кабов, 4. Иван Арсов, 18. Красен Колев (46′ 17. Радослав Живков (82′ 26. Илия Миланов), 16. Кристиян Пешов, 22. Мартин Стойчев, 14. Мартин Стоянов , 20. Мартин Петков (46′ 7. Айкут Рамадан), 13. Мартин Николов

Резерви: 1. Иван Василев, 7. Айкут Рамадан, 9. Димитър Костадинов, 11. Мартин Ачков, 17. Радослав Живков, 23. Йоан Гавраилов, 26. Илия Миланов

Треньор: Славко Матич

Жълти картони: Джонатан Перейра, Евгений Сердюк, Георги Русев (Ц), Красиан Колев, Мартин Стоянов, Мартин Николов, Иван Арсов (С)