Локо Пд удави Черно море под дъжда на ”Лаута”

Локомотив Пловдив постигна трета поредна победа в шампионата, след като надви Черно море с 3:0 в двубой от 11-ия кръг на efbet Лига. Под силния дъжд на „Лаута“ точни за успеха на „черно-белите“ бяха Бабакар Дион, Бирсент Карагарен и Димитър Илиев. С тази победа хората на Александър Томаш събраха 22 точки и се изкачиха на 4-о място във временното класиране, докато Черно море остана пети с 19 точки в актива си.DSPORT.BG

Бабакар Дион даде аванс на “смърфовете” в 12-ата минута след пас на Петър Витанов и удар по диагонала. Домакините удвоиха в 59-ата минута, когато Бирсент Карагарен се разписа след хубаво подаване на Бабакар Дион и още по-добро овладяване на топката от страна на деветката на Локо Пд. В 68-ата минута резултатът стана 3:0, след като Димитър Илиев се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Живко Атанасов срещу Матеус Да Силва.

Локо Пд – Черно море 3:0

1:0 Бабакар Дион (12′), 2:0 Бирсент Карагарен (59′), 3:0 Димитър Илиев (68′) д.

Преди началото на двубоя футболистите на двата отбора се срещнаха с легендата на френския футбол Луис Фернандес, който гледа мача по покана на “черно-белите” и слезе на терена, за да се ръкува с всички.

Иначе срещата започна с натиск на домакините, които опитаха да притиснат Черно море в собствената му половина, но така и не успяваха да зъздадат чисти положения.

След 7 минути игра се стигна до изключително чисто положение. След центриране на Николай Златев от пряк свободен удар, Стефан Велев продължи топката с глава към вратарското поле, където Матиас Курьор бе съвсем сам и стреля отблизо, но Динко Хоркаш направи страхотно спасяване. След това топката кирошира в Александър Василев и тръгна към вратата, но защитника изчисти.

Пет минути по-късно Локо Пловдив много добре прати топката от левия фланг към центъра, където бе Димитър Илиев. Капитанът пусна топката напред към Петър Витанов, който веднага изведе Бабакар Дион на дясното крило. Седмицата на Локо Пд бе останал съвсем сам, нахлу в наказателното поле и с нисък удар по диагонала матира Иван Дюлгеров – 1:0 за Локо Пловдив.

В следващите минути домакините се прибраха по-назад, а варненци бяха тези, които атакуваха по-често.

След половин час игра Милош Петрович се оказа на много добра позиция в наказателното поле на “моряците”, но ударът му с глава мина над напречната греда.

Черно море отговори с шанс пред Закария Беншаа, който бе изведен от Мазир Сула сам срещу вратаря. Хоркаш обаче скъси дистанцията до офанзивния футболист, който би във вратаря и след рикошет в него топката излезе. Атаките на “моряците” обаче продължаваха и Локо Пд трябваше да работи сериозно в защита.

В първата минута на добавеното време Курьор бе изведен зад отбраната, но стреля покрай вратата, а бе отсъдена и засада. Това бе и последното опасно положение за първата част.

Втората част започна с двуостра игра, като в 50-ата минута ВАР трябваше да разглежда потенциална дузпа за нарушение на Мартин Паскалев срещу Мазир Сула. Системата обаче прецени, че не е имало фал и играта продължи.

В 55-ата минута Александър Василев стигна до една топка на над 20 метра от вратата на Черно море и стреля мощно, но Дюлгеров се намеси добре.

Точно преди изтичането на час игра “смърфовете” нанесоха втория си удар. Дион центрира много добре топката към Бирсент Карагарен. Той я овладя майсторски, като така елиминира Виктор Попов вдясно от вратата на Черно море и с удар в левия ъгъл остави безсилен стража на гостите.

В 64-ата минута Матеус Да Силва нахлу в наказателното поле, където Живко Атанасов му влезе на шпагат. Първоначално съдията Никола Попов прецени, че е имало симулация на десния бек на гостите, но след преразглеждане на ситуацията с ВАР стана ясно, че е имало наружение на Атанасов.

Така бе посочена дузпа за домакините. Зад топката застана Димитър Илиев, който с изпълнение тип “Паненка” прати топката в мрежата за радост за домакинските привърженици по трибуните.

В следващите минути играта и на двата отбора не вървеше, вследствие на поройния дъжд, който се изсипваше над стадион “Локомотив”. В 82-ата минута хоркаш спаси удар на Исмаил Иса, а бе отсъдена и засада.

Вратарят на Локо Пд трябваше да се намесва минута по-късно и след удар на Атанасов след центриране от пряк сбоводен удар на Васил Панайотов.

В 6-ата минута на добавеното време Джовани стреля страхотно от пряк свободен удар, но топката риккошира в напречната греда, като това бе последното по-интересно положение в мача.

В следващия кръг Локо Пд приема ЦСКА 1948, като двубоят е на 1 октомври. Черно море, от своя страна, ще домакинства в същия ден на Ботев Враца.

ОТЗИВИ:

Александър Томаш: Когато си помислиш, че си нещо повече, нещата бързо се обръщат

Помощник-треньорът на Черно море: Загубихме, защото заспахме за 5 минути

Луис Фернандес идва и на Левски – ЦСКА (ВИДЕО)

Локо Пд: 23. Динко Хоркаш, 19. Александър Василев, 4. Мартин Паскалев, 20. Милош Петрович (46′ – 5. Тодор Павлов), 13. Матеус Да Силва, 15. Пиер Зебли, 34. Петър Витанов (73′ – 10. Джовани), 7. Бабакар Дион (73′ – 21. Евандро (81′ – 50. Йосип Томашевич)), 9. Бирсент Карагарен, 14. Димитър Илиев (к), 99. Преслав Боруков (46′ – 33. Георги Каракашев)

Резерви: 1. Илко Пиргов, 5. Тодор Павлов, 33. Георги Каракашев, 10. Джовани, 50. Йосип Томашевич, 11. Ивайло Димитров, 21. Евандро

Старши треньор: Александър Томаш

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 77. Стефан Велев (40′ – 2. Цветомир Панов), 6. Виктор Попов, 71. Васил Панайотов (к), 88. Мимито, 31. Закария Беншаа, 39. Николай Златев (76′ – 11. Алекс Фернандес), 8. Мазир Сула (57′ – 10. Велислав Василев), 19. Матиас Курьор (76′ – 9. Исмаил Иса)

Резерви: 22. Георги Георгиев, 32. Мартин Дичев, 9. Исмаил Иса, 4. Росен Стефанов, 2. Цветомир Панов, 10. Велислав Василев, 11. Алекс Фернандес

Старши треньор: Петър Костадинов