Куриозен вратарски гол и тупалка вгорчиха дебюта на Белия

Славия победи Берое с 2:0 на стадион „Александър Шаламанов“ в мач от 11-ия кръг на efbet Лига в дебюта на старши треньора на заралии Николай Киров. Емил Стоев даде аванс на домакините с изключително куриозен гол, при който Иван Гошев трябваше да се намеси по-добре. 20 минути преди края на редовното време Кемело Нгуена удвои аванса на домакините със страхотен гол.DSPORT.BG

С успеха “белите” се изкачват в топ 6 с актив от 18 точки, докато заралии са 10-и със седем по-малко. В следващия кръг, който е след паузата за националните отбори Славия гостува на Ботев Пловдив, докато Берое посреща Левски под Аязмото.

Срещата започна с високо темпо, като още след едва четири минути “белите” стигнаха до четири ъглови удара, но никой от тях не доведе до опасност за вратата на Иван Гошев. При четвъртия Славия имаше претенции за дузпа за игра с ръка на Стилиян Николов, но Георги Гинчев не посочи бялата точка.

В седмата минута Тони Тасев стреля от нестандарта позиция от свободен удар, като топката падаше точно под гредата, но Гошев изби в пети ъглов удар за славистите.

Защитата на Славия се пропука в десетата минута, когато Стив Траоре бе изведен сам срещу Светослав Вуцов, българският национал спаси, топката се върна в Траоре, който отново шутира, но със сетни сили и с върха на пръстите си Вуцов чукна топката и я прати в левия страничен стълб. След това тя напусна и очертанията на терена, но Берое не получи корнер, тъй като фланговият играч на заралии бе в засада. Дори да се бе разписал, попадението нямаше да бъде зачетено.

Берое на два пъти опита да застраши вратата на Светослав Вуцов в рамките на една минута между 14-ата и 15-ата, но вратарят се намеси добре и при двете ситуации.

В 26-ата минута Иван Гошев не се намеси убедително при центриране отдясно, топката попадна в краката на Емил Стооев, който не си я спря по най-добрия начин, но все пак стреля, а ударът му бе отразен от стража на старозагорци.

Десет минути по-късно Калоян Кръстев отправи силен удар от дистанция, с който Светослав Вуцов се справи, макар и трудно заради мокрия терен.

В самия край на първото полувреме Кемело Нгуена изведе Емил Стоев на левия фланг, той залъга Спас Георгиев и прати нещо като центриране по земя в наказателното поле, Иван Гошев очакваше някой негов съотборник да отиграе, но това не се случи и допусна по елементарен начин топката да навести мрежата му.

Първото добро положение през втората част дойде в 62-ата минута, когато Тони Тасев стреля от дистанция, но Иван Гошев спаси без затруднения.

В 70-ата минута Кемело Нгуена отне топката от Рука, който не си спря добре топката, проби през центъра и нанесе мощен и неспасяем удар в горния десен ъгъл, с което удвои аванса на “белите”.

В следващия четвърт час двубоя се доиграваше, като Славия укроти темпото и до положение не се стигна.

Дълбоко в добавеното време Ерол Дост проби опасно през центъра, навлезе в наказателното поле и нанесе тежък удар в средата на вратата, но Иван Гошев спаси.

Славия – Берое 2:0

1:0 Емил Стоев 45’+1′, 2:0 Кемело Нгуена 70′

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 55. Константин Чешмеджиев (46′ 37. Венцислав Керчев), 23. Емил Виячки, 4. Людовик Соарес, 93. Кемело Нгуена, 73. Иван Минчев (75′ 17. Ерол Дост), 77. Георги Вълчев (89′ 82. Христо Попадийн), 88. Тони Тасев (89′ 19. Мартин Сораков), 8. Емил Стоев (64′ 11. Кристиан Добрев), 33. Галин Иванов (К)

Резерви: 12. Николай Кръстев, 11. Кристиан Добрев, 17. Ерол Дост, 19. Мартин Сораков, 22. Дарко Тасевски, 37. Венцислав Керчев, 83. Христо Попадийн

Треньор: Златомир Загорчич

Берое: 23. Иван Гошев, 3. Димитър Пиргов, 6. Тука, 8. Серкан Юсеин, 10. Абубакар Тунгара (46′ 9. Лукас Мартинс), 11. Стив Траоре (75′ 4. Валентино Пулиезе), 13. Абел Анисе, 14. Стилиян Николов, 16. Симеон Мечев (К), 17. Спас Георгиев, 19. Калоян Кръстев (75′ 9. Луизиньо)

Резерви: 1. Иван Караджов, 2. Димитър Стоянв, 4. Валентино Пулиезе, 7. Лукас Мартинс, 9. Луизиньо, 15. Георги Динков, 44. Николай Николаев

Треньор: Николай Киров

Жълти картони: Константин Чешмеджиев, Георги Вълчев, Емил Стоев (С)