Лудогорец с изненадваща издънка срещу Арда

Лудогорец и Арда Кърджали завършиха при резултат 1:1 на “Хювефарма Арена” в мач от 11-ия кръг в efbet Лига. Точен за Лудогорец бе Матиас Тисера още в 18-ата секунда след асистенция от страна на Кирил Десподов. В 27-ата минута от срещата Георги Терзиев си отбеляза автогол.DSPORT.BG

Лудогорец се изкачва на върха на класирането в efbet Лига с актив от 23, докато Арда е на 11-о място с 17 пункта. След паузата за националните отбори “орлите” гостуват на Локомотив София, а кърджалийци ще приемат Хебър.

След отнета топка от старана на Рик Джонатан, той отклони към Кирил Десподов, който продължи за Матиас Тисера. Последният стреля в опразнената врата на Арда, за да открие резултата още 18-ата секунда от мача.

Във втората минута от срещата Ел Мами Тетах изведе Иван Коконов, но Серджо Падт реагира бързо и предотврати опасността.

Каули бе изведен в 12-ата минута от Рик Джонатан и стреля опасно към вратата на Арда, но бе отсъдена засада.

Кирил Десподов стреля опасно от малък ъгъл в 23-ата минута, но ударът му бе спасен от Анатолий Господинов.

След центриране на Александър Георгиев в 27-ата минута, Георги Терзиев опита да изчисти топката пред Ласана Н’диайе, но отбеляза гол в собствената си врата с глава.

В края на първото полувреме оборотите спаднаха значително, а Лудогорец владееше топката в по-голямата част.

Иван Коконов стреля от статично положение в 48-ата минута, но неговият удар бе спасен от Серджо Падт.

Деян Лозев центрира по земя към Ел Мами Тетах, който стреля къв вратата на Лудогорец в 56-ата минута. Само бързата намеса на Падт предотврати второ попадение за Арда.

След центриране от корнер Георги Терзиев се извиси над всички и стреля към вратата в 61-ата минута. Ударът бе спасен на голлинията от Иван Коконов.

Матиас Тисера бе изведен зад гърба на отбраната на Арда в 73-ата минута, но Милен Стоев се намеси и до удар не се стигна.

Три минути по-късно Каули подаде елегантно с пета към Антон Недялков, който шутира, но ударът му бе отразен. Топката попадна в краката на Нонато, който на свой ред отбеляза, но голът не бе зачетен заради засада.

След корнер Георги Терзиев стреля с глава, но в опита си да изчисти Иван Коконов си отбеляза автогол в 85-ата минута, но след проверка на VAR той не бе зачетен заради засада на Игор Тиаго, който влияеше пряко на ситуацията.

Джунейт Али получи втори жълт и респективно червен картон заради забавяне на играта в третата минута от добавеното време на мача.

Шимунджа: Те бяха късметлии, защото ние не успяхме да отбележим

Тунчев: Гледаме напред и се стараем да не гледаме назад

Лудогорец – Арда 1:1

(1:0 Матиас Тисера 1′, 1:1 Георги Терзиев 27′ аг.)

Лудогорец: 1. Серджо Падт – 21. Жан Карничник (60′ Сисиньо), 32. Игор Пластун 5. Георги Терзиев, 14. Дени Гропер (60′ Антон Недялков) – 6. Якуб Пиотровски, 20. Нонато (78′ Доминик Янков) – 11. Кирил Десподов (К) (60′ Спас Делев), 95. Каули Оливейра, 73. Рик Джонатан – 10. Матиас Тисера (78′ Игор Тиаго)

Резерви: 12. Симон Слуга – 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 9. Игор Тиаго, 64. Доминик Янков, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев

Треньор: Анте Шимунджа

Арда Кърджали: 1. Анатолий Господинов – 24. Алекс Петков, 3. Умар Сако, 4. Милен Стоев – 2. Джунейт Али, 97. Жозе Жуниор (68′ Илия Юрукав), 80. Лъчезар Котев, 11. Александър Георгиев (46′ – 20. Деян Лозев) – 17. Иван Коконов (К) (86′ Светослав Ковачев), 26 Ел Мами Тетах (79′ Иван Тилев) – 18. Ласана Н’диайе (68′ Тонислав Йорданов)

Резерви: 36. Васил Симеонов – 9. Тонислав Йорданов, 10. Светослав Ковачев, 20. Деян Лозев, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков