ЦСКА с безпроблемен успех над Септември пред погледа на Ганчев

ЦСКА победи Септември с 2:0 в контрола с благотворителен характер на базата на “армейците” в Панчарево. Дюкенс Назон открива резултата още във втората минута, когато преодоля Шейтанов и вкара на празна врата. Дауда Бамба удвои аванса на “червените” в 72-ата минута с глава. DSPORT.BG

На трибуните бе силният човек при “армейците” Данаил Ганчев. Всички приходи от срещата ще бъдат дарени за пострадалите от наводненията в Карловско.

След паузата ЦСКА посреща Пирин на “Българска армия”, а Септември приема Спартак Варна на “Васил Левски”

Още в първата минута гостите опитаха да застрашат противниковата врата с далечен удар на Димитър Костадинов, който е много неточен.

Секунди по-късно ЦСКА излезе напред в резултата, когато Дюкенс Назон бе изведен сам срещу Димитър Шейтанов, преодоля го и не изпита трудности да прати топката в празната врата.

В следващите минути Септември опита да върне гола с няколко атаки през центъра, но без сериозна опасност за вратата на Евтимов.

В 21-ата минута Димитър Костадинов центрира опасно от пряк свободен удар, като топката придоби странен фалц и замалко да навести мрежата на “червените”.

Пет минути по-късно Атанас Кабов пробо отдясно, преодоля Бауренски и стреля с неудобния си ляв крак, но бе много неточен.

В 32-ата минута Дюкенс Назон отново бе забравен от отбраната на гостите и остана сам срещу Шейтанов, но вратарят запази самообладание е спаси.

До края на първата част положения липсваха и ЦСКА запази аванса си от един гол.

Интересно е, че по време на загрявката между двете полувремена много деца слязоха на терена и успяха малко да поритат.

В 48-ата минута Йоан Бауренски върна ужасяващо назад и Атанас Кабов отне, комбинира с Димитър Костадинв, който стреля по диагонал, но ударът му бе блокиран.

Четвърт час след началото на втората част в игра влезе Бисмарк Чарлс, заменяйки Дюкенс Назон. Това е първи мач за Бисмарк от 8 април, когато се контузи в мач срещу Локомотив Пловдив.

Само три минути по-късно той получи центриране отляво и опита задна ножица, а топката премина на сантиметри встрани от вратата.

В 72-ата минута ЦСКА удвои аванса си след разбъркване при ъглов удар, когато най-съобразителен се оказа Дауда Бамба и с глава прати топката в мрежата.

До края на мача до повече интересни положения не се стигна и ЦСКА спечели с 2:0.

Саша Илич: Вион може да играе като десен бек, загубата от Левски е зад гърба ни
Тибо Вион: Психологически беше трудно за нас след загубата от Левски

ЦСКА – Септември 2:0

1:0 Дюкенс Назон 2′, 2:0 Дауда Бамба 72′

ЦСКА: 25Димитър Евтимов, 15. Тибо Вион, 2. Юрген Матай (к), 4. Менно Кох, 13. Галин Минков, 20. Йоан Бауренски, 26. Марселино Кареасо, 7. Джонатан Линдсет,  11. Лазар Туфегджич, 28. Браян Морено, 9. Дюкенс Назон

Резерви: 1. Густаво Бусато (в), 6. Брадли де Нойер, 21. Амос Юга, 17. Бисмарк Чарлс, 30. Дауда Бамба\

Треньор: Саша Илич

Септември:  21. Димитър Шейтанов, 7. Айкут Рамадан, 4. Иван Арсов, 26. Илия Миланов, 16. Кристиан Пешов, 10. Асен Чандъров, 23. Йоан Гаврило, 9. Димитър Костадинов, 6. Атанас Кабов, 20. Мартин Петков, 17. Радослав Живков

Резерви : 1. Иван Василев, 2. Георги Джиков, 5. Асен Георгиев, 13. Мартин Николов, 3. Захари Атанасов, 19. Реди Каса, 8. Александър Тодоров, 24. Борислав Маринов, 18. Валери Божинов, 15. Алекс Русев, 11. Мартин Ачков

Треньор : Славко Матич

Съдия : Георги Димитров

Нов в ЦСКА с 30 минути игра при голяма загуба от Украйна (ВИДЕО)ЦСКА е вложил над 8 млн. лв. в база, дава още 6 за проект за „Армията“