Хебър остана без гол вече 55-и ден след загуба от Арда

Арда Кърджали победи Хебър Пазарджик с 1:0 в откриващия мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение за домакините бе реализирано от Светослав Ковачев в 16-ата минута. Арда продължава с добрите си изяви, докато Хебър няма отбелязан гол в шампионата от 55 дни.DSPORT.BG

Арда заема 5-о място във временното класира в efbet Лига с актив от 20 пункта, което е само 3 под лидера Лудогорец. Хебър е на 13-а позиция със 7 точки. В следващия кръг кърджалийци гостуват на Ботев Враца, докато “зелените” посрещат Локомотив София.

На трибуните бе старши треньорът на Берое Николай Киров. Причината е, че на заралии им предстоят мачове срещу Арда и Хебър до края на календарната година.

Първото опасно положение бе на сметката на Арда в 3-ата минута, когато Ласана Н’диайе подаде към Жозе Жуниор, който шутира, но ударът му мина малко над напречната греда.

Иван Коконов стреля опасно с левия си крак от границата на наказателното поле в 11-ата минута, но до попадение за Арда не се стигна.

Стветослав Ковачев стреля от пряк свободен удар в 16-ата минута, вратарят на Хебър Хадим Ндиае плонжира, но опитвайки се да спаси, той бутна топката в своята врата. Така Арда поведе с 1:0.

Венсан Марсел можеше де изравни резултата в 20-ата минута, когато получи подаване в наказателното поле, но неговият изстрел бе пласиран изцяло в тялото на стража на Арда Анатолий Господинов.

В края на второто полувреме темпото значително намаля, като домакините упражняваха натиск чрез разиграване, докато Хебър се бе прибрал дълбоко в своята половина.

Светослав Ковачев бе изведен в наказателното поле на гостите от Жозе Жуниор в 43-ата минута, но ударът му бе спасен от Хадим Ндиае.

Ковачев навлезе в назателното поле на Хебър чрез дрибъл и шутира в 52-ата минута, но неговият изстрел мина покрай левия страничен стълб.

Иван Тилев се изправи очи в очи срещу Хадим Ндиае в 56-ата минута, но ударът му бе отразен стража. Топката обаче се озова в краката на Ковачев, чийто удар бе блокиран от Осира Корнел.

Ковачев напредна с топката в крака и навлезе в наказателното поле на Хебър в 61-ата минута и стреля в тялото на Ндиае.

Само минута по-късно, след статично положение Милен Желев удари десния стълб на вратата на Хебър.

Ковачев отне топката на Хлеб Бухал в 73-ата минута и излезе отново сам срещу Ндиае, но вратарят на гостите с разчетено излизане успя да изчисти топката.

Тунчев: До последно треперихме, но успяхме да запазим нулата отзад

Владо Манчев: Не съм архитект, нито строител, не знам кога ще се завърнем в Пазарджик

Арда – Хебър 1:0

1:0 16′ Светослав Ковачев

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 8. Милен Желев, 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов, 18. Ласана Н’диайе (71′ 9. Тонислав Йорданов), 20. Деян Лозев, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев (90′ 11. Александър Георгиев), 77. Илия Юруков, 97. Жозе Жуниор (65′ 70. Христо Иванов)

Резерви: 36 . Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 9. Тонислав Йорданов, 11. Александър Георгиев , 27. Керимджан Игнатов, 70. Христо Иванов

Треньор: Александър Тунчев

Хебър: 22. Хадим Ндиае, 5. Мартин Михайлов, 28. Осира Корнел, 38. Хлеб Бухал, 27. Роберт Мазан, 10. Пламен Крумов, 3. Богомил Божуркин, 98. Георги Търтов (83′ 11. Цветелин Тонев), 97. Венсан Марсел, 77. Октай Хамдиев (72′ 19. Муса Сила), 17. Арсенио Валпорт (72′ 9. Адернисола Есеола)

Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 19. Муса Сила, 9. Адернисола Есеола, 26. Иван Вълев, 23. Клаудио Бонани, 11. Цветелин Тонев

Треньор: Владимир Манчев

Жълти картони: Жозе Жуниор, Ласана Н’диайе, Илия Юруков (Арда); Пламен Крумов, Хлеб Бухал (Хебър)