Спартак не се даде на Септември за първа точка извън Варна

Септември София и Спартак Варна завършиха при равенство 1:1 в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Резултатът бе открит в 40-ата минута от Асен Георгиев, а само шест минути по-късно Виктор Митев изравни с фамозен гол, който оформи крайния резултат. Спартак спечели първата си точка като гост през този сезон в efbet Лига.DSPORT.BG

След това равенство Септември заема 12-о място във временното класиране в efbet Лига с актив от 9 пункта, докато Спартак е последен с 4 точки. В следващия кръг столичани гостуват на Славия, а варненци приемат Локомотив Пловдив.

Домакините упражниха натиск в първите минути на срещата.

След центриране от корнер в 5-ата минута Асен Георгиев стреля опасно с глава, но топката мина покрай вратата, пазена от Иван Дичевски.

В следващите минути двата отбора значително намалиха темпото и играта се развиваше основно в центъра на терена.

Атанас Кабов центрира прецизно в наказателното поле в 38-ата минута. Мартин Стоянов засече, но не успя да намери очертанията на вратата на Спартак Варна.

Крисиан Колев центрира от корнер, но вратарят на гостите Иван Дичевски не се намеси добре и топката се озова в краката на Асен Георгиев, който реализира за 1:0 в 40-ата минута. Положението се гледа малко по-дълго от VAR, но в крайна сметка бе зачетено.

След дрибъл Виктор Митев стреля от голяма дистанция в добавеното време на първото полувреме, за да вкара красив гол, с който изравни резултата.

Ивей Ромееш комбинира със Здравко Димитров, който стреля в 54-ата минута, но ударът му бе спасен от Димитър Шейтанов.

Само минута по-късно Виктор Митев засече топката от воле след подаване на Димитров, но не успя да намери очертанията на вратата на Септември София.

Ивей Ромееш бе изведен в 63-ата минута зад гърба на защитата на домакините. Той стреля, но ударът му бе право в левия страничен стълб.

В следващите минути Спартак Варна бе по-опасният от двата отбора.

Атанас Кабов опита удар от далечно разстояние в 89-ата минута, но топката прелетя над напречната греда.

Във втората минута на добавеното време бе отсъдена дузпа, заради игра с ръка в назателното поле на Проспер Менди, но тя бе пропусната от нападателя на Септември София Димитър Костадинов.

Киселичков: Малшансът ни попречи да поведем в резултата

Славко Матич: Евтин гол, който ни струва две точки

Септември Сф – Спартак Вн 1:1

1:0 Асен Георгиев 40′

1:1 Виктор Митев 45’+1′

Септември София: 21. Димитър Шейтанов, 22. Мартин Стойчев, 5. Асен Георгиев, 4. Иван Арсов, 16. Кристиян Пешов (66′ 11. Мартин Ачков), 10. Асен Чандъров (К) (82′ 15. Александър Петров), 7. Айкут Рамадан (46′ 17. Радослав Живков), 6. Атанас Кабов, 9. Димитър Костадинов, 18. Красиан Колев (72′ 23. Йоан Гаврилов), 14. Мартин Стоянов (66′ 20. Мартин Петков)

Резерви: 1. Иван Василев, 26. Илия Миланов, 23. Йоан Гаврилов, 11. Мартин Ачков, 20. Мартин Петков, 17. Радослав Живков, 15. Александър Петров

Треньор: Славко Матич

Спартак Варна: 21. Иван Дичевски (К), 9. Мехмед Сабри (76′ 19. Никола Борисов), 6. Емануел Моура, 25. Пламен Димов, 23. Проспер Менди, 11. Виктор Митев (88′ 17. Цветан Илиев), 8. Ивайло Климентов, 30. Божидар Васев, 20. Родни Антуи (46′ 14. Ивей Ромееш), 33. Здравко Димитров, 27. Денис Баланюк (64′ 10. Янчо Андреев)

Резерви: 67. Християн Христов, 19. Никола Борисов, 45. Даниел Начев, 7. Георги Бабалиев, 17. Цветан Илиев, 10. Янчо Андреев, 14. Ивей Ромееш

Треньор: Тодор Киселичков

Жълти картони: Асен Чандъров, Мартин Стоянов, Радослав Живков, Димитър Костадинов (Септември Сф); Божидар Васев, Ивей Ромееш, Пламен Димов, Проспер Менди (Спартак Вн)