Късен гол на Курьор върна Черно море към победите

Черно море постигна много ценна победа с 2:1 като домакин на Ботев Враца в двубой от 12-ия кръг на efbet Лига. „Моряците“ бяха по-активни и заслужено се поздравиха с успеха, дошъл след обрат. Така Черно море събра 22 точки и заема 5-о място във временното класиране Ботев Враца, от своя страна, има 10 точки на 11-ото място.DSPORT.BG

Мирослав Маринов даде аванс на гостите от Враца още в 9-ата минута, когато порази вратата на Георги Георгиев с удар по диагонал. Васил Панайотов изравни в 47-ата минута, когато се възползва от една избита топка и я прати в мрежата от 12-13 метра. Във втората минута на добавеното време Златев подаде ниско по тревата в наказателното поле, където Курьор с добре насочен удар направи резултата 2:1, като така варненци се върнаха на победния път.

Черно море – Ботев Вр 2:1

0:1 Мирослав Маринов (9′), 1:1 Васил Панайотов (47′), 2:1 Матиас Курьор (92′)

Срещата започна двуостро, като “моряците” не успяха да наложат домакински натиск в първите минути.

Така се стигна до 9-ата минута, когато домакините не успяха да изчистят една топка и тя стигна до Йохан Валбуена на дъгата на наказателното поле. Той намери Мирослав Маринов вдясно от себе си и младокът с много хубав удар по диагонал даде аванс на Ботев Враца – 1:0.

След този гол Черно море тръгна по-масирано в атака, като в 17-ата минута Мазир Сула стреля от пряк свободен удар от малко над 20 метра от вратата на врачани, но нацели стената. Малко по-късно с пропуск се отчете и Закария Беншаа.

Малко преди изтичането на половин час игра Мади Кета се завъртя много добре на лявото крило, преодолявайки съперник. Футболистът на Черно море нахлу в наказателното поле и шутира, но Красимир Костов улови топката.

Последва размяна на ситуации, като първо удар на Мазир Сула бе неточен, а след това удар с глава на Сантиаго Монтоя след центриране на Браян Мендоса мина покрай вратата. До края на първата част двата отбора не успяха да създадат нищо по-интересно и така тимът на Дани Моралес се оттегли  на почивка с гол аванс.

Второто полувреме започна ударно за Черно море. Варненци изравниха още в 47-ата минута, когато Николай Златев проби по дясното крило и центрира по земята. В наказателното поле защитата на гостите не успя да изчисти, създаде се карамбол и топката стигна до Васил Панайотов. Той не се поколеба и насочи кълбото към долния ляв ъгъл на Костов – 1:1.

Минути по-късно отново капитанът на Черно море излезе на изгодна позиция, но прати топката покрай левия страничен стълб. В 51-ата минута Живко Атанасов стреля след ъглов удар, но не успя да уцели вратата.

В 66-ата минута Браян Переа стреля с глава след центриране отдясно на Мендоса, но Георги Георгиев спаси. След угловия удар Маринов стреля зловещо, но вратарят на варненци спаси.

Преимуществото на домакините продължи и в 78-ата минута Николай Златев се завъртя много добре на границата на наказателното поле и стреля страхотно с десния крак, но нацели десния страничен стълб на вратата на Ботев Враца.

Десет минути по-късно варненският тим направи нов сериозен пропуск. Матиас Курьор овладя топката в наказателното поле, освобождавайки се от Мартин Кавдански, но ударът му от 8-9 метра мина високо над вратата.

В 87-ата минута Курьор бе изведен на дясното крило и върна топката към Беншаа, чийто удар рикошира в защитник в червено.

Усилията на домакините дадоха резултат във втората минута на добавеното време. Направилият силен мач Николай Златев напредна по дясното крило и пусна топката по тревата в наказателното поле. Там тя бе пропусната от футболист на домакините и стигна до Матиас Курьор, който с удар по тревата завърши обрата за Черно море.

В следващия кръг Черно море гостува на ЦСКА 1948, като срещата е на 9 октомври. Същият ден Ботев Враца приема Арда.

ОТЗИВИ:

Младата звезда на Черно море: Яд ме е за гредата, можеше да се представим по-добре

Дани Моралес: Вкараха ни за 0 секунди (ВИДЕО)

Петър Костадинов: Влязохме много лошо в мача по необясними за нас причини (ВИДЕО)

Черно море: 22. Георги Георгиев, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 2. Цветомир Панов, 6. Виктор Попов, 71. Васил Панайотов (к), 8. Мазир Сула (73′ – 11. Алекс Фернандес), 20. Мади Кета (65′ – 19. Матиас Курьор), 88. Мимито, 31. Закария Беншаа (88′ – 7. Матеуш Клементе), 9. Исмаил Иса (46′ – 39. Николай Златев)

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 32. Мартин Дичев, 7. Матеуш Клементе, 19. Матиас Курьор, 39. Николай Златев, 77. Стефан Велев, 11. Алекс Фернандес

Старши треньор: Петър Костадинов

Ботев Вр: 76. Красимир Костов (к), 23. Браян Мендоса, 8. Диего Фераресо, 3. Мартин Кавдански (90′ – 14. Мартин Атанасов), 37. Том Зарандона, 6. Антонио Георгиев, 88. Йохан Валбуена (69′ – 24. Стефан Гаврилов), 10. Сантиаго Монтоя (82′ – 20. Меси Биатумусока), 15. Мирослав Маринов (69′ – 28. Клери Сербер), 19. Браян Переа, 9. Даниел Генов (83′ – 21. Жан Пиер Да Силва)

Резерви: 34. Федерико Рубио, 21. Жан Пиер Да Силва, 28. Клери Сербер, 14. Мартин Атанасов, 20. Меси Биатумусока, 24. Стефан Гаврилов, 91. Венцислав Христов

Старши треньор: Дани Моралес

Съдия: Димо Димов

Жълти картони: Васил Панайотов, Николай Златев, Петър Костадинов (Ч); Йохан Валбуена, Сантиаго Монтоя, Том Зарандона, Меси Биатумусока (Б)