Гредите помогнаха на Ботев Пд да надвие Славия

Ботев Пловдив постигна трета победа от началото на сезона, след като дори с 10 човека успя да победи Славия с минималното 1:0 на “Коматево”. DSPORT.BG

Гостите от София могат да съжаляват за развитието на двубоя, тъй като четири пъти бяха спирани от гредите.

Единственото попадение в срещата бе дело на Елвис Ману в 35-ата минута, а в края на първата част “канарчетата” останаха с човек по-малко след изгонването на Джеймс Етоо.

След този успех пловдивчани имат 10 точки на 12-ата позиция, а Славия е седми с 18.

В следващия кръг “канарчетата” гостуват на Левски, а Славия приема Септември.

Още в началото на двубоя Кемело Нгуена трябваше да получи медицинска помощ, но за щастие на Загорчич успя да продължи срещата.

В началните минути на срещата положения пред вратите на Ханкич и Вуцов липсваха.

В 10-ата минута “канарчетата” Антоан Бароан бе изведен сам срещу Светослав Вуцов, но стражът на Славия се справи, а след това се оказа, че всъщност е имало засада.

В 18-ата минута Ханкич изби топката след изстрел на Георги Вълчев, а при добавката Галин Иванов прати топката в страничния стълб. Две минути след това “белите” от София отново имаха малшанс, след като Венцислав Керчев засече с глава центриране.

В 21-ата минута Светослав Вуцов направи спасяване при изстрел на Елвис Ману. Две минути след това стражът на гостите се намеси още два пъти, за да запази мрежата си “суха”.

В 30-ата минута Мохамед Брахими падна театрално в наказателното поле и имаше претенции за дузпа, но Георги Давидов не се поддаде.

В 35-ата минута Елвис Ману даде аванс на Ботев Пд, след като Джеймс Етоо отне топката от играч на Славия и я предостави на нидерландския нападател, който я мушна във вратата на Вуцов.

В 40-ата минута Ботев остана с човек по-малко, след като Джеймс Етоо настъпи Тони Тасев при контраатака на столичани и получи втория си жълт картон в срещата.

В добавеното време на първата част Иван Минчев стреля от пряк свободен удар, но над напречната греда.

В началото на второто полувреме Георги Вълчев се опита да отнеме топката от Елвис Ману, но играта му не бе чиста и халфът на “белите” получи картон.

В 49-ата минута Кемело Нгуена стреля от дъгата на наказателното поле, но Ханкич изби топката в страничния стълб.

В 52-а минута Минчев стреля от дистанция, но стражът на Ботев лесно изби в корнер.

В следващите минути Славия се настани в половината на Ботев, но без да затрудни Ханкич. Във втората минута на добавеното време “белите” удариха четвъртата си греда, като този път Ахмедов уцели десния страничен стълб.