Лудогорец се срещна челно с Локомотива за първа загуба в efbet Лига през сезона

Лудогорец претърпя първо поражение от началото на сезона в efbet Лига, след като загуби с 0:1 при визитата си на Локомотив София от 12-ия кръг на шампионата. Единственото попадение в срещата отбеляза Карлос Франса. Двубоят бе белязан и с два червени картона – на Сисиньо от Лудогорец още в 14-ата минута и на Антонио Вутов от Локомотив София в 87-ата минута.DSPORT.BG

Очаквано Лудогорец започна по-добре мача. Още във 2-рата минута гостите можеха да излязат напред в резултата. Бърнард Текпетей получи на границата на наказателното поле. Той се справи с Камен Хаджиев и отправи опасен удар, но над напречната греда.

Секунди по-късно Якуб Пиотровски беше намерен с центриране. Националът на Полша стреля неточно с глава.

В следващите минути домакините успяха да изнесат играта в предни позиции. Защитата на Лудогорец трябваше да се справя с няколко центрирания и удари, но нямаше опасност за вратата на Падт.

Столичните „железничари“ обаче се увлякоха в нападателни действия и дадоха чудесен шанс на Лудогорец да ги хване на контраатака. Кирил Десподов изведе Текпетей. Александър Любенов тръгна да излиза, за да пресича паса, но правилно прецени, че ще бъде изпреварен и се върна. Текпетей опита да го изненада с удар по тревата, но с крак стражът изби.

В 14-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко, след като Сисиньо изпусна нервите си. Кирил Десподов извърши нарушение срещу Селсо Рапосо край тъчлинията. Докато играчът на Локо София бе паднал на терена, бекът изрита топката в главата му. Рапосо се изправи и потърси сметка от него. Двамата се доближиха и размениха няколко реплики. Тогава защитникът на Лудогорец го удари с глава. Всичко това се случи пред погледа на главния съдия Георги Гинчев, който извади директен червен картон.

Лудогорец организира опасна контраатака в 18-ата минута. Игор Тиаго се измъкна зад отбраната на домакините, след което излезе сам срещу Александър Любенов, но ъгълът бе малък и той стреля в аут. След края на атаката бе маркирана и засада.

Десет минути по-късно Карлос Франса центрира по посока наказателното поле на Лудогорец, след което топката срещна дясната ръка на Антон Недялков. Главният съдия Георги Гинчев подмина ситуацията, а ВАР нямаше как да се намеси, защото ситуацията се разви пред наказателното поле на Лудогорец.

Антонио Вутов нанесе първия точен удар в мача за Локомотив София в 40-ата минута, но Серджио Падт спаси без никакви затруднения.

След почивката първият път, в който Любенов трябваше по-сериозно да се намесва бе в 50-ата минута, когато Мануел Шоу отправи силен изстрел към вратата му. В ответната атака Фон Витри пропусна лековато Ивайло Найденов да мине през него, но играчът на Локо Сф стреля покрай вратата на Падт.

Алан Диас получи контузия в 63-ата минута, която му попречи да продължи участието си в мача и бе сменен от Марио Петков четири минути по-късно.

Локомотив София поведе с 1:0 в 71-ата минута. “Столичните железничари” организираха много бърза контраатака, при която Илия Димитров пусна отличен извеждащ пас към Карлос Франса, който бе покрит от Антон Недялков. Франса изскочи сам срещу Серджио Падт, но вратарят на Лудогорец успя да отрази първия удар на бразилския футболист на Локомотив. Франса бе настоятелен и след това довкара топката във вече опразнената врата.

Аслак фон Витри отправи удар от много сериозна дистанция в 75-ата минута, но Александър Любенов се намеси сигурно и спаси.

Пет минути по-късно Карлос Франса навърза трима играчи на Лудогорец, след което се опита изненадващо да прехвърли Серджио Падт, но прехвърли и вратата, пращайки топката в аут.

Матиас Тисера влезе в игра на мястото на Каули Оливейра без да получи разрешение от четвъртия съдия, за което аржентинският нападател получи жълт картон.

И Локомотив София остана в намален състав, след като в 87-ата минута Антонио Вутов бе изгонен с директен червен картон. Вутов влезе много грубо с бутоните в краката на Педро Нареси.

Рик Джонатан и Бърнард Текпетей направиха двойно подаване в 90-ата минута, при което последният стреля от дъгата на наказателното поле на Локомотив, но Александър Любенов плонжира и спаси.

Лудогорец претърпя първа загуба, като разградчани имат 23 точки, докато Локомотив София вече има 21 и се изкачи на шесто място във временното класиране.

Локомотив Сф – Лудогорец 1:0

1:0 Карлос Франса 71′

Червени картони: Сисиньо (Лудогорец) – 14′, Антонио Вутов (Локомотив София) – 87′

Локомотив Сф: 24. Александър Любенов, 33. Алан Диас (67′ – 3. Марио Петков), 44. Божидар Кацаров – К, 21. Камен Хаджиев, 13. Селсо Рапосо (61′ – 94. Юлиан Ненов), 89. Матеус Дуарте, 8. Симеон Славчев, 22. Ивайло Найденов, 39. Антонио Вутов, 9. Илия Димитров (90′ – 15. Лука Иванов), 11. Карлос Франса (90′ – 7. Александър Александров)

Резерви: 88. Жарко Истатков, 10. Валентин Николов, 18. Християн Чипев

Треньор: Станислав Генчев

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков – К, 4. Сисиньо, 6. Якуб Пиотровски, 9. Игор Тиаго, 11. Кирил Десподов (76′ – 73. Рик Джонатан), 16. Аслак фон Витри, 23. Мануел Шоу (76′ – 30. Педро Нареси), 24. Оливие Вердон, 37. Бърнард Текпетей, 95. Каули Оливейра (85′ – 10. Матиас Тисера)

Резерви: 12. Симон Слуга, 20. Нонато, 32. Игор Пластун, 82. Иван Йорданов