Нерви, ВАР, принудителни смени и победа на Славия срещу Левски в най-старото столично дерби

Славия спечели най-старото столично дерби срещу Левски с 2:0 в отложен мач от третия кръг на efbet Лига на стадион „Александър Шаламанов“. Още в 17-ата минута Златомир Загорчич извърши две принудителни смени заради контузии на Ахмед Ахмедов и Тони Тасев. 29 минути след началото “белите” поведоха с великолепен изстрел на Галин Иванов от около 17 метра.DSPORT.BG

В 49-ата минута гол на Емил Стоев не бе зачетен заради засада. Четири минути по-късно останаха съмнения дали топката е минала голлинията на Вуцов след удар на Илиян Стефанов с глава, но така или иначе бе отсъдена засада и гол нямаше как да има. В 71-ата минута “синята” отбрана заспа и от близка дистанция Кемело Нгуена удвои аванса на “белите”. Марин Петков върна гол за гостите в добавеното време.

С успеха Славия събира 24 точки, колкото има и Левски. „Белите“ са пети, а „сините“ шести в класирането. В следващия кръг Славия гостува в Пловдив срещу Локомотив, докато Левски ще играе на Националния стадион срещу Септември.

След пет минути игра Славия остана временно с човек по-малко, след като Ахмед Ахмедов изпита болки в областта на десния хълбок. Той получи медицинска помощ и опита да се върне на терена, но дори не съумяваше да тича.

В осмата минута Уелтон центрира към Роналдо, който отигра топката, но я прати вдясно от вратата на Светослав Вуцов.

Между деветата и 14-ата минути играта бе спряна, за да може Тони Тасев да получи медицинска помощ след сблъсък с Филип Кръстев. Халфът на Левски получи жълт картон.

В 17-ата минута и Ахмедов, и Тасев бяха заменени принудително. На техните места се появиха Кристиан Добрев и Емил Стоев.

Пет минути по-късно Левски стигна до най-чистото положение от началото на мача. Ивелин Попов върна към Георги Миланов след статично положение, Миланов нанесе тежък удар, но Светослав Вуцов изби в ъглов удар. При корнера Роналдо засече центриране на Филип Кръстев, но топката бе изчистена от голлинията.

В 29-ата минута Галин Иванов получи топката на левия фланг и проби към наказатеното поле, след което нанесе невероятен удар в далечния ъгъл и не остави никакви шансове на Пламен Андреев.

Левски опита да натисне и да изравни, а шест минути след попадението на “белите” Георги Миланов нанесе тежък удар от воле, но бе неточен.

Минута преди края на редовното време Роналдо стреля с глава след корнер и поиска дузпа за игра с ръка на Георги Вълчев, но претенциите не бяха уважени.

В края на първата част Ерол Дост получи жълт картон за бавене на играта.

Славия бе близо до мечтан старт на втората част, като в 49-ата минута Кристиан Добрев пое на дясното кирло и комбинира с Емил Стоев, който прати топката в мрежата на Пламен Андреев, но се оказа, че Добрев е бил в засада и голът не бе признат.

В 53-ата минута Илиян Стефанов отигра дълга топка от Шеху, Светослав Вуцов не излезе по най-добрия начин, като останаха съмнения дали топката е преминала голлинията, това вероятно се бе случило, но така или иначе имаше засада.

В следващия четвърт час Левски опита натиск, чрез който да стигне до изравнително попадение, но до чисти голови положения пред вратата на Светослав Вуцов не се стигна.

В 71-ата минута Славия стигна до второ попадение във вратата на Пламен Андреев. Кристиан Добрев проби отдясно и пусна пас към наказателното поле, Галин Иванов прескочи за Кемело Нгуена, който бе забравен и от близка дистанция реализира без проблеми.

Четвърт час преди края Хосе Кордоба нанесе тежък удар от дистанция, топката падаше точно под напречната греда, а Светослав Вуцов се справи и изби.

Левски пропусна прекрасна възможност за гол в 78-ата минута, когато Цунами центрира за Марин Петков, той стреля с глава, но Светослав Вуцов отново се оказа последна преграда пред гола.

Гостите все пак върнаха един гол в третата минута от добавеното време, когато Марин Петков получи центриране отдясно от Филип Кръстев и с едно докосване прати топката в мрежата на Светослав Вуцов.

Славия – Левски 2:1

1:0 Галин Иванов 29′, 2:0 Кемело Нгуена 71′, 2:1 Марин Петков 90’+3′