Автогол спря Черно море срещу Арда преди дербито на Варна

Черно море и Арда Кърджали завършиха наравно 1:1 в мач от 14-ия кръг на efbet Лига. На стадион „Тича“ във Варна домакините така и не успяха да стигнат до трета поредна победа у дома, като техният съперник така и не успя да отправи точен удар към вратата на Георги Георгиев, но все пак успя да вземе точка.DSPORT.BG

Закария Беншаа даде аванс на своя тим в 28-ата минута, когато порази вратата на кърджалийския тим след подаване на Виктор Попов. Десният бек обаче се превърна в антигерой за Черно море, след като в 62-ата минута вкара топката в собствната си врата след удар на Жосе Жуниор.

С това равенство „моряците“ събраха 24 точки и се изкачиха на 5-ото място, като имат равни точки с шестия Славия. Арда, от своя страна, се намира на 9-а позиция с 22 точки в актива си.

Началото на срещата бе равностойно, като Черно море отправи първия точен удар в 6-ата минута, когато Велислав Василев успя да стреля, но изъплението му бе слабо и не затрудни Анатолий Господинов.

В следващите минути хората на Илиан Илиев опитаха да притиснат своя съперник, но бранителите и вратарят на Арда се справяха на ниво.

След 18 минути игра Закария Беншаа изпревари Умар Сако и стреля с глава, но прати топката над вратата. нападателят на Черно море получи топката от Васил Панайотов в наказателното поле в 24-ата минута и стреля, но топката рикошира зловещо в напречната греда.

Натискът на домакините даде резултат в 28-ата минута. Тогава Мади Кета проби през центъра и подаде надясно към Виктор Попов. Крайният защитник веднага насочи топката по земя към наказателното поле, като Васил Панайотов предвидливо я пропусна и тя стигна до Закария Беншаа. Останал на чиста позиция, алжирецът не се поколеба и този път прати топката в мрежата – 1:0 за Черно море.

Малко след изтичането на половин час игра Мимито сгреши в средата на терена и топката се озова в краката на Светослав Ковачев, който проби мощно в противниковата половина. Той стигна до наказателното поле на варнензи и стреля, но топката мина покрай левия страничен стълб на пазената от Георги Георгиев врата. При ответната атака пък удар на Васил Панайотов бе блокиран.

В 36-ата минута Алекс Фернандес центрира от пряк свободен удар. Топката бе изчистена, но попадна на крака на Мимито, който шутира от воле от гранизата на наказателното поле, но Господинов спаси.

Две минути след това вратарят на Арда излезе и хвана топката пред погледа на Беншаа, който надбяга Алекс Петков и се оказа сам срещу вратаря.

Централният защитник на гостите не успя да спре Кета в 42-ата минута и крилото на Черно море получи просранство на стрелба, но ударът му бе спасен от вратарят на Арда.

До края на първата част нямаше повече опасни голови положения и така тимът на Илиан Илиев се прибра с гол аванс на полувремето.

Арда опита да вземе инициативата в началото на второто полувреме, но домакините се защитаваха добре и не допускаха опасни положения пред Георги Георгиев.

Така се стигна до 62-ата минута, когато Светослав Ковачев намери Али на дясното крило. Последва центриране в наказателното поле, където Петар Бусанчич не се насеми добре и топката стигна до резервата Жосе Жуниор. Той стреля много нескопосано, но когато изглеждаше, че топката ще напусне терена, тя рикошира в притичалия там Виктор Попов, който се отбеляза комичен гол и така резултатът бе изравнен!

Този гол събуди “моряците” и след него те се хвърлиха в атака, а в 68-ата минута Велислав Василев стреля опасно с левия крак, но топката мина покрай вратата.

В следващите минути двата отбора си размениха по едно положение, като първо Сако се справи добре в една ситуация и изчисти топката след подаване на Мади Кета, а при атаката към отсрещната врата, ударът на Тонислав Йорданов бе блокиран.

Осем минути преди края на редовното време хората на Илиан Илиев получиха ъглов удар, след който топката стигна до Николай Златев. Той върна към границата на наказателното поле, откъдето Петар Бусанчич шутира, но топката рикошира в купа от играчи в наказателното поле.

До края на срещата домакините създадоха още няколко положения ппред вратата на Арда, но мерникът на “моряците” им изневери и те не успяха да стигнат до втори гол, а така и изпуснаха възможността да спечелят трите точки.

В следващия кръг хората на Илиан Илиев ще се изправят срещу местния враг Спартак Варна в дербито на морската ни столица, което е в петък (21 октомври), от 15:15 часа. Арда, от своя страна, приема Локомотив София малко по-късно същият ден.

Черно море – Арда 1:1

1:0 Закария Беншаа (28′), 1:1 Виктор Попов авт. (62′)

ОТЗИВИ:

Илиан Илиев: Това е компенсация за предишните мачове тук (ВИДЕО)

Тунчев: Не сме кой знае какво, трябваше да вкараме един гол повече

Черно море: 22. Георги Георгиев, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов (к), 10. Велислав Василев (72′ – 19. Матиас Курьор), 20. Мади Кета, 11. Алекс Фернандес (55′ – 39. Николай Златев), 88. Мимито, 31. Закария Беншаа (85′ – 8. Мазир Сула)

Резултати: 25. Иван Дюлгеров, 32. Мартин Дичев, 19. Матиас Курьор, 77. Стефан Велев, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов, 8. Мазир Сула

Старши треньор: Илиан Илиев

Арда: 1. Анатолий Господинов, 2. Джуниет Али (85′ – 4. Милен Стоев), 3. Умар Сако, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 18. Ласана Н’диайе, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев (58′ – 17. Иван Коконов), 70. Христо Иванов (58′ – 97. Жосе Жуниор (79′ – 9. Тонислав Йорданов)), 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев (к) (79′ – 8. Милен Желев)

Резултати: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 9. Тонислав Йорданов, 17. Иван Коконов, 29. Слав Петков, 97. Жосе Жуниор

Старши треньор: Александър Тунчев

Съдия: Иво Андреев

Жълти картони: Николай Златев (Ч); Умар Сако, Лъчезар Котев (А)