“Канарчетата” продължават да летят високо у дома

Ботев Пловдив записа четвърта поредна победа у дома, след като надви с 3:1 Пирин Благоевград в двубой от 14-ия кръг на efbet Лига. DSPORT.BG

В 20-ата минута Па Конате даде аванс на домакините, а в 36-ата Елвис Ману удвои преднината на “канарчетата”.

В 63-ата минута и Емануел Току записа името си сред голмайсторите на двубоя. Семед минути след това Андрей Йорданов върна един гол за гостите от Благоевград.

В сряда, 19 октомври Ботев приема ЦСКА в отложен двубой от петия кръг. Пирин пък приема у дома Септември София.

“Канарчетата” са на 10-а позиция във временното класиране с 13 точки, докато благоевградчани са 15-и с осем.

В 3-ата минута Янко Георгиев без проблем улови топката след центриране от свободен удар. В 7-ата минута дойде най-чистото положение за “канарчетата” до момента – Елвис Ману получи в наказателното поле, но прати топката покрай вратата.

В 17-ата минута Красимир Петров трябваше да направи принудителна смяна, като Тазуки Такахаши напусна, заменен от Иван Тасев.

В 20-ата минута на двубоя Ботев поведе в резултата. Мохамед Брахими нахлу в наказателното пъле, където подаде към Па Конате, а гвинеецът засече топката във вратата на Янко Георгиев, след като се справи с Александър Дюлгеров.

В 28-ата минута Чебрайло Макрецкис отправи силен удар извън наказателното поле, който Ханкич изби. В 32-ата минута Емануел Току получи на удобна позиция, но прати топката покрай вратата.

В 33-ата минута прошка за Пирин обаче нямаше. Джеймс Етоо изведе Елвис Ману, който плъзна топката в опразнената врата.

За втората част Красимир Петров направи две смени – Андрей Йорданов замени Петър Занев, а Венцислав Бенгюзов влезе вместо Славчо Шоколаров.

Втората част започна с по-агресивна игра на “канарчетата”. В 53-ата минута Янко Георгиев се намеси решаващо при изстрел на Елвис Ману.

В 63-ата минута преднината на пловдивчани стана класическа. Димитър Тонев пресече пас в центъра, пусна към Елвис Ману, а той от своя страна подаде на Емануел Току, който без проблем прати топката в опразнената врата, след като Янко Георгиев бе излязъл напред.

В 70-ата минута Пирин върна един гол. Радослав Цонев центрира към наказателното поле, където Андрей Йорданов изпревари Ван Хертъм и с глава матира Ханкич.

В следващите минути Ботев владееше повече играта и не допусна нови опасни ситуации пред вратата на Ханкич.

Копич: Искам да играем по същия начин и срещу ЦСКА

Красимир Петров: Разочарован съм от моя отбор, ще се вземат мерки, всичко се обърка

Ботев Пд – Пирин 3:1

1:0 Па Конате 20′, 2:0 Елвис Ману 33′, 3:0 Емануел Току 63′, 3:1 Андрей Йорданов 70′

Ботев Пд: 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 44. Роберто Пунчец, 15. Джеймс Етоо (81′ 21. Точукву Нади), 18. Самуел Супрайен – к, 22. Реда Рабей (68′ 6. Дилан Мертенс), 23. Димитър Тонев, 24. Джаспър ван Хертъм, 7. Мохамед Брахими (82′ 2. Рой Херман), 10. Емануел Току (87′ 31. Уме Уме Емануел ), 28. Елвис Ману (87′ 9. Мартин Секулич)

Резерви: 1. Георги Аргилашки, 2. Рой Херман, 6. Дилан Мертенс, 9. Мартин Секулич, 14. Бисер Бонев, 21. Точукву Нади, 31. Уме Уме Емануел

Треньор: Желко Копич

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 19. Вячеслав Велев, 23. Казуки Такахаши (17′ 26. Иван Тасев), 5. Николай Бодуров – к (71′ 6. Юлиян Попев ), 3. Петър Занев (46′ 11. Андрей Йорданов), 9. Преслав Йорданов, 17. Радослав Цонев, 10. Славчо Шоколаров (46′ 73. Венцислав Бенгюзов), 45. Христофор Хубчев, 20. Чебрайло Макрецкис

Резерви: 12. Максим Ковальов, 11. Андрей Йорданов, 73. Венцислав Бенгюзов, 8. Емил Янчев, 26. Иван Тасев, 29. Станислав Костов, 6. Юлиян Попев

Треньор: Красимир Петров

Жълти картони: Самуел Супраен (Б), Вячеслав Велев, Александър Дюлгеров (П)

Съдия: Димитър Димитров

Новините на Dsport и във FacebookViberYouTube и TikTok!