Лудостта царува в Кърджали, 4 гола и 3 червени картона на Арда – Локо Сф

Арда и Локомотив София не успяха да се победят и завършиха наравно 2:2 в луд мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Двата отбора си размениха четири гола. Главният рефер Волен Чинков пък извади три червени картона.DSPORT.BG

В 18-ата минута Иван Тилев даде аванс на кърджалийци със страхотен гол, но половин час след началото гостите от София изравниха след точно изпълнена дузпа на Димитър Митков.

Столичните “железничари” направиха пълен обрат с гол на Ивайло Найденов в края на първата част, а голмайсторът Иван Тилев беше изгонен с втори жълт, респективно червен картон.

Лудостта превзе стадиона в заключителните 10 минути. Светослав Ковачев изравни за 2:2 с пряк свободен удар, след което двама от Локо София си изкараха червени картони – Матеус Дуарте и Симеон Славчев. До края Арда опита дори да стигне до трите точки, за да отпразнува подобаващо празника на града, но софиянци удържаха точката.

След ремито Локо София събра 25 точки и заема 5-ото място, докато Арда е 9-и с 23.

Генчев: Играхме страхливо, победата ни прилягаше

Тунчев: Не е добър резултатът, съжаляваме за равенството

Първата възможност в срещата се откри пред домакините. Ласана Н‘диайе засече с глава центриране в наказателното поле, но стреля покрай целта.

Пет минути по-късно Светослав Ковачев проби, нагласи си топката за шут и стреля право в ръцете на Александър Любенов.

По-активните действия на кърджалийци дадоха резултат в 18-ата минута. Иван Тилев тръгна на самостоятелен рейд през центъра. Той стигна до дъгата на наказателното поле, откъдето изстреля снаряд в горния ляв ъгъл. Любенов успя да реагира, но нямаше никакъв шанс за отрази – 1:0 в полза на Арда.

Половин час след началото Локо София получи правото да изпълнява наказателен удар. Димитър Митков беше намерен в наказателното поле. Нападателят изпревари Алекс Петков, който го фаулира. Волен Чинков се посъветва с ВАР, след което посочи бялата точка. Именно потърпевшият Митков се нагърби с изпълнението. Той прати Анатолий Господинов в противположния ъгъл и изравни 1:1.

В 34-тата минута Антонио Вутов сбърка. Н‘диайе се втурна в предни позиции, нахлу в наказателното поле и стреля в обсега на Любенов. Вратарят изби.

В 41-вата минута Локо София организира хубава атака. Карлос Франса намери Антонио Вутов, който не се поколеба и шутира по земя – право в ръцете на Господинов. Арда подхвана бърза контраатака. Иван Тилев беше потърсен с успореден на голлинията пас. Точно преди да засече топката в мрежата Селсо Рапосо направи ключова намеса и изби.

Минутка по-късно Локо София стигна до втори гол и пълен обрат в резултата. Вутов намери на десния фланг Симеон Славчев. От аутлинията той пусна пас към далечната греда. Там непокрит беше оставен Ивайло Найденов, който порази целта за 2:1.

Кошмарът за Арда продължи. Още преди края на първата част домакините останаха с човек по-малко. Иван Тилев извърши нарушение в близост до страничната линия и си изкара втори жълт, респективно червен картон.

В 58-ата минута Локо София можеше да нанесе решаващ трети удар. Симеон Славчев открадна топката в близост до централната линия. Бившият халф на Левски напредна и подаде към Карлос Франса. Той се озова очи в очи с Господинов, но беше блокиран навреме от защитник.

След динамичното първо полувреме двата тима определено намалиха оборотите. В ролята си на изоставащ в резултата Арда трябваше да натиска, но не се получаваше. Определено кърджалийци изпитваха затруднения да атакуват, останали с 10 души. Междувременно Локо София разиграваше добре и търпеливо изчакваше своите шансове за евентуален трети гол.

Четвърт час преди изтичането на редовните 90 минути Тонислав Йорданов се обърна с едно докосване и пробва късмета си с шут от сериозна дистанция. Влезлият като резерва прати топката много високо над целта.

Последните 10 минути от мача бяха изключително напечени. Всичко започна в 80-ата минута. Светослав Ковачев тръгна към наказателното поле. Точно преди да стреля беше фаулиран на метри пред наказателното поле. Именно крилото на Арда стреля и завъртя топката покрай стената в мрежата зад Любенов 2:2.

Секунди по-късно численото равенство на терена беше възстановено. Матеус Дуарте изпусна Ковачев на десния фланг и го фаулира. Защитникът на „железничари“ си заслужи втори жълт картон и трябваше да напусне терена. Дуарте реши да печели време и не бързаше да се насочи към съблекалните. Той ядоса футболистите на Арда. Анатолий Господинов дотича и се опита да го изнесе извън терена. Това действие предизвика спречкване между играчите. Страстите се нажежиха, но Волен Чинков успя да ги овладее и не се стигна до бой.

В 88-ата минута Симеон Славчев също си изпусна нервите и Локо София остана с 9. Халфът извърши много грубо нарушение в центъра на терена и Волен Чинков му извади втори жълт картон.

Последва подем на Арда. Алекс Петков беше намерен с центриране в наказателното поле. Защитникът стреля с глава опасно близо над напречната греда.

В 1-вата минута от добавеното време Сако пробва шут от дистанция, който не беше точен. Локомотив София започна всячески да убива темпото на игра, така че да съхрани поне равенството.

Станислав Генчев беше принуден да вземе нетрадиционно решение. Появилият се в 69-ата минута Димо Бакалов беше изваден. На негово място влезе Марио Петков, за да заздрави защитата.

Арда продължаваше да настоява. Лъчезар Котев се озова на стрелкова позиция. Той стреля мощно, но в обсега на Любенов, който спаси. До самия край домакините търсеха победата, но Локо София удържа и в крайна сметка срещата не излъчи победител.

В следващия кръг от efbet Лига Локомотив София гостува на Черно море, докато Арда посреща ЦСКА.

Арда – Локомотив Сф 2:2

1:0 Иван Тилев 18′, 1:1 Димитър Митков 30′ – д, 1:2 Ивайло Найденов 43′, 2:2 Светослав Ковачев 81′

Червени картони: Иван Тилев 45′

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 8. Милен Желев, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев (Джунейт Али 57′), 17. Иван Коконов – К, 18. Ласана Н‘диайе (Тонислав Йорданов 76′), 20. Деян Лозев (Милен Стоев 73′), 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев, 80. Лъчезар Котев

Резерви: 36. Васил Симеонов, 2. Джунейт Али, 4. Милен Стоев, 9. Тонислав Йорданов, 29. Слав Петков, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков

Треньор: Александър Тунчев

Локомотив Сф: 24. Александър Любенов, 33. Алан Диас, 22. Ивайло Найденов, 89. Матеус Дуарте, 13. Селсо Рапосо, 26. Красимир Милошев – К, 8. Симеон Славчев, 44. Божидар Кацаров, 39. Антонио Вутов (Димо Бакалов 69′ – Марио Петков 90′), 45. Димитър Митков (Илия Димитров 68′), 11. Карлос Франса (Юлиан Ненов 69′)

Резерви: 1. Дамян Дамянов, 10. Валентин Николов, 5. Дейвид Малембана, 70. Димо Бакалов, 9. Илия Димитров, 94. Юлиан Ненов, 3. Марио Петков

Треньор: Станислав Генчев

Съдия: Волен Чинков