Без победител в дербито на Варна след 13-годишна пауза на претъпканото „Корито“

Спартак Варна и Черно море завършиха при нулево равенство на „Коритото“ в мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Варненското дерби се завърна след 13-годишна пауза, което доведе и до сериозен интерес от страна на двете агитки.DSPORT.BG

По този начин „соколите“ остават на последното място с актив от едва шест точки, докато „моряците“ са седми с 25. В следващия кръг Спартак гостува на Славия, а Черно море посреща Локомотив София.

Двата тима не се бяха срещали от 23 май 2009 година. Тогава Спартак отново е домакин и губи с 0:1 на стадион „Спартак“. По-рано през същата кампания Черно море печели с 5:0 на „Тича“. След това започна скитането на Спартак из долните нива на българския футбол преди „соколите“ да се завърнат в елита през лятото.

Първата добра ситуация в мача бе за Черно море. В 14-ата минута Мади Кета бе изпуснат от Медмед Сабри и нанесе тежък удар в близкия ъгъл от малкото наказателно поле, но бе неточен.

В 19-ата минута Матеус Клементе проби през центъра и стреля от далечна дистанция, но ударът му прелетя над вратата.

Две минути по-късно след изпълнение на корнер гостите имаха претенции за игра с ръка на Никола Борисов, но ударът бе от твърде близка дистанция и дузпа не бе отсъедна.

В 26-ата минута Здравко Димитров отправи първия точен удар в мача след изпълнение на фал от далечна дистанция, но не затрудни Георги Георгиев.

Три минути по-късно капитанът на “моряците” Васил Панайотов също стреля директно от пряк свободен удар, но и той не затрудни противниковия вратар.

В 32-ата минута Виктор Попов центрира отдясно към Закария Беншаа, който стреля с левия крак, а Дичевски улови без проблеми.

Десет минути по-късно Алекс Фернандес се появи в игра, заменяйки принудително Велислав Василев, който получи контузия.

Пет минути след началото на втората част Мади Кета и Цветомир Панов направиха двойно подаване, Панов центрира към Курьор, който стреля слабо и Дичевски улови.

В 55-ата минута Здравко Димитров преодоля Цветомир Панов и пусна към Ромеш Ивей, който продължи към Денис Баланюк. Той се озова на добра позиция, но Георги Гоергиев излезе и изби.

В следващия четвърт час битката се пренесе в средата на терена, като до голови положения пред двете врати не се стигна.

В 74-ата минута Николай Златев се включи отлично отдясно и намери Алекс Фернандес в наказателното поле, а той отправи удар без да се замисли, но Иван Дичевски изби.

Киселичков: Точката е справедлива, но съжалявам, че не са три (ВИДЕО)

Илиев: Спартак направи всичко, за да не загуби (ВИДЕО)

Вратарят на Морето влезе в елитната компания на игралите в дербитата на София, Пловдив и Варна

Сватба по време на варненското дерби (ВИДЕО)

Спартак Варна – Черно море 0:0

Спартак Варна: 21. Иван Дичевски (К), 19. Никола Борисов, 25. Пламен Димов, 6. Емануел Моура, 77. Румен Руменов (83′ 8. Ивайло Климентов), 11. Виктор Митев (82′ 2. Велислав Боев), 9. Мехмед Сабри, 30. Божидар Васев, 14. Ромеш Ивей (89′ 47. Родни Антуи), 33. Здравко Димитров, 27. Денис Баланюк (66′ 90. Мартин Тошев)

Резерви: 67. Християн Христов, 2. Велислав Боев, 8. Ивайло Климентов, 10. Янчо Андреев, 23. Проспер Менди, 47. Родни Антуи, 90. Мартин Тошев

Треньор: Тодор Киселичков

Черно море: 22. Георги Георгиев, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов (К), 7. Матаеус Клементе, 20. Мади Кета (64′ 39. Николай Златев), 10. Велислав Василев (43′ 11. Алекс Фернандес), 19. Матиас Курьор, 31. Закария Беншаа (83′ 9. Исмаил Иса)

Резерви: 25. Иван Василев, 4. Росен Стефанов, 9. Исмаил Иса, 11. Алекс Фернандес, 32. Мартин Дичев, 39. Николай Златев, 88. Мимито

Треньор: Илиан Илиев

Жълти картони: Божидар Васев, Румен Руменов, Виктор Митев, Мартин Тошев (Спартак Варна), Виктор Попов (Черно море)