Чочев не подбира – вкара и на Славия, и на ЦСКА 1948

Славия и ЦСКА 1948 не се победиха, завършвайки 1:1 в мач от 15-ия кръг на efbet Лига на стадион „Александър Шаламанов“. Ивайло Чочев засече с глава едно центриране на Ангел Бастунов в 4-ата минута, с което вкара своя гол №13 в шампионата. В 52-ата минута Чочев си отбеляза автогол, като прати топката в собствената си врата след центриране на Тони Тасев от ъглов удар. DSPORT.BG

Така хората на Любослав Пенев събраха 31 точки и се изравниха на върха във временното класиране, но остават втори заради по-слабите показатели в мачовете срещу тима на Саша Илич.

Славия пък вече има 25 точки и е на 6-ата позиция, като със същия точков актив са Черно море, Левски и Локомотив София.

Двубоят започна ударно за гостите, които поведоха в резултата още в 4-ата минута. Тогава топката стигна до Ангел Бастунов на лявото крило и той центрира с десния крак. На границата на вратарското поле Ивайло Чочев се пребори за позиция и с удар с глава не остави шанс на Светослав Вуцов – 1:0 и гол №13 за Чочев, който е на върха при голмайсторите в елита.

В следващите минути хората на Любослав Пенев продължиха да владеят повече топката, докато тези на Златомир Загорчич бяха принудени да се бранят.

Постепенно “белите” изнесоха играта в противниковата половина, докато ЦСКА 1948 реши да разчита на контраатаки след отнемането на топката. Въпреки това, двата отбора стояха добре в защита и така чистите голови положения бяха съвсем малко.

В 35-ата минута Кристиян Стоянов проби по лявото крило и нахлу в наказателното поле. Последва пас към Галин Иванов, който от близка дистанция не успя да стреля добре и прати топката покрай левия страничен стълб.

До края на първата част натискът на Славия продължи, но до почивката резултатът остана 1:0 за ЦСКА 1948.

Втората част започна с размяна на положения. В 47-ата минута Георги Русев получи топкава в наказателното поле вляво от вратата на Вуцов. Той успя да си освободи място и стреля с левия крак. Топката рикошира в играч в бяло и след докосване на вратаря на домакините рикошира в десния страничен стълб.

Секунди по-късно Тони тасев стреля отдалеч, но Даниел Наумов бе на мястото си и спаси.

В 52-ата минута Тони Тасев центрира остро от корнер вляво от вратата на гостите. В наказателното поле топката мина над скочилия високо Емил Виячки и рикошира в главата на Ивайло Чочев, след което влетя в мрежата – 1:1 с гол и автогол на Ивайло Чочев.

Точно преди изтичането на час игра резервата Валентин Йосков опита труден удар от малък ъгъл, но не уцели вратата, а и бе отсъдена засада.

В 61-ата минута Марио Топузов получи възможност да обстрелва вратата, но защитниците на Славия блокираха удара му. Точно преди това пък Парвиз Умарбаев и Йосков си попречиха, като първият опита да стреля с глава, а вторият – със задна ножица.

Петнайсетина минути по-късно Симеон Петров стреля опасно с глава след центриране от ъглов удар, но топката профуча покрай десния страничен стълб. Играта продължи да е двуостра, като и двата отбора търсеха начин да стигнат до втори гол.

Девет минути преди края на редовното време Марио Топузов центрира прецизно отдясно. Чочев надскочи свя персонален пазач и стреля с глава отблизо, но Светослав Вуцов реагира светкавично и спаси.

В следващите минути хората на Любо Пенев опитаха да притиснат Славия в търсене на попадение. Симеон Петров засече една свалена топка в наказателното поле след корнер, но прати топката над вратата с десния си крак.

До края на срещата Славия бе по-активен, но ситуациите за “белите”, които дойдоха след статични положения, не доведоха до нищо и така срещата завърши при равен резултат.

В следващия кръг за Славия предстои още един мач на стадиона в квартал „Овча Купел“, като в неделя (30 октомври). ЦСКА 1948, от своя страна, ще гостува на стадион „Георги Аспарухов“ на Левски в събота (29 октомври).

Славия – ЦСКА 1948 1:1

0:1 Ивайло Чочев (4′), 1:1 Ивайло Чочев (52′) аг.