ЦСКА изкачи Околчица и класирането

ЦСКА постигна убедителна победа с 4:0 при гостуването си на Ботев във Враца.

“Армейците” поведоха още в 6-ата минута с дебютния гол на Марселино Кареасо с екипа на “червените”. В 35-ата минута Лазар Туфегджич увеличи преднината им. DSPORT.BG

В 80-ата минута влезлият като резерва Станислав Шопов вкара много красиво попадение за 0:3. В първите секунди на добавеното време друга резерва – Браян Морено, оформи крайното 4:0 за ЦСКА.

С този успех ЦСКА оглавява класирането с 34 точки с три повече и мач по-малко от втория ЦСКА 1948. Лудогорец е трети с 29 и два мача по-малко от ЦСКА.

Мартин Петров отиде на Ботев Враца – ЦСКА

В първите минути на срещата ЦСКА получи три шанса за центрирания – от свободен удар и два корнера, но от тях не последва нищо опасно.

Още в 6-ата минута “армейците” поведоха в резултата. Тибо Вион пусна наляво към Де Нойер, който му върна топката, а французинът я центрира в наказателното поле, където Марселино Кареасо я засече във вратата на Костов. Това бе дебютно попадение за Кареасо с екипа на ЦСКА.

В 16-ата минута Антонио Георгиев стреля с глава, но Бусато без затруднения изби в корнер, от който не последва нищо опасно.

В 23-ата минута “червените” имаха шанс за втори гол, но Лазар Туфегджич уцели напречната греда.

В 32-ата минута Назон излезе на добра позиция и стреля, но Костов изби в ъглов удар. След центрирането Матей стреля с глава, но над вратата.

В 35-ата минута гостите удвоиха преднината си. Дюкенс Назон с пета пусна към Лазар Туфегджич, който прати топката в опразнената врата.

В 39-ата минута Тибо Вион стреля от пряк свободен удар, но право в ръцете на Костов.

В началото на втората част домакините трябваше да извършат принудителна смяна. На мястото на Меси Биатумусока влезе Мартин Кавдански.

В 61-ата минута Венцислав Христов пропусна златен шанс за врачани да върне един гол. При опита си да спре Христов обаче стражът на ЦСКА почувства болка и остана на земята. След кратка медицинска намеса бразилецът се изправи на краката си.

В 80-ата минута Станислав Шопов вкара страхотно попадение от дъгата на наказателното поле. Красимир Костов нямаше никакъв шанс срещу мощния изстрел на Шопов.

В добавеното време на срещата Турицов центрира в наказателното поле, където топката се отби в Бисмарк Чарлс и стигна до Браян Морено, който я прати в мрежата на Красимир Костов.

Саша Илич: Най-обичаният отбор от моите деца е Партизан, а след това е ЦСКА (ВИДЕО)
Дани Моралес: Недопустимо е гостуващият отбор да е по-мотивиран от нас (ВИДЕО)
Кареасо: Три месеца не бях играл футбол и съм много щастлив (ВИДЕО)

Ботев Враца – ЦСКА 0:4

0:1 Марселино Кареасо 6′, 0:2 Лазар Туфегджич 35′, 0:3 Станислав Шопов 80′, 0:4 Браян Морено 90+1

Ботев Вр: 76. Красимир Костов (к), 6. Антонио Георгиев, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 15. Мирослав Маринов (68′ 21.  Жан Пиер Да Силва), 19. Браян Переа, 20. Меси Биатумусока (49′ 3. Мартин Кавдански), 23. Браян Мендоса, 28. Клери Сербер, 37. Том Рапнуи, 88. Йохан Валбуена

Резерви: 34. Федерико Рубио, 3. Мартин Кавдански, 4. Луиз Соарес, 10. Сантиаго Монтоя, 21.  Жан Пиер Да Силва, 24. Стефан  Гаврилов, 91. Венцислав  Христов

Треньор: Даниел Моралес

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей (к), 19. Иван Турицов, 6. Християн Петров, 3. Жеферсон, 5. Брадли Де Нойер, 27. Маурисио Гарсез (78′ 8. Станислав Шопов), 15. Тибо Вион (68′ 7. Джонатан Линдсет), 26. Марселино Кареасо (79′ 17.Бисмарк Чарлс), 11. Лазар Туфегджич (68′ 28. Браян Морено), 9. Дюкенс Назон (68′ 23. Жираир Шагоян)

Резерви: 25.  Димитър Евтимов, 17.Бисмарк Чарлс, 28. Браян Морено, 7. Джонатан Линдсет, 23. Жираир Шагоян, 4. Мено Кох, 8. Станислав Шопов

Треньор: Саша Илич

Жълти картони: Меси Биатумусока (Б)Иван Турицов, Дюкенс Назон (Ц)

Съдия: Васимир Маруан Ел-Хатиб

Черно море претендира за две дузпи във варненското дерби (ВИДЕО)