Битка без победител между Хебър и Берое за край на полусезона

Хебър и Берое не се победиха, завършвайки 1:1 в последния двубой от първата половина на редовния сезон в efbet Лига.DSPORT.BG

Стив Трарое даде аванс на гостите още в 7-ата минута, след като се възползва от подаване с глава на Абубакар Тунгара. В 42-ата минута Георги Търтов изравни, след като вкара от 2-3 метра след добавка при удар отдалеч на Венсан Марсел.

С това равенство Берое събра 13 точки на 12-ото място във временното класиране, където Хебър е 14-и с 11 точки на сметката си.

Двубоят на Националния стадион “Васил Левски” започна спокойно, но първото по-сериозно положение в него бе голов. В 7-ата минута топката бе пратена на десния фланг към Спас Георгиев. Той центрира в наказателното поле, където Абубакар Тунгара опита да стреля с глава, но вместо това я насочи към далечната греда, където бе Стив Траоре, който без колебание стреля и направи безпомощен Петър Дебърлиев.

Това попадение даде импулс в играта на гостите, които в следващите минути обградиха наказателното поле на Хебър, като атаките на домакините бяха спорадични. В 23-ата минута Георги Търтов центрира отдясно, като Арсенио Валпорт стигна до топката в наказателното поле, но идарът му с глава бе неточен.

На трибуните на мача бяха кандидатът за президент на БФС Димитър Бербатов, членът на неговия щаб Мартин Петров, както и бившият футболист на ЦСКА и Локомотив Пловдив Константин Мирчев, който в момента е помощник на Александър Томаш при “черно-белите”.

В 31-ата минута на мача Иван Караджов показа страхотен рефлекс, спасявайки мощен удар по диагонала на Осира Корнел. По-добрата игра на домакините обаче продължи, като в 38-ата минута Търтов нахлу отляво към центъра и стреля много опасно с десния крак, но стражът на заралии спаси с една ръка.

Натискът на домакините даде резултат в 42-ата минута. Тогава топката стигна до Венсан Марсел в центъра и бившият футболист на Локомотив Пловдив напредна дълбоко в половината на Берое. Последва удар от над 20 метра с левия как. Иван Караджов отрази удара, но не успя да улови топката и тя стигна до намиращия се в близост до него Георги Търтов, който отблизо не сгреши и изравни.

До края на първата част темпото на играта спадна и не се стигна до повече попадения, като така двата отбора се оттеглиха на почивка при равен резултат.

Берое започна по-силно второто полувреме, като Стив Траоре имаше претенции за дузпа за игра с ръка на Богомил Божуркин в наказателното поле, но нямаше основания за отсъждане на 11-метров наказателен удар.

След час игра Венсан Марсел получи топката в наказателното поле и опита да намери Арсенио Валпорт, но защитник на гостите пресече подаването и предотврати голов удар. В 64-ата минута пък Абубакар Тунгара получи жълт картон, който бе пети за него и така той ще пропусне следващият мач на Берое, който е срещу Ботев Враца. Минута по-късно Тунгара се разписа, излязал сам срещу вратаря, но попадението не бе зачетено заради нарешение на Серкан Юсеин срещу Олекси Лобов в средата на терена при атаката.

В следващите минути играта бе равностойна, но атаките към двете врати не носеха сериозна опасност нито за Петър Дебърлиев, нито за Иван Караджов.

В 78-ата минута Димитър Стоянов центрира добре от фланга, но Луизиньо отправи много слаб удар, който бе изключително неточен. Две минути по-късно Тунгара отправи изстрел след центриране на Серкан Юсеин от ъглов удар, но мерникът на нападателя бе неточен.

Последваха по-силни минути за гостите, докато Хебър разчиташе на контраатаки. Атаките на двата отбора не доведоха до нищо и така Хебър и Берое взеха по една точка, след като в миналия кръг допуснаха загуби.

В следващия кръг от шампионата Хебър приема Ботев Пловдив, като двубоят е в неделя (30 октомври) от 15:15 часа. Берое пък гостува на Ботев Враца ден по-късно, като срещата на стадион „Христо Ботев“ е с начален час 17:30 часа.

Хебър – Берое 1:1

1:1 Стив Траоре (7′), 1:1 Георги Търтов (42′)