Резерви донесоха на ЦСКА четвърти пореден успех

ЦСКА постигна победа с 3:1 като гост над Арда Кърджали в двубой от 16-ия кръг на efbet Лига. DSPORT.BG

“Червените” поведоха в резултата в 32-ата минута с първия гол на Джонатан Линдсет с екипа на ЦСКА. В 55-ата домакините се върнаха в двубоя след заучено положение и попадение на Светослав Ковачев.

Десетина минути след това обаче ЦСКА пак поведе, след като влезлият като резерва Дюкенс Назон се разписа във вратата на Анатолий Господинов. В последната минута на редовното време друга резерва – Марселино Кареасо оформи крайното 3:1 за ЦСКА.

След успеха “армейците” събраха актив от 37 точки на върха в класирането. Вторият Лудогорец е с 32 и два мача по-малко. Арда е девети с 23.

ЦСКА направи две хубави атаки в началото на мача, но защитата на Арда се справи с ударите на Линдсет и Гарсез.

В 5-ата минута Илия Юруков намери Тонислав Йорданов, той пусна към Светослав Ковачев, който прати топката в опразнената врата. След преразглеждането на ситуацията с ВАР обаче голът не бе зачетен заради засада.

След четвърт час игра домакините претендираха за дузпа, след като Сако падна на тревата при единоборство с противник.

В 32-ата минута ЦСКА поведе в резултата. Тибо Вион центрира от корнер, а Джонатан Линдсет с глава прати топката във вратата на Господинов.

В следващите минути гостите бяха по-активният отбор, но на Анатолий Господинов нямаше много работа. В добавеното време Християн Петров сбърка в центъра и позволи на Лъчезар Котев да му отнеме топката, но атаката на Арда не се разви така, че да създаде опасност за Бусато.

За началото на втората част Саша Илич направи две смени. Лазар Туфегджич влезе на мястото на Жираир Шагоян, а Жеферсон замени Маурисио Гарсез.

В 55-ата минута Арда изравни резултата. Иван Коконов пусна по земя от свободен удар, а Светослав Ковачев с прецизен изстрел прати топката във вратата на Бусато.

В 63-ата минута Котев подаде към Коконов, но той бе изпреварен от Густаво Бусато.

В 64-ата минута влезлият като резерва Дюкенс Назон отново даде преднина на ЦСКА. След центриране от корнер Амос Юга свали с глава, а Дюкенс Назон стигна до топката и я прати в мрежата на Господинов.

В 75-ата минута Коконов центрира от свободен удар пряко в ръцете на Бусато.

В 81-ата минута Светослав Ковачев стреля мощно от пряк свободен удар от далечна дистанция, а Бусато успя с една ръка да я избие в напречната греда.

В последната минута на редовното време Марселино Кареасо се разписа във втори пореден двубой, оформяйки крайното 3:1.

Густаво Бусато поздрави Александър Тунчев (ВИДЕО)
Саша Илич: Не можем да мислим за титла
Линдсет за първия си гол: Страхотно чувство
Александър Тунчев: ЦСКА не ни надигра, през първото полувреме доминирахме

Арда – ЦСКА 1:3

0:1 Джонатан Линдсет 32′, 1:1 Светослав Ковачев 55′, 1:2 Дюкенс Назон 64′, 1:3 Марселино Кареасо 90′

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 8. Милен Желев, 9. Тонислав Йорданов, 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов – к (83′ 18. Ласана Н’диайе), 20. Деян Лозев, 24. Алекс Петков, 7. Христо Иванов (73′ 26. Ел Мами Тетах), 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев

Резерви: 36. Васил Симеонов, 2. Джунейт Али, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 11. Александър Георгиев, 18. Ласана Н’диайе, 26. Ел Мами Тетах

Треньор: Александър Тунчев

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей -к, 19. Иван Турицов (86′ 4. Мено Кох), 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 27. Маурисио Гарсез (46′ 3. Жеферсон), 21. Амос Юга, 8. Станислав Шопов (68′ 26. Марселино Кареасо), 7. Джонатан Линдсет, 28. Браян Морено (61′ 9. Дюкенс Назон), 23. Жираир Шагоян (46′ 11. Лазар Туфегджич)

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 4. Мено Кох, 13. Галин Минков, 3. Жеферсон, 11. Лазар Туфегджич, 26. Марселино Кареасо, 9 . Дюкенс Назон

Треньор: Саша Илич

Жълти картони: Светослав Ковачев, Илия Юруков (А), Маурисио Гарсез, Юрген Матей, Жеферсон (Ц)

Съдия: Георги Давидов

Тунчев преди ЦСКА: Искам да видя това желание и характер, какъвто показахме срещу Локо Сф
Лидер на Арда пред Дарик и dsport преди мача с ЦСКА: Да се пазят, няма да им е леко в Кърджали