Зрелище на ”Тича”! Черно море надцака Локо Сф за първа октомврийска победа

Черно море надви Локомотив София с 2:1 в изключително интересен мач от 16-ия кръг на efbet Лига, като по този начин се изкачи на 5-ото място във временното класиране с 28 точки. Столичните „железничари“ пък остават на 8-а позиция с 25 точки в актива си. Двубоят ще се започни с множество чисти голови ситуации, като двамата вратари Георги Георгиев и Александър Любенов направиха много силен мач с много спасявания.DSPORT.BG

“Моряците” поведоха в резултата в 31-ата минута, когато Мади Кета с индивидуален пробив стигна до наказателното поле, премина покрай Александър Любенов и прати топката в мрежата му. В 57-ата минута Селсо Ропосо изравни, след като засече с глава центриране на Ивайло Найденов. Васил Панайотов вкара от малък ъгъл в 74-ата минута след подаване на Мади Кета, като така Черно море отново поведе в резултата, като запази аванса си до края на страхотната среща.

Преди началото на мача Матиас Курьор и Цветомир Панов бяха наградени по случай своя мач №100 с фланелката на Черно море.

Двубоят стартира ударно, като още преди изтичането на минута Карлос Франса пробва рефлексите на Георги Георгиев от дистанция, но вратарят на домакините с една ръка изби в ъглов удар.

“Морето” отговори с удар с глава на Петар Босанчич, който мина над напречната греда на вратата, пазена от Александър Любенов.

След 11 минути игра Мимито сбърка в своята половина. Красимир Милошев отне топката и стреля от 20-ина метра, но топката мина покрай вратата. Отговорът дойде мигновено, но Любенов хвана изстреляната от Васил Панайотов топка.

В следващите минути хората на Илиан Илиев обградиха наказателното поле на Локо София и защитата на гостите трябваше да действа решително в няколко ситуации.

След 20-ата минута обаче, гостите бяха по-активни и в 29-ата минута Карлос Франса стигна до една балонна топка, за която Георгиев и Босанчич не успяха да се разберат кой да изчисти. Ударът на бразилеца бе слаб и Матрин Дичев притича, за да изчисти от голлинията.

В 31-ата минута Алан Диас сбърка при едно подаване и топката стигна до Мади Кета. Футболистът от Гвинея Бисау веднага тръгна на скорост, влезе в наказателното поле на Локо София. Там той първо мушна топката под шпагата на Любенов, а след това и шпагат на Антонио Вутов не може да спре Кета по пътя му към гола!

В следващите минути играта остана равностойна, като и двата отбора предпочитаха по-директни атаки, в резултат на което играта в повечето случаи бе в или около някое от двете наказателни полета. До нови голове не се стигна и така двата отбора се прибраха на почивка при резултат 1:0 за домакините.

Втората част започна силно за Черно море и в 48-ата минута Закария Беншаа центрира отдясно, пускайки топката успоредно на голлинията, но на далечната греда Кета стреля неточно.

След това възпитаниците на Станислав Генчев бяха тези, които атакуваха по-често, но Георги Георгиев и защитата пред него се справяха на ниво. В 56-ата минута Антонио Вутов центрира отляво. В наказателното поле Юлиан Ненов се измъкна от защитата на варненци и стреля с глава от границата на вратарското поле, но Георгиев спаси феноменално.

Минута по-късно се стигна до корнер за Локо София. След него топката стигна на лявото крило при Ивайло Найденов. Той центрира добре към далечната греда, където Селсо Ропосо надскочи защитата на Черно море и с глава изравни резултата.

Хората на Илиан Илиев веднага реагираха и опитаха да притиснат своя съперник.

В 74-ата минута топката стигна до Мади Кета, който бе между двама играчи на столичните “железничари”. Той прокара топката между тях, изпращайки я в наказателното поле. Там Васил Панайотов стреля  от малък ъгъл и след рикошет в крак на защитник на Локо София, топката влезе в мрежата на гостите и така “моряците” отново поведоха в резултата.

Три минути след това Ивайло Найденов стреля опасно по диагонала вдясно от вратата на Георгиев, но опитният страж спаси. Георгиев остана на ниво и в следващите минути, като в 78-ата спаси летящата към долния му десен ъгъл топка след удар на Божидар Кацаров и рикошет.

В 81-ата минута Илия Димитров стигна до едно центриране на Селсо Рапосо отдясно и засече топката в мрежата, но бе отсъдена засада.

Пет минути преди края на редовното време Алекс Фернандес стреля опасно по диагонала, но топката профуча покрай левия страничен стълб на Александър Любенов.

Мачът остана много интересен и динамичен и до края, като Локо София бе по-активен, но и Черно море стигаше до голови ситуации. В третата минута на добавеното време Карлос Франса промуши топката към Илия Димитров, който бе на чиста позиция, но Георги Георгиев направи брилянтно спасяване, с което запази аванса на своя тим.

Натискът на гостуващия тим продължи, а защитата на Черно море се държеше най-вече на вратаря Георги Георгиев. В 94-ата минута “моряците” се понесоха на контраатака, но удар на Николай Златев бе спасен от Любенов. Това бе и последното положение в страхотния мач на стадион “Тича”, който завърши с успех за домакините.

В следващия кръг посреща Левски, като мачът е в сряда (2 ноември), от 17:15 часа. Локомотив София пък ще гостува на ЦСКА в неделя (6 ноември), от 17:15 часа.

Черно море – Локо София 2:1

1:0 Мади Кета (31′), 1:1 Селсо Рапосо (57′), 2:1 Васил Панайотов (74′)