Септември и Хебър не успяха да отлепят

Септември София и Хебър Пазарджик завършиха 1:1 в първия мач от 17-ия кръг в efbet Лига. По този начин нито един от двата отбора не успя да се измъкне от битката в дъното на класирането. DSPORT.BG

Септември можеше да поведе в 4-ата минута, когато Атанас Кабов проби по левия фланг, преодоля двама защитници на Хебър и от самата аутлиния успя да намери Мартин Петков на отлична позиция, който стреля, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Петър Дебърлиев.

В 9-ата минута последва центриране в наказателното поле на Септември, където Асен Георгиев не беше убедителен, но все пак изчисти топката в корнер.

Три минути по-късно последва центриране в наказателното поле на Хебър, където Мартин Петков стреля, но неточно в аут.

Гол на Септември не бе зачетен заради засада в 15-ата минута. Айкут Рамадан бе изведен по лявото крило, намери Мартин Петков, а той от своя страна комбинира с Димитър Костадинов, който навлезе в наказателното поле на Хебър и вкара топката във вратата на Дебърлиев, но попадението не бе зачетено заради засада. При подаването към Рамадан обаче, халфът бе зад отбраната на гостите.

Пред Димитър Костадинов се откри нов шанс в 18-ата минута. Той получи топката в наказателното поле на Хебър и стреля, но покрай левия страничен стълб на вратата на Дебърлиев.

Хебър поведе с 1:0 в 25-ата минута. Илия Миланов допусна груба грешка и топката му бе отнета от Богомил Божуркин, който напредна и навлезе в наказателното поле на Септември. Божуркин изведе Георги Търтов на отлична позиция, а той стреля покрай Шейтанов, топката срещна левия страничен стълб и влезе във вратата.

В 37-ата минута Роберт Мазан блъсна в гръб без топка Илия Миланов, а съдията Кристиян Колев първоначално показа директен червен картон на играча на Хебър. След намесата на ВАР, Колев промени решението си и показа само жълт картон на Мазан.

Четири минути по-късно последва центриране в наказателното поле на Хебър, където Мартин Петков стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Георги Търтов стреля от фал в 56-ата минута, но право в Димитър Шейтанов.

Търтов центрира в 61-ата минута в наказателното поле на Септември, където Ивайло Михайлов стреля от въздуха, но топката премина встрани от десния страничен стълб на вратата на Шейтанов.

Две минути по-късно Търтов направи добър пробив и се опита да центрира в наказателното поле на Септември, получи се рикошет, който за малко не излъга Шейтанов. Вратарят на Септември позволи топката да премине между краката му, но след това я улови.

Атанас Кабов отправи диагонален удар от дистанция в 69-ата минута, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Дебърлиев.

Реди Каса отправи удар от дистанция в 73-ата минута, но много неточно в аут.

Септември София успя да изравни резултата в 75-ата минута. Асен Чандъров пусна извеждащ пас към Атанас Кабов, който бе изпуснат от Муса Сила. Кабов навлезе в наказателното поле на Хебър, след което с много силен завършващ удар прати топката във вратата на Петър Дебърлиев.

Минута по-късно пред Хебър имаше две възможности, но гостите не се възползваха от тях. Първо Венсан Марсел направи добър пробив между няколко играчи на гостите, след което подаде към Валпорт, но Димитър Шейтанов го изпревари и улови топката. След това топката стигна до Георги Търтов, който стреля, но от тялото на Асен Георгиев излезе в аут.

Хебър организира опасна атака в 86-ата минута. Венсан Марсел подаде на Муса Сила, който центрира в наказателното поле на Септември, където Арсенио Валпорт не засече добре топката и тя премина над напречната греда на вратата на Шейтанов.

Димитър Костадинов стреля опасно от фал в 89-ата минута, но Петър Дебърлиев плонжира и спаси.

Арсенио Валпорт отправи опасен удар в 90-ата минута, но топката премина встрани от левия страничен стълб на вратата на Шейтанов.

Асен Чандъров опита да изненада Дебърлиев с прехвърлящ удар във втората минута на добавеното време, но прехвърли и вратата.

След това равенство Септември е на единадесето място във временното класиране с 14 точки, докато Хебър е четиринадесети с 12 точки.

Септември София – Хебър Пазарджик 1:1

0:1 Георги Търтов 25′

1:1 Атанас Кабов 75′

Септември София: 21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров, 7. Айкут Рамадан (65′ – 19. Реди Каса), 8. Александър Тодоров (90′ – 17. Радослав Живков), 5. Асен Георгиев, 6. Атанас Кабов, 26. Илия Миланов (46′ – 4. Иван Арсов), 23. Йоан Гаврилов (46′ – 18. Красиан Колев), 20. Мартин Петков, 13. Мартин Николов, 9. Димитър Костадинов

резерви: 1. Иван Василев, 11. Мартин Ачков, 3. Кубрат Йонашчъ

старши треньор: Светослав Петров

Хебър Пазарджик: 1. Петър Дебърлиев, 39. Ивайло Михайлов, 38. Хлеб Бухал, 28. Осира Корнел, 8. Алехандро Гарсия, 19. Муса Сила, 27. Роберт Мазан, 3. Богомил Божуркин (72′ – 55. Олекси Лобов), 98. Георги Търтов (81′ – 5. Мартин Михайлов), 97. Венсан Марсел, 9. Адернисола Есеола (59′ – 17. Арсенио Валпорт)

резерви: 22. Хадим Ндиае, 11. Цветелин Тонев, 10. Пламен Крумов, 23. Клаудио Бонани