Пловдивският Ботев не пожали врачанския, „канарче“ вкара пет, но остана „само“ с хеттрик

Ботев Пловдив разпиля Ботев Враца с 6:0 на базата си в Коматево в мач от 17-ия кръг на efbet Лига. Феноменален мач изигра Елвис Ману, който се разписа на пет пъти в мрежата на Красимир Костов, но две от попаденията му не бяха признати и записа „само“ хеттрик в мача.DSPORT.BG

В 13-ата минута Виктор Генев откри резултата с глава след центриране на Рой Херман. Пет минути след това Мохамед Брахими изведе Елвис Ману, който напредна в наказателното поле и с удар в далечния ъгъл удвои преднината на “канарчетата”.

В началото на втората част две попадения на Ману не бяха зачетени заради засада и нарушение на Мертенс в хода на нападението. Бившият футболист на Лудогорец все пак вкара втория си гол в мача в 58-ата минута именно с асистенция на Мертенс. Минута след това Луиз Соарес си вкара автогол. Ману оформи своя хеттрик в 67-ата минута след страхотен индивидуален рейд отдясно и удар в далечния ъгъл. В 83-ата минута Бароан се възползва от асистенция на Па Конате. В 88-ата минута Николай Минков бе изгонен за два жълти картона в рамките на няколко секунди.

С успеха възпитаниците на Желко Копич събират 19 точки на деветото място, докато врачани са 12-и в пет по-малко. В следващия кръг, който е последен за годината, Ботев Пловдив гостува в Кърджали на Арда, докато Ботев Враца посреща Септември София.

Първата ситуация в мача дойде в третата минута, когато Антоан Бароан пусна извеждащ пас по въъздух за Елвис Ману, той нанесе удар от движение, но не бе точен.

Три минути по-късно Бароан намери Рой Херман в наказателното поле, а той нанесе първият точен удар в срещата, но Красимир Костов се справи. Секунди след това Венцислав Христов отправи първи удар за гостите, но бе много неточен.

След заучено положение Рой Херман центрира прецизно с левия крак към Виктор Генев и сложи топката на главата му, а капитанът на “канарчетата” я заби в мрежата на Краси Костов.

В 16-ата минута Чавдар Ивайлов напредна през средата и стреля слабо с левия крак от дистанция, а Хидайет Ханкич улови без проблеми.

Две минути след това Мохамед Брахими изведе Елвис Ману, който залъга защитник в зелено и с удар в далечния ъгъл удвои аванса на “канарчетата”.

Емануел Току получи топката на границата на наказателното поле и шутира опасно но Красимир Косотов спаси. Две минути по-късно Костов улови безпроблемно слаб удар на Дилан Мертенс.

Четвърт час след това Хидайет Ханкич трябваше да се намесва по-сериозно за първи път, след като Браян Переа изведе Чавдар Ивайлов, а той нанесе хубав удар по земя, но вратарят изби с корнер.

По-малко от минута след началото на второто полувреме Антоан Бароан изведе Елвис Ману сам срещу вратаря и той прати топката в мрежата, но бе в нередовна позиция и попадението не бе зачетено.

Пет минути по-късно Дилан Мертенс пусна към Елвис Ману на празна врата, а той не се затрудни да вкара, но и този гол не бе признат заради нарушение на Мертенс в хода на нападението.

В 55-ата минута Мохамед Брахими нанесе опасен удар в наказателното поле, но Красимир Костов отново се намеси и предотврати трети гол във вратата си.

В 58-ата минута Ботев Пловдив все пак стигна то трето попадение. Мохамед Брахими изведе Дилан Мертенс в наказателното поле, той пусна към Елвис Ману, който не сгреши на празна врата.

Само минута по-късно “жълто-черните” реализираха и четвърти гол. Луиз Соарес не се намеси добре в наказатеното поле и в опит да изчисти прати топката в собствената си врата.

В 66-ата минута Емануел Току пробва късмета си от дистанция и нанесе хубав удар, но Красимир Костов се справи.

Вратарят на врачани нямаше шанс за реакция само минута по-късно, когато Елвис Ману напредна отдясно и навлезе в наказателното поле, нанесе прецизен удар в далечния ъгъл и оформи своя хеттрик.

Малко след това двата тима си размениха по един удар, но Венцислав Христов и Уме Емануел не уцелиха противниковите врати.

В 83-ата минута Па Конате проби отляво и взаимодейства добре с Антоан Бароан, който прати техничен удар в левия ъгъл на Красимир Костов и се разписа за 6:0.

Пет минути по-късно домакините останаха с човек по-малко, след като Николай Минков си изкара два жълти картона в рамките на няколко секунди.

Желко Копич след 6:0: Трябваше да вкараме още

Моралес: Трябва всеки да си поеме отговорността

Ботев Пловдив – Ботев Враца 6:0

1:0 Виктор Генев 13′, 2:0 Елвис Ману 18′, 3:0 Елвис Ману 58′, 4:0 Луиз Соарес (аг) 59′, 5:0 Елвиз Ману 67′, 6:0 Антоан Бароан 84′

Ботев Пд: 13. Хидайет Ханкич, 2. Рой Херман (75′ 3. Па Конате), 4. Виктор Генев (К), 6. Дилан Мертенс, 7. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току (75′ 17. Николай Минков), 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето‘о (68′ 31. Уме Емануел), 24. Джаспър ван Хертъм (58′ 27. Атанас Чернев), 28. Елвис Ману (76′ 9. Мартин Секулич), 44. Роберто Пунчец

Резерви: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 9. Мартин Секулич, 17. Николай Минков, 23. Димитър Тонев, 27. Атанас Чернев, 31. Уме Емануел

Треньор: Желко Копич

Ботев Враца: 76. Красимир Костов (К), 8. Диего Фераресо (82′ 37. Том), 15. Мирослав Маринов, 19. Браян Переа (74′ 10. Сантиаго Монтоя), 21. Жан Пиер да Силва, 4. Луиз Соарес, 88. Йохан Валбуена, 3. Мартин Кавдански, 23. Браян Мендоса, 17. Чавдар Ивайлов (46′ 24. Стефан Гавраилов), 91. Венцислав Христов (74′ 28. Клери Сербер)

Резерви: 34. Федерико Рубио, 37. Том, 24. Стефан Гаврилов, 10. Сантиаго Монтоя, 6. Антонио Георгиев, 28. Клери Сербер, 9. Даниел Генов

Треньор: Даниел Моралес

Жълти картони: Антоан Бароан, Елвис Ману, Николай Минков (БП), Чавдар Ивайлов, Йохан Валбуена (БВ)

Червени картони: Николай Минков (БП)